Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tudnám észrevenni a...

Hogyan tudnám észrevenni a helyes utat?

Figyelt kérdés

Nemrégiben egy kitett kérdésemre kaptam egy elgondolkodtató választ: "Nem lehet ,hogy álmod azt jelenti ,az életben is sokkal többre vagy hivatott ,csak észre kell venni hol ,miben kell változtatnod?" A kérdés ez amúgy: http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__alomfejtes__1311520-..

És hát ez alaposan elgondolkodtatott. Ugyanis egész korai fiatal korom óta mindig volt egy olyan érzés, hogy nekem van valami küldetésem, ami mindenképpen túlmutat a szimpla evés, ivás, vegetálás feltételeinek megteremtésén. Ez a fura érzet évtizedek óta elkísér. A lelkemben érzem, hogy lesz valami, amivel úgymond többre vihetem, mint ahogy eddig éltem. Ugyanakkor furcsa egy karmám van. Mivel az életem egy örök útkeresés, bőven 30 fölött sem tudom még, hogy "mi szeretnék lenni". Vannak érdeklődési köreim, értem is el sikereket már, de munka, egzisztencia tekintetében olyan vagyok, mint az az elhúzódóan szűz valaki, aki "még nem találta meg az igazit". Érdekelne, hogy miképpen fejleszthetném jobban ama képességemet, hogy jól felismerjem az élet adta lehetőségeket?


(Poéngyárosok, lealázók, éretlenkedők - most az egyszer kérem - kíméljenek)


2010. nov. 17. 08:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Érdekes amit írtál. Én is sokáig kerestem az utamat,és 33 éves koromban döntöttem el újságíró leszek. És azóta is az vagyok.
2010. nov. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Hasonló cipőben járok én is! Túl a harmincon csak csapongok ide-oda, ami a polgári megélhetést illeti. Úgy érzem, semmi sem igazán nekem való, pedig alapvetően szorgalmas vagyok. Nekem a hobbim a festés, és ebben találtam meg életem értelmét, küldetésemet, ha úgy tetszik. Csak úgy sodort az élet, mindig a megfelelő emberekbe botlottam, akik bíztattak, egy-egy információval közelebb segítettek a helyes úthoz. Mára több kiállítást, és egy képzőművészeti díjat tudhatok magam mögött, és végre elégedett vagyok. Így már kevésbé frusztrál, ha olyan munkát kell végeznem, amit nem szeretek, és nem nekem való.

Több ezoterikus, filozófiával kapcsolatos könyvet is olvastam, szerintem hasznosak voltak. Talán az a lényeg, hogy ne elemezz túl sokat racionálisan, mert ezek a dolgok nem így működnek.

Sok sikert!

2010. nov. 17. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

én tudok adni egy tanácsot. előbb talán meg kéne tudni, mi is vagy valójában, miről szól a létezésed alapvetően, mi a világ és mi Isten(nem a szokványos istenképekre gondolok)...ugye úgy a korrekt ha ezekkel tisztában van az ember, hiszen ha tudja az alapot, az élet leírását, magyarázatát, akkor talán jobban tud abban érvényesülni, tanácstalanságát elűzni. lehetséges, hogy ez az érzet ami benned van, hogy nagyra vagy hivatott, pont az, hogy kideríted te sokkal több vagy, mint aminek alapban látszol. Erre van lehetőséged, hogy ezeket az igazságokat megismerd. Ha érdekel a dolog szólj bátran és adom a tanítást, amiből kinyerheted ezeket a dolgokat, de nyilván ehhez szükség van nyitottságra, elítélésmentességre. :)


üdv

25/F

LastOne.Left

2010. nov. 17. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Fogadd meg Don Juan versének tanácsát:


Para mi solo recorrer los caminos que

tienen corazón, cualquier camino

que tenga corazón. Por ahi

yo recorro, y la única prueba que vale

es atravesar todo su largo. Y por

ahí yo recorro mirando, mirando,

sin aliento.


(Számomra csak az olyan utakon való haladás

létezik, melyeknek van szivük, bármely út

lehet, melynek van szive. Ott utazom én,

és az egyetlen, aminek értelme van,

az út végéig haladni. Ott utazom én, és

lélegzet-visszafojtva csak nézek, nézek.)


DON JUAN (Castaneda)

2010. nov. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem tudom, van-e erre módszer! Én 39 voltam, amikor megtaláltam azt, amivel foglalkozni szeretnék. De ha imádkozol, Isten megmutatja!
2010. dec. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!