Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan kell tudatosan álmodni?...

Hogyan kell tudatosan álmodni? Mit kell tenni, hogy tudatosan álmodjak?

Figyelt kérdés
A trollok, illetve akik nem tudnak normálisan válaszolni, kérem hagyják figyelmen kívül ezt a kérdést.

ápr. 6. 14:02
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Na erre én is kíváncsi lennék! Hogy hogyan kell tudatosan álmodni? Tényleg hogyan is? És egyáltalán létezik-e tudatos álmodás?
ápr. 6. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Kepzelj el kepeket, helyszineket, jeleneteket es forogj bele az álomvilágba
ápr. 6. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
2-esnek! 1-es voltam. És ez nálam nem működik! Többször próbáltam már azt amit le írtál. Vagyis hogy közvetlen elalvás előtt bele képzeltem magam egy adott helyzetbe, egy adott szituba. Szóval ez nálam nem müködik.
ápr. 6. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Aludni kell 5-6 orat, utana ebren lenni egy fel orat aztan visszaaludni es vizualizalni kepeket meg mozgasokat
ápr. 6. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
0%

Nincs olyan hogy tudatos álom. Maximum arra tudsz hatással lenni hogy ne álmodj rosszat. Ezt úgy tudod elérni hogy nem zabálsz lefekvés előtt ,és mellőzöd a stresszes veszélyes életmódot. Az érzelmeidet és a napi adatfeldolgozást nem igen tudod szabályozni.

A másikat meg úgy hívják álmodozás... Pl egy kedvenc hírességgel el mentél moziba.

ápr. 6. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
75%
Létezik.
ápr. 7. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Nekem spontán volt már viszonylag sokszor, illetve hozzátartozik hogy én olyan megfigyelő beállítottságú vagyok alapból, vagyis szoktam nézni a dolgokat hogy furcsa hogy vannak egyáltalán bármi dolgok amit megfigyelhetek, lehetséges hogy ez közrejátszik, ezért említem. Lényegében annyi van egy álom és rájövök hogy álom, mert felrémlik az "ébrenléti valóság". Ekkor megfigyelhető hogy az álom nem kevésbé valóságos mint az ébrenlét, és nagyon jó dolog, mert szabadon tehetsz amit akarsz, plusz nem fáj semmid, a hőmérséklet mindig kellemes, valójában olyan jó élmény hogy ahhoz nagyon keresni kéne a szavakat hogy kifejezzem. Vannak könyvek amiben módszereket adnak, és a visszajelzések alapján működnek is, én még ezeket a módszereket nem próbáltam, de nagyjából összeszedem a következő kommentbe a címszavakat, azokra rá tudtok majd keresni egyenként mert megtalálható, és nem kell megvenni a könyveket amiknek a háromnegyede fölösleges. A magam megfigyeléseit felvázolom, amit az alapján írok hogy sokszor volt már hogy tudtam hogy álmodok, és különböző intenzitás is volt, vagyis volt mikor csak erősen sejtettem, vagy tudtam de mégis féltem stb.

Szóval tudni kell hogy az álom mindig valóságos, nem homályos, mint miután felkelünk, hanem teljesen valóságos, ez az egyik oka hogy nem tudjuk hogy álom, a másik ok pedig, hogy álomban nagyon el van homályosodva az ébrenléti valóság emléke, annyira hogy az ébrenléti valóság onnan nézve nem is valóságnak tűnik, hanem olyannak tűnik mint az álom miután felébredünk. De olyan is van hogy semmi emlék nincs az ébrenléti valóságról. Szóval egy nem tudatos álomnál nem az van hogy nem vagyunk tudatunknál, vagy csak félig vagyunk tudatunknál, mert teljesen tudatunknál vagyunk, viszont az álmot valóságnak fogadjuk el, és ebből az okból úgy állunk hozzá hogy a dolgok tőlünk függetlenül történnek, és nincs behatásunk arra amit álmodunk, épp úgy mint ébren.(tehát van némi behatás, de úgy értem ha háború van, ilyenre pl. nincs, vagy ha üldöznek, dolgozni kell, kikosaraznak stb.) Akkor jövünk rá hogy álmodunk ha felrémlik erősebben az ébrenléti állapot, és pont olyan történik ami nem illik bele, pl. afrikában vagyok, repülök stb. A tudatos álom után is homályos lesz az álom emléke, de emlékezünk rá hogy tudtuk hogy álmodunk, és részletesebben emlékszünk ha részletesebben megfigyeltünk, a tudatos álomra mindig emlékszünk.

ápr. 7. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Na holnap írok módszer címszavakat.
ápr. 7. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

5-os csak mert neked nem volt sose tudatos almod, az nem azt nem jelenti hogy nincs

Évek ota almodok tudatosan hetente tobbszor

ápr. 7. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az segitett hogy csinaltam egy hangfelvetelt a celommal amit csinalni akarok tudatos alomban pl “egy erdobe setalunk xy-nal kezenfogva” kb 2 oras felvetel, ezt hallgatom kozbe lekepzelem, vizualizalom a torteneseket, aztan teljesen valosagos lesz az egesz
ápr. 7. 04:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!