Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az Inteligen...

Mi a véleményetek az Inteligens tervezetség és a Szkeptikus társaság vitájáról?

Figyelt kérdés
[link] Mennyire képviseli a tudományt a Szkeptikus Társaság illetve mennyire hiteles az ID? Kinek van igaza a vitában?
2010. dec. 21. 19:26
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
69%
Aki hisz az intelligens tervezettségben az egy idióta.
2010. dec. 21. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
35%

szerintem, értelmetlen ez a vita. Az evolúció legkevésbé sem bizonyított, és nem tudományos, csak tudományos fantasztikus. Amíg nem áll elő valami jó bizonyítékkal.


Az intelligens tervezés sem tudományos, de ez (általában) hiten alapul, ami meg megkérdőjelezhetetlen, tehát értelmetlen róla vitázni. Ha valaki beleköt abba, hogy én tévedek, mert hiszek a szent könyvekbe, az olyan mintha én abba kötnék bele hogy egy tudós téved, mert hisz az érzékszerveinek. Olyanba nem lehet belekötni, amin a másik fél ismerete alapul a világról.


Ha az intelligens tervezést nem hit alapján, hanem tudományosan szeretnénk megközelíteni, akkor szintén nem bizonyított, nem tudományos, hanem tudományos fantasztikus. Amíg elő nem áll valami jó bizonyítékkal.


(vannak "bizonyítékok", csak nem elég jók, azaz nem is bizonyítékok csak erre utaló jelek. ahogy az evolúciónál is)


a lényeg: értelmetlen ezen vitázni. Igyekezzünk a legjobb tudásunk alapján megismerni a világot, ennyit tehetünk. És ne titkoljunk el kutatási eredményeket, leleteket, satöbbi :P



Kis kavar lehet abban amit mondtam, az azért van, mert a tudomány szó igazából csak egy kitaláció, hiszen szinte minden tudásunk hitből, meg feltételezésekből áll, olyan dolgokról amiket a tökéletlen elménkkel és érzékeinkkel próbálunk felfogni, ki tudja mekkora sikerrel.

2010. dec. 21. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 A kérdező kommentje:
És szerinted,jó,hogy szóba állt velül a Szkeptikus társaság? Sokan azt mondják,hogy így azt a látszatot keltik,hiteles alternatívát nyújt az ID!
2010. dec. 21. 19:43
 4/45 A kérdező kommentje:

válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 19:42


Nem volt kavar,szerintem érthetően fejezted ki magad!

2010. dec. 21. 19:45
 5/45 anonim ***** válasza:
36%
Nem jó,hogy szóba áll velük.Felesleges idő és energiapazarlás idiótákkal foglalkozni.Meg kell őket hallgatni és levonni a konzekvenciát:hiába a tudományos bizonyítékok,vannak olyan emberek akik a Piroskát meg a farkast is elhiszik.
2010. dec. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 A kérdező kommentje:
Az nem hit kérdése ,hogy a XIX. század előtt sokan úgy vélték, hogy az élet egyszerűbb formái, különösen a baktériumok, férgek, rovarok, moszatok, megfelelő körülmények között ma is keletkezhetnek élettelen anyagból?
2010. dec. 21. 19:52
 7/45 anonim válasza:
Az hogy marhaság az egész. Sexeljetek inkább.
2010. dec. 21. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
100%

Az az igazság, hogy a szkeptikus társaság elég masszívan képviseli a tudományos társaság álláspontját !


Mind részvételi szinten, mind ideológiai alapon.


Az a baj az ID-VEL, hogy meglehetősen sok határtudományos területböl merít, ami még nagyon avantgard szinten van és nincsenek tapasztalatok azon területröl. Maga a kiindulási hipotézis is elég immateriális és sok materialista, de jól működő koncepcióval ellentmond.


Azon kívül az evolúciónak nagyon kőkemény kézzelfogható bizonyítékai vannak.

2010. dec. 21. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
Szerintem ez a kérdésfeltevés mind a kiindulási feltevésböl adódóan, mind pedig tudományos érintettség szintjén a tudomány témakörben lenne a helye. Itt a Reptoidokrol szeretek olvasni:D.
2010. dec. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 A kérdező kommentje:
Vagy a: mért zöld,illetve mért sárgák az UFO-k? :DD
2010. dec. 22. 01:14
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!