Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ilyen lett volna a THE MATRIX...

Ilyen lett volna a THE MATRIX az 50'es évekbe?

Figyelt kérdés
Szakértők elkészítették a legfejlettebb MI-s videot. Megkérdezték a mesterséges intelligenciát milyen lett volna aMátrix, ha az 50-es években gyártják le. Az eredmény https://www.youtube.com/watch?v=x2oZJl9pmvU

ápr. 15. 20:21
A kérdező szavazást indított:
igen kb
nem is tudom
nem. Teljesen más
6 szavazat
 1/5 A kérdező kommentje:

Íme egy másik MI generált video. Melyik áll közelebb a valósághoz?


https://www.youtube.com/watch?v=i5jCFWlGlnQ

ápr. 15. 21:28
 2/5 anonim ***** válasza:

Azért ez durva, hogy milyen egy algoritmusok által generált videó...

Egyébként egész hangulatos ahogy az 50es években elképzelték a jövőt. Annyira jellegzetes, hogy ezek a korra jellemző lemez gömb formák repkednek, semmi szintetikus anyag, nincsenek ledek, fények. Vicces, hogy nem feltételezték, hogy fejlődik majd a stílus, a felhasznált anyagok...

ápr. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem.


Egyrészt vannak olyan elemek, amelyek aligha merülhettek volna fel egy az '50-es években. Az '50-es években a programozás egy monoton munka volt, nem ilyen monitorokkal, amit sokszor nők csináltak. Meg hát Morpheus aligha lett volna fekete...

Másrészt vannak olyan dolgok, amik aligha néztek volna ki hasonlóan (pl. azok a lebegő valamik), hiszen az akkori technikával nem lehetett volna megvalósítani (és nem is lett volna rá a igény, mivel a scifi nem éppen a legminőségibb kategóriát jelentette akkor).


Én azt gondolom, hogy ha valamilyen virtuális valóságban gondolkodtak volna, az sokkal inkább a tévé köré szerveződött volna. Szerintem nem is gondolták volna, hogy ennyit tudnak fejlődni a számítógépek, de egyébként is irreális, hogy bármilyen virtuális valóságot létre tudtak volna hozni a videóban szereplő számítógépek. Valami alyan eszköz generálta volna a valóság élményt, mint a Viewmaster, csak fejlettebb. ( [link]

ápr. 15. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Upsz, nem vettem észre a linket a kérdésben, a válaszomat a második alapján írtam, de igazából nagyjából arra is illik.


Nekem még mindig zavaros, hogy egy nézőnek hogyan lehetett volna eladni egy filmet, ahol a főszereplő "hacker", meg "programozó". Előbbit az '50-es években nem is használták még.

ápr. 15. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lilluci27 válasza:
Szerintem nagyon nem…
tegnapelőtt 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!