Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért álmodom ezt és mit...

Miért álmodom ezt és mit tehetnék ellene?

Figyelt kérdés
5. osztályban szerelmes lettem egy fiúba. Mindig is reménytelen, egyoldalú érzés volt. Mindössze annyi volt, hogy mindennap láttam osztálytársamként mások társaságában. Miután elhagytam az általánost és középsuliba mentem, továbbra is szerettem valahol mélyen magamban. Nem konkrétan, nappal nem gondoltam rá, csak éjszaka mindig kísértett álmomban 5. óta és ez megmaradt. Azóta már van párom és őt mindennél jobban imádom. Egyáltalán nem érdekelnek a régi érzések, vagy az a srác, de még is még mindig álmodom vele néha és ez olykor megkeseríti a napomat. Egyáltalán nem gondolok rá, nekem ő már megszűnt rég, és mégis álmomban előjön. Miért álmodom még mindig néha vele? És mit tehetnék, hogy végleg kitörölhessem?
2010. dec. 9. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
Talán ezzel jelzi az Univerzum, hogy a hozzád rendelt Egy, az Igazi ő volt.
2010. dec. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Erre csak azt tudom mondani, hogy lehetetlennek érzem, mert a páromat mindennél jobban szeretem és elképzelni se tudnám mással az életem. Teljes mértékben egy hullámhosszon vagyunk.
2010. dec. 9. 21:24
 3/8 A kérdező kommentje:
Én ebben biztos vagyok és szeretnék ez ellen tenni, csak nem tudom, hogyan.
2010. dec. 9. 21:25
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az álmok többnyire az agyunkban elraktározott emlékek töredékéből újra összerakott sztorik. Minél kisebb elemekre esik szét a valóság és épül újra egy új egésszé, annál nehezebb definiálni, van, hogy verbálisan kifejezhetetlen az egész massza.

(Mindezt csak tapasztaltam, nem olvastam erről soha, szóval a fenti definíció saját. Úgyhogy nem szentírás, mosom kezeim.)

Ez a srác is egy emlék a sok közül, akiről néha álmodsz, mert nagy jelentősége volt, és mert nem teljesült, lezáratlan maradt. Nem kell vele foglalkozni, ha most boldog vagy. Milyen gyakran fordul ez elő?

Azt nem értem, hogy ha most egy nagy szerelem, boldog párkapcsolat közepette vagy, miért leszel rosszkedvű, ha a srácról álmodsz..

Talán mert AKKOR fájt neked, és ez a fájdalom minden róla szóló álmodnak a kísérője, mert az emlék már elválaszthatatlan lett a hozzá kapcsolódó reménytelenség okozta fájdalomtól. Mindez pedig rossz szájízt hagy maga után.

Vagy pedig azért, mert túl sokat idegeskedsz emiatt, túl nagy jelentőséget tulajdonítasz neki.

2010. dec. 10. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Néha van, hogy több hónapig se álmodom vele, de aztán újra előjön. Néha meg egymást követő napokon egyfolytában. Amúgy hát, azt, hogy miért álmodom vele, ha boldog vagyok, azt én sem tudom. Sokkal szívesebben álmodnék mindig a párommal (persze ez meg is történik, csak az a baj, hogy ha a másik előjön.) Úgy érzem igazad van abban, amit írtál, hogy a fájdalom kísért álmomban, ami tényleg rossz szájízt hagy maga után. Túl nagy jelentőséget nem hiszem, hogy fordítanék neki, max annyit, hogy felraktam ezt a kérdést ide, de amúgy nem foglalkozom vele.
2010. dec. 10. 10:35
 6/8 A kérdező kommentje:
Azt hiszem, akkor mást nem tehetek, mint próbálom semmibe venni az álmaim és inkább azt gondolom, hogy a párommal álmodtam. Majd csak elmúlik egyszer. =)
2010. dec. 10. 10:36
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem az volt a felmerült kérdésem, hogy miért álmodsz vele most is (ezt kifejtettem, hogy szerintem miért), hanem hogy miért leszel rosszkedvű tőle, ha amúgy minden rendben. De utána zt is megválaszoltam magamnak:)

Nekem is voltak és vannak is olyan álmaim bizonyos pasikról, amit végigkísér egy végtelen szomorúság és kilátástalanság, ami a valós szituból ered. Tényleg nem jó ilyen álom után nekiindulni a napnak. De aztán hamar elmúlik a rossz árzés, ahogy felébredek teljesen.

2010. dec. 10. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Többször is elolvastam, amit írtál és ez segített abban, hogy megértsem magamat valamennyire. Mostantól ha ilyet álmodom, akkor azt hiszem nem fog lehangolni. =)

Köszi a választ, sokat segítettél! ^^

2010. dec. 10. 19:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!