Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » El tudod képzelni, hogy egy...

El tudod képzelni, hogy egy ősbűnt követtél el mielőtt erre a világra születtél?

Figyelt kérdés

Nagyon népszerűek a börtönbolygó elméletek. Nagyon sokan osztják ezt a nézetet. Tudósok és népszerű színészek is mondják már ezt nyíltan. A Neo-t alakító színész azt nyilatkozta, hogy a Mátrix egy dokumentumfilm akart lenni. Mondjuk ez minimum elgondolkodtató


Ismert ufós körökben az az elmélet, hogy erre a bolygóra száműzik azokat a megrögzött bűnösöket, akiket már javíthatatlannak ítélik meg. "A Földön nem él ártatlan ember" mondta a Roswelli idegen lény, legalábbis a beszámolók szerint. Nem szaporítom az elméletek ismertetését. Tegyük fel, hogy valóban ide a velejéig romlott, javíthatatlan bűnösöket tették


*


A Pillangó c. mű közismert. Hatalmas szenvedéseken mentek át francia fegyencek a planéta átellenes részére száműzve, mert már lemondott róluk a rendszer. Annyira javíthatatlannak vagy súlyosnak ítélte meg az emberek által megválasztott kormány igazságszolgáltatása a fegyencek bűneit, hogy kipakolta őket a szigeten. Lefogadom, amennyiben képesek lettek volna eltörölni az emlékeiket megtették volna, hogy ne is emlékezzen rá honnan jöttek...


...Vajon mi is így kerültünk ide?


- - -


Nagyon sok kedves, jólelkű igen segítőkész emberrel találkoztam életemben pedagógusként. Valóban sok embert ismerhettem meg a gyermekektől a szülőkig. Vajon ők is elkövettek egy igen súlyos, egy fejlett társadalom szemében javíthatatlan bűnt? Valóban bűnösök, megátalkodott "gazemberek" vagyunk mind egy fejlett társadalom szemében? Mik lehettek azok a bűnök amiket a legszolídabb, legjobb lelkületű emberek elkövethettek hogy erre a Földi pokolra kerüljenek?



2023. júl. 29. 15:58
A kérdező szavazást indított:
Az elmélet igaz lehet, már én is gondolkodtam ezen
Lehet benne valami, de max ennyi
Biztosan nem így van. Elmondom miért ........
Engem nem is érdekel. Halálunnkor szűnjünk meg azt slussz passz
30 szavazat
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%

Számomra kérdéses, hogy mennyire nevezhető fejlettnek (pl. erkölcsileg, társadalmi felelősségvállalás szempontjából vagy spirituálisan) egy olyan civilizáció, ami visszavonhatatlanul kiközösíti a bűnözőit ahelyett, hogy a bűnözést próbálná így vagy úgy megszüntetni. De tegyük fel, hogy ilyen a mentalitásuk.

És miféle büntetés az, ahol az elítélt nincs tisztában a tetteivel, a bűneivel, az ítélettel, hiszen nem emlékszik rájuk? Így kizárható a megbánás, a megjavulás és ebből kifolyólag a későbbi visszailleszkedés lehetősége is. Egy efféle igazságügyi rendszer energiatakarékosabb módon járhatna el, ha intergalaktikus száműzetés helyett csak megsemmisítené az elítélteket.

Képzeljük el, hogy anno Anglia zsiványait nem egyszerűen csak elszállítják az ausztrál börtönkolóniára, de előtte még lobotómiát is végrehajtanak rajtuk.

De én abba is belekötnék, hogy ez itt egy büntetőtelep. A jelenlegi tudásunk szerint ez a legkülönlegesebb hely az univerzumban. Ezen belül az ember a legkülönlegesebb élőlény. Lehet, hogy ez nem igaz, de így tudjuk. És mi ebben az egészben részt vehetünk. Szóval ez inkább tűnik jutalomnak, csak nem vesszük észre, vagy mi magunk rontjuk el.

2023. júl. 29. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
77%
Sőt biztosan. Már ahogy az életem kezdtem is.., biztos rettenetes dolgokat csináltam előtte.
2023. júl. 29. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
63%

Lehet, mert egy akkora xar családba szulettem,amit nem is lehet annak nevezni.

Utána minden kapcsolatom tönkrement, nincs párom,nincs barátom. És olyannal kell éljek,akit évente ha kétszer látnék,az is bőven elég lenne.

Ezt kaptam " örökségnek "....

2023. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

1# "mennyire nevezhető fejlettnek (pl. erkölcsileg, társadalmi felelősségvállalás szempontjából vagy spirituálisan) egy olyan civilizáció, ami visszavonhatatlanul kiközösíti a bűnözőit ahelyett, hogy a bűnözést próbálná így vagy úgy megszüntetni."


-Megtörtént a jelenlegi világunkban is. Mi ezen a planétán is megcsináljuk. Az idealizmus lehetséges, hogy egy olyan utópia amit ma még nem látunk át


-A társadalmi, spirituális fejlődésnek nincsen vége. Minden civilizáció csak egy részét birtokolja vagyis ha véges kis fejlődési szakasszal vannak előrébb lehet ugyanolyan konzekvenciákat vonnak le, mint mi vagyis ugyanott is lehetnek


-Az is lehet, hogy a néhai civilizációnk csupán technológailag volt fejlett. Nem követte a spirituális, etikai bölcsesség. Számos olyan faj él most is a galaxisban, amiről tudunk is, akik a technológiát kapták ill. megvásárolták egy sokkal fejletteb fajtól akik szintén szerezték valahonnan


...Ha afrikában egy barlangban találkozik egy lakó egy mai tinivel, aki lehet arra járt valamiért és lát nála laptopot, mobilt, plazma tabletet attól még nem következik az, hogy a használója is birtokában van ennek a technológiával egyenértékű szellemi fejlettségnek.

2023. júl. 29. 21:15
 5/29 anonim ***** válasza:
89%

"Biztosan nem így van. Elmondom miért ........"


Mert nem lenne értelme. Nagyon sokan antropomorfizálják az univerzumot, a kicsinyes, bosszúálló emberi egóhoz hasonlítják. Én alapjaiban másképpen látom a dolgokat. Mi egyáltalán a bűn? Tegyük fel, hogy bűn tudatosan szenvedést okozni. Na ilyen esetben az Univerzumban a sokat emlegetett "karma" törvénye érvényesül, hogy amit te okoztál másnak, az így-vagy úgy vissza fog térni hozzád. De miért is? Hogy tanítson, hogy máskor ne tegyél ilyet, hogy ne ismételd meg a "bűnödet". De ezek az ilyen "örök kárhozat"-ok és soha le nem tehető karmák, soha el nem múló következmények teljesen kontraproduktívak az ember fejlődése szempontjából. Nézzük meg az állatvilágot: a kismacska olyat tesz, ami miatt az anyja odacsap, vagy valami módon "helyreteszi". A kicsi tanul belőle, legközelebb nem teszi meg, vagy ha megint hibázik, akkor megint következményes lesz. DE! Az anyamacska nem fogja az idők végezetéig gyötörni a kölykét egy egyszeri hibázás miatt. Ez csak valami nagyon beteg emberi elme szüleménye, hogy generációkon át kelljen szenvedni, elátkozva lenni egy olyan ember tette miatt, akit nem is ismertünk (mert mondjuk több száz éve halott) és nincs ráhatásunk visszamenőleg sem arra, amit tett valakivel. Mondjuk az ükapám megerőszakolta Mancikát a szalmakazalban 1823-ban és meg is rugdosta terhesen. Namost ha ez a tudomásomra jut és módomban áll a leszármazottakkal felvenni a kapcsolatot, akkor emberségből és empatikus udvariasságból az egész család nevében elnézést kérhetek, ezt a leszármazottak egy gentleman gesztusként értékelhetik, de a jelenben egyikünk sem konkrét érintett, értelmet lenne mondjuk engem megvernie, vagy életen át gyűlölnie. Persze a családredszerekben vannak energetikai lenyomatok, amik tudat alatt hatnak, működnek, ezt a Hellingeres elméletet elfogadom, de az is inkább egy fizikai törvényszerűség, mint ilyen örökös bűnhődés és egyebek. Az értelmetlen bűnhődéssel senki nem lenne előrébb.

2023. júl. 29. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:

1# "És miféle büntetés az, ahol az elítélt nincs tisztában a tetteivel, a bűneivel, az ítélettel, hiszen nem emlékszik rájuk? Így kizárható a megbánás, a megjavulás és ebből kifolyólag a későbbi visszailleszkedés lehetősége is."


-A fegyenctelepen is a legelső nap elmondta a tábor parancsnoka a filmben, könyvben is, hogy már lemondtak róluk. Az állampolgári jogaikat is elvesztették már. A mai börtönökben is a leszabott idő eltöltésében mérik a büntetéssel összefonódó etikai vonatkozásokat. Tudják jól, hogy egy elitéltek közti mostoha terepen nem lehet javulni. Legfeljebb a büntetés elrettentő ereje fogja vissza, ha kijön


-mondjuk így már érthetővé válik, hogy 🔷 miért csak idejárogatnak, de menekülnek egy kapcsolatfelvételtől. 🔷 Megnézik a rabokat, hogy nem szabadultak-e ki, megvannak-e, nem segítettek nekünk mások🔷 aztán elhúznak

2023. júl. 29. 21:20
 7/29 anonim ***** válasza:
47%
Nem. Nincs okom feltételezni valamit, amire semmi bizonyíték nincs.
2023. júl. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:

1# "Képzeljük el, hogy anno Anglia zsiványait nem egyszerűen csak elszállítják az ausztrál börtönkolóniára, de előtte még lobotómiát is végrehajtanak rajtuk."


-Célszerű, hogy nem emlékeznek, hiszen ha tudnánk akkor teljesen másképp élnénk ugye? Tudnánk, hogy tudatunk mélyén bennünk vannak olyan fejlett technológiák ismerete, ami képessé tesz elhagyni ezt a börtönt. Ezáltal a meditáció és spiritualitás felé fordulnánk. Nem azért, mert ez által etikailag fejlettebbek leszünk. Ez szembemenne azzal a spirituális szemlélettel, hogy a pozitív célok elérése érdekében használjuk ezeket


-Egymással is teljese mások lennénk ; gyanakvók, sokkal inkább bűnre hajlók és többet is követnénk el. Ami a spirituális fejlődést és társadalmi szocializációt is lehetetlenné tenné.


-Gondolj bele : egy munkahelyen, de akár a családban is tudnád, hogy a kollegák vagy a családod egy erőszaktevő, tömeggyílkos, pszichózisra hajlamos elkövető, azt viszont mondjuk nem hogy mit is tett. Teljesen máshogy állnál hozzá


-Nem akarják, hogy tudják honnan is származunk. Azt sem hogy KI LEHET SZABADULNI. Anno a Pillangó is ezért szabadult ki. Ha nem tudta volna hogy létezik más is az ördög szigeteken kívül, akkor ott vegetált volna.


-Gondolj bele abba, hogy Pillangó szökésének következtében zárták be a fegyenctelepet. Lehet volt már ilye tapasztalatuk és ez is ráerősít

2023. júl. 29. 21:31
 9/29 A kérdező kommentje:

7# "Nem. Nincs okom feltételezni valamit, amire semmi bizonyíték nincs"


-Sajnos én számos bizonyítékot tudok felhozni erre

2023. júl. 29. 21:33
 10/29 A kérdező kommentje:

5# "Mert nem lenne értelme. Nagyon sokan antropomorfizálják az univerzumot, a kicsinyes, bosszúálló emberi egóhoz hasonlítják. Én alapjaiban másképpen látom a dolgokat. Mi egyáltalán a bűn?"


-Ahogy fent úgy lent is. Nem sok bizonyosat tudunk a mindenségről, de azt hogy holografikus tulajdonsággal bír azt igen.


"Mi egyáltalán a bűn? Tegyük fel, hogy bűn tudatosan szenvedést okozni. Na ilyen esetben az Univerzumban a sokat emlegetett "karma" törvénye érvényesül, hogy amit te okoztál másnak, az így-vagy úgy vissza fog térni hozzád."


-Volt "szerencsém" negatív gondolkodású boszorkányokhoz, ördögimádókhoz, ahogy a konvencionális ezotérikus gondolkodású egyének nevezik őket. Semmi bűntudat sem volt bennük. Csak azt élvezték, hogy másoknak gyötrelmet, szenvedést okozzanak. Most még lehet hogy nem tudjuk felfogni, mert nem tudnánk feldolgozni, hogy nem lehet mindenkire a karma törvényén át nevelő irányú élettapasztalatot generálni.


-A jó és a rossz is relatív. Mi van, ha mi a magunk módján nagyon rosszak vagyunk, csak nem vesszük észre, mert NINCS MIHEZ HASONLÍTANI? Lehetséges, hogy minket arra ítéltettek, hogy már nincs számunkra visszatérés....

2023. júl. 29. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!