Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Láttatok már halottat? Milyen...

Láttatok már halottat? Milyen látvány? Nem tudom, hogy miért, de foglalkoztat.

Figyelt kérdés
2010. nov. 10. 03:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Csak nemrég, de nem olyan közelről és csak egy pillanatra. Lehet hogy ezért, de nem keltett semmiféle érzést bennem.
2010. nov. 10. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
66%
Ugyanolyan,mintha élőt látnál! Egy szomszédom meghalt (otthon),a felesége és a lánya kétségbe esett,én segítettem átöltöztetni a vejével. Jóval később jutott csak eszembe,hogy halottat öltöztettünk!
2010. nov. 10. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

En az eletem soran sok halottat lattam.

Gyermekkoromban azt ereztem, hogy Ok mar boldogak es megszabadultak a foldi szenvedestol es nem valtott ki belolem rossz erzest, inkabb egyutt erzoen a nyugalmat valtotta ki belolem.

Fiatalon mar boncolasokat is lattam, de akkor nem is jutott az eszembe az, hogy ez ember, csak a testi szerkezetet neztem, azzal voltam elfoglalva.Sosem ereztem felelmet a kozelukben, de amit erzel, hogy ott mar csak egy test fekszik, Akiben mar nincs a lelek, mar nincsennek eletjelei, tehat mar tehetetlen, mint 1 db anyag.

A szeretteimnel nagyon nagy fajdalmat ereztem, amikor elmentek, tehat maga az a tudat, hogy elkell vallnunk, a vegso bucsu tudata volt a nagyon fajdalmas.

2010. nov. 10. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%
Ha egy olyan embert látsz majd ott feküdni, akit szeretsz, borzasztó lesz..
2010. nov. 10. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Voltam beteghordozó egy kórházban, több száz halottat láttam sőt nem egyszer a szemem láttára haltak meg emberek.Mindig határozottan azt éreztem, hogy a halott test egy elhajított bábu, amit már nem mozgat a tulajdonosa.Csak a múlt köti össze azzal, aki volt, amúgy már semmi köze hozzá.Persze amíg a test tartja a formát, addig nehéz elhinni, hogy már nem "ő" fekszik ott, pedig a holttest csupán a természethez hazatérő elemek halmaza.

"Ő visszaadta a mésznek

a meszet, vasnak a vasat:

szkarabeusz élt a szívében,

száján szamóca hasadt,


most ring az ezerkarú bölcsőn,

az erdei ég ezer

meg ezer apró zöld szája

mind-mind neki énekel."


Weöres Sándor :Erdei dal

2010. nov. 10. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

3 szerettemet láttam meghalni, mosdattam, öltöztettem fel az utolsó útjukra.

Semmi félelmetes nincs benne, én a megnyugvást, az örök békét láttam rajtuk.

Tényleg csak porhüvely, akiket szerettél, már messze járnak olyankor. Belenézel a szemükbe,és látod, h üres, lélektelen, mert a mozgató erő, maga a lélek már hiányzik belőlük.

2010. nov. 10. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem félelmetes, főleg a friss halott nem nagyon különbözik egy mély álomban, kómában fekvő embertől, de ha ismerted, akkor lelkileg megviselhet. Sok rokonomat láttam holtan. Én szeretek elköszönni tőlük, a testüktől is, legalább pár másodperces rájuk nézéssel. A ravatal is hasonló. Ezzel tudatosítom magamban, hogy meghaltak, evilágon ne keressem többet őket. Nekem ez fontos része a halál feldolgozásának.
2010. nov. 16. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Mc Arnie válasza:
100%
Igen, láttam, sokat. Gyerekkoromban szomszédokat, rokonokat. Biztos valami eglszséges kíváncsisággal teli perverzió. Később forgattam sok-sok balesetet egy tv-csatonánál. Vizihulla, közlekedési balesetek, vasúti öngyilkosság... jól tűrtem, és érdeklődne néztem. Csak egyszer éreztem nagyon rosszul magam, amikor egy elgázolt négyéves kislány pici kis lába kikandikált a fekete fólia alól. Azt nem kívánom senkinek!
2010. nov. 17. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:

Igen láttam, 13 évesen a nagypapámat a ravatalon, soha többé nem szeretnék halottat látni (bár tartok tölle, hogy ez lehetetlen), tudom, hogy már élettelen és életében sem volt "gonosz", de én mégiscsak viszolygok a halottaktól, nem tudnék egy fedél alatt aludni velük (dédim éjjel halt meg bőven túl a 80-on, csak reggel hívták át az orvost a halál kimondására és a szállítót), sosem értettem miért kell közszemlére tenni egy halottat, azt pedig végképp nem értem, hogy miért kell taperolni egy egy hete meghalt és lehütőtt embert, én képtelen lennék hozzáérni, de még látni is szörnyű azt az eltorzult tekintetet (valószínű egy friss halottal nem lenne ilyen érzésem).

Nekem egy hétig rémálmaim voltak, méghozzá azért mert elborzaszt a gondolat, hogy a kukacok eszik meg a földbe kerülő ember testét, maga a bomlás folyamata borzaszt el leginkább, a hamvasztás híve vagyok. Leginkább ezek miatt a rémálmok miatt szeretnék legkevésbé halottal kapcsolatba kerülni. Én nem szeretném ha leásnának a földbe.

Egyébként tv-ben (pl. CSI-ban) minden mennyiségben képes vagyok halottat látni, sőt kimondottan szeretem a krimiket.

23N

2010. nov. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Én is így vagyok a tv. az ok., de élőben viszolygok, mégis visz a kiváncsiság...

Amúgy a friss hulla se biztos, hogy természetes hallottam már olyat, hogy volt aki rögtön bekékült.

A ravatalnál is butáság tényleg, hogy megkérdezik, hogy leszegezzék e...

Az ember belegondol a régiek mennyivel keméányebbek voltak

a háznál tartották hűtötték alternatív módon a testet a temetésig.

Meg mikor még a temetést is egy jól összeszokott csapat csinálta.

Emléxem gyerek fejjel még én is vittem keresztet temetésen.

Apum mesélt olyat, hogy volt mikor majdnem visszavitte a megriadt ló a koporsót a faluba mikor le akarták venni a szekérről.

Volt olyan is, hogy 14évesen egy embert kellett segítenie bevinni a házba. Ő fogta a lábát mivel ott könnyebb, mikor megemelték kinyílt a szája.húú

2010. nov. 19. 14:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!