Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Egyesek miért nevezik az...

Egyesek miért nevezik az ufonautákat azonosítatlan repülő tárgynak?

Figyelt kérdés
Ennyi erővel akár a rendőrt is hívhatnánk rendnek vagy az igazgatót igaznak.
2010. dec. 18. 19:02
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Azt kérdezi,hogy egyesek mért nevezik az ufonautákat ufo-knak? A válasz egyszerű: MERT NINCSENEK TISZTÁBA A SZÓ JELENTÉSÉVEL! Nos a kérdés ott lett elirva,hogy az UFO-t lefordította magyarra és pont ez a z,amit nem tesznek meg azok a,akik az ufonautákat UFO-knak hívják! Tehát nem azonosítatlan repülő tárgynak hívják őket,hanem UFO-knak,hiába ugyanaz a szó jelentése,nem mindegy! Pont ez az,hogy ők nincsenek tisztába az UFO szó jelentésével!! Remélem a kérdés ,csak költői volt!:D
2010. dec. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Egyszerűen a nyelvfejlődés miatt. Ez olyan, mint a meleg szavunk. Kapott egy új jelentést, amit sokan elfogadnak, tehát létezik.

Elég kicsinyes dolog azért acsarkodni, mert nem a színtiszta tudományos megnevezés jelentésénél maradnak az emberek. Tudományos munkában persze elvárható, de ilyen hétköznapi beszélgetésekben nem.

A nyelv ilyen: változik, fejlődik. A kocsidat sem nevezed automobilnak.

Nem csak mi magyarok, de a külföldiek közt is sokan így használják a kifejezést, az ufonauta meg amúgy is egy béna szó. Nekem is jobban tetszik a földön kívüli organizmus, de felesleges azért harapni, mert te olyan nagy tudósnak érzed magad.

Van mit tanulnod, hidd el. Kezdetnek mondjuk egy kis asztrofizikát.

2010. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

"Nem csak mi magyarok, de a külföldiek közt is sokan így használják a kifejezést, az ufonauta meg amúgy is egy béna szó. Nekem is jobban tetszik a földön kívüli organizmus, de felesleges azért harapni, mert te olyan nagy tudósnak érzed magad. "


Ufonauta leszűkíti a halmazt a fejlett idegen fajokra/civilizációkra és általában ezekre szokták tévesen használni az ufo kifejezést. Baktériumok, növények is lehetnek földönkívüli organizmusok, de hallottál már valahol olyan kérdést, hogy " Milyenek az egysejtű ufok?" vagy "Hogyan állítják elő az energiát a páfrány ufok? Nem hiszem. Ráadásul az sem biztos ,hogy az ufoban ülő utasok egyáltalán organikusak.


Nem képzelem magam nagy tudósnak, nem kutatók ufok után, plejádos krixkraxos marhaság meg nem több szerintem ,mint egy képzelgés. Őszintén szólva egyedül csak a scifi érdekel, ami valamilyen formában kapcsolható ehhez a témakörhöz.


Ha egy picit bántó hangnemet ütöttem meg, akkor elnézést kérek.

2010. dec. 19. 12:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!