Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van olyan aki átok, vagy...

Van olyan aki átok, vagy rontás miatt szenved?

Figyelt kérdés
Bármibe belekezdek rosszul végződik. Állást nem találok, vagy ha valami alakul rossz, hiába küzdök pedig jó tanuló voltam. Párkapcsolataim szintén sikertelenek, társkeresőn ismerkedés semmit nem ér. Gondolok emberekre akik lehet rontást küldtek rám, azért nem sikerül semmi gyerekkorom óta. Van aki ezek miatt szenved, és nem tud kilépni az életén át tartó negatív tapasztalatoktól?
máj. 24. 17:29
1 2
 1/17 Szervizmérnök úr ***** válasza:
14%

Ennek nem "rontás" az oka, ami csak egy középkori hitvilág, kitaláció.

Másban kell keresni a problémák okát, mármint nem más emberekben, hanem önmagadban, illetve egyéni balszerencsében.

De a szerencse forgandó, ami egyfajta népi bölcsesség, viszont legalább van benne igazság, a valószínűség logikája szerint (is).

Egyszer fent, egyszer lent.

máj. 24. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Grimfox ***** válasza:
84%
Ha gyerekkorod óta ilyen, akkor nem átok, vagy rontás. Ezért sajnos nem is lehet egyszerűen megoldani. Ez valószínűleg olyan családi viselkedésmintákból fakad, amik tudattalanul beléd épültek. Mond csak, a családban nincs más, aki hasonló problémáktól szenved(felmenők közt), vagy akivel már kisgyerek korod óta pocsék a kapcsolatod?
máj. 24. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Azért gondolom annak mert próbáltam változtatni önismereti könyveket olvastam, igyekszem másképp viselkedni és semmi változás. Akármit teszek minden rosszul végződik. Vannak akik örülnek a szenvedésemnek azt már megfigyeltem.
máj. 24. 18:22
 4/17 Grimfox ***** válasza:
88%

Olyanok mindig vannak. Rosszindulatú emberből sohasincs hiány. Vannak akik nem is téged utálnak, csak örülnek, ha valaki szenved, vagy ha valaki más is szenved, nem csak ők.

Az önismereti könyvek jelentős része sajnos ugyanaz a hulladék, mint a "hogyan gazdagodjunk meg gyorsan" típusú könyvek. Dolgoztam könyvesboltban, sok ilyet láttam. Ha komolyan akarsz változtatni, és energiát is hajlandó vagy fektetni bele, akkor esetleg kipróbálhatod, hogy olvasol egy szakkönyvet a kognitív viselkedésterápiáról, és az alapján vizsgálod felül a saját személyiséged, viselkedésed.

A jó önismereti könyvet onnan lehet felismerni, hogy ha követed, akkor elég fájdalmas dolgokra jössz rá önmagaddal kapcsolatban. Ilyenkor az önvád helyett tudatos változtatás szükséges. Amikor ezek a változtatások szokássá válnak, akkor kezd el javulni az élet.

Két okból nem gondolnám, hogy átokról van szó esetedben. Az egyik az szimplán az, hogy nagyon kevés ember tud ilyesmit csinálni, még kevesebben olyat, ami ilyen sokáig kitart. A másik, hogy azt mondod, gyerekkorod óta ilyen az életed. Az átokhoz eléggé határozott, és célzott rosszindulat kell, amit egy gyerek egy felnőttől nemigazán tud kiérdemelni. Ugyanakkor nagyon gyakori, hogy a családon belüli események miatt ilyen helyzetben találja magát a gyerek.

máj. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

Tanult minták, örökölt sors, negatív önkép-világkép, hiedelmek...

Ennyi elég nem? Persze könnyebb másokra hárítani a felelősséget mint lebontani az illúzióinkat, már rögtön rontásra meg átokra gondolunk.

Az ember saját magát béklyózza, észre sem veszi.

A saját tudatlansága determinálja, mert a tudatlanság szenvedés, a bűn gyökere, Buddha óta tudjuk.

máj. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Olvastam ilyen könyveket. Egyszer valaki jósolt nekem aki ártani akart a szerelmi életemmel kapcsolatban arra is gondoltam, hogy rám olvasott valamit, ezért következett be ez a sok rossz. Ő értett ilyenekhez, tudta hogy kik akarnak ártani nekem más ügyekben pl. munkaügy, egészség.
máj. 24. 19:21
 7/17 Grimfox ***** válasza:
75%

De ez nem magyarázza, hogy előtte miért volt ilyen az életed. Ha azt követően lennének csak problémáid, előtte semmi, akkor gyanús lehetne az illető.

De ha még így sem nyugtat meg a dolog, hogy nem átokról van szó, keress a neten egy átoktörésre szolgáló szertartást. Igazítsd a saját helyzetedhez, és végezd el. Ha nem javul a helyzet, akkor nem átokról van szó.

máj. 24. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
71%

Én hiszek mindkettőben, átok és rossz család

Csak sajnos van már olyan felfoghatatlan szintje a váratlan rossz eseményeknek, amiket már nem lehet a rossz családdal magyarázni.

Sőt nyilván azért is vagyunk ilyenek mert generációs átok van rajtunk.


Tenni ellene semmit nem lehet…

Maximum azt hogyha teheted akkor bezárkózól és nem mész sehova.

Bár volt hogy még itt is betaláltak a bolondok amióta használom ezt a helyet.


Abba is belefáradtam hogy nekem 100x jobban oda kell figyelni midnenre mint a többi embernek. Mert az átok miatt engem sokkal több veszély fenyeget.


Azért én egyszer el akarok majd menni egy hiteles szakértőhöz, aki megmondja hogy milyen átok ez.

Csak sajnos még nem találtam

máj. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
0%
Igen én perpill gyomorrontás miatt szenvedek.
máj. 24. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
31%

Engem petrificus totalus-val lebénítottak, majd levicorpus-val a levegőbe röpítettek, crucio-val megkínoztak, végül Avada Kedavra-val kinyírtak.


Jelenleg a Roxfort-ban repkedek kísértetként Félig-Fejnélküli Nick társaságában és mardekárosokat rémisztgetek.


De hála a mágiának feltudtam jönni gyk-ra és bármilyen nyelven tudok kommunikálni.


Egyébként brit vagyok.

máj. 25. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!