Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Időutazós teleportálás megoldh...

Időutazós teleportálás megoldható lenne?

Figyelt kérdés
Sok érdekesség van az ezotéria témájában. Hallottam már teleportálásról, időutazásról és olyanról is, amit én csak "tárgymásolásnak" neveznék. Ami az iratsokszorosítás "fénymásolás"-nak nevezett folyamatára hasonlít, csak 3 dimenzióban és atomról atomra, molekuláról molekulára. Szervetlen klónozásnak is tekinthetjük. És mindezt az időutazással keverve milyen hatalmas dolog lehetne egy veteránautót többtíz évvel ezelőttről újautóként hirtelen idehozni. Nem provokatíve írok és nem is vagyok idióta, de foglalkoztat a téma.
2010. dec. 28. 15:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem épp a múltkor jutott eszembe, hogy milyen jó lenne egy ilyen másolós képesség. :) Bemennék a boltba, megnézném mi kell, megjegyezném, és otthon csak begyártanám magamnak :D
2010. dec. 28. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
jó elmélet,próbálkozz a megvalósításával,ilyen gondolatok viszik az ember fejlődését előre
2010. dec. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha egyszer megvalósulna ez a technológia (szerintem még 1000 év legalább :) ), annak hatalmas következményei lennének. Pl:

- az anyag elvesztené az értékét. Többé nem lenne értéke sem az aranynak sem a drágaköveknek. Csak az információ és a energia lenne értékes.

- sok veszélye is lehetne, hiszen bárki könnyen előállíthatna ideggázokat vagy robbanóanyagokat, esetleg atombombát.


De valószínű, hogy már létező anyagot rendezne át, mert atomokat a semmiből előállítani az túl nagy energiába kerül. Ezért az atombomba nem jelentene veszélyt, mert továbbra is nehéz lenne hasadóanyagot beszerezni.

2010. dec. 28. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
se az időutazás, se a teleportálás nem megvalósitható. Viszont a tárgymásolás kezdeti szakaszban már létezik, hasonló gépekkel mint a nyomtató, csak több dimenziós tárgyak, pld szobrok, gépalkatrészek "nyomtathatók" a segitségével.
2010. dec. 28. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Bocs, de az időutazás már létezik. A lényeg annyi, hogy ha nagyon gyorsan megyünk, távol a gravitációtól, akkor nekünk kevesebb idő telik el, mint a földieknek. Tehát a földhöz képes VAN! időutazás, sőt egy orosz asztronauta 8 évnyi űrben töltött idővel 0,042 másodpercet visszahaladt az időben. Vagyis nekünk 8 év volt, neki 7 év 364 nap és 23:59:968 Most vegyük úgy, hogy azévben nem szökőév volt. Nézzetek utána ha jobban érdekel, többet sajnos én sem tudok mondani.
2010. dec. 28. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincsen időutazás sem, mint ahogyan teleportációt sem lehet csinálni soha. Az nem időutazás amit írtál hanem csak idődilatáció, megnyúlik az idő.


Teleportációt nem lehet csinálni, az anyagátvitel nem létezik ! Teleportációt és transzportálást nem lehet csinálni, és nem is csináltak csak névhasonlóság van, de a tartalom más.Nincsen anyag átvitel és anyag továbbítás, ahogyan az a laikusok számára értendő, mint teleportáció ! Ez pusztán egy szerencsétlen névhasonlóság. Én ezt a cikket annak idején frissen olvastam, és olvastam az eredeti forrást is, sőt minden forrást eredeti nyelven eredeti publikációkban nem pedig eltorzúlt bulvár lapokban.

Itt a kvantummechanika különlegességeiben megbúvó dolgokat kihasználva vittek véghez információ átvitelhez, ami pusztán információ átvitelt jenet !!! és nem anyagot, mégkevésbé atomot vagy részecskét.


Magának az Einstein-Podolsky-Rosen paradoxonnak, azaz a lokális okság paradoxonjának egy különleges alkalmazása. A lényeg : a kvantum világban míg egy részecske vagy fény ( ami sem nem részecske, sem nem hullám ) míg meg nem figyeljük ill kölcsönhatásba nem lép valamivel, ill mérést nem végzünk rajta, addig a számára lehetséges állapotok koherens szuperpozíciójában van, : azaz mindenhol. Mikor megfigyeljük mérés által, akkor redukálódik azaz a hullámfüggvény összeugrik, és egyetlen állapotba kerül. Ha egy atombol egyetlen részecskekibocsájtásból, azaz olyankor amikor olyan dolgok keletkeznek amik egyek voltak, szétrepülnek, akkor bizonyos egymással szinkron kvantum tulajdonságaik nem vesznek fel egzakt értéket. Mindazonáltal, hogyha az egyik ilyen részecskén megfigyeljük az egyik kvantumtulajdonságot az felvesz egy értéket, és ezzel ugyanabban a pillanatban az a másik is akármekkora távolságból. Ez az azonnali információs távolbahatás ! Ha pl kétféle értéket vehet fel egy egy részecske, és az egyiken az egyik ilyen értéket felveszi és megtudjuk határozni, hogy melyiket, akkor azzal összefüggésben azon a nagyon távol levő másikon megjelenik egyidőben a másik érték, mindenféle fizikai kapcsolat nélkül is! Ezt nevezik azonnali távolhatásnak. Fontos megjegyeznem, hogy itt csupán kvantum tulajdonságokról van szó, nem pedig anyag átvitelröl, mivel az nem lehetséges.

Elöljáróban ennyit, ha maga a jelenség és amit megcsináltak valakit érdekel, akkor javaslom hiteles forrásból olvassa el.


ajánlom figyelmetekbe az idevonatkozó cikket


[link]


„A tudósok sajnos most sem fedezték fel a teleportáció megvalósításának lehetõségét – legalább is abban az értelemben, ahogy mi laikusok értelmezzük a ‘távolba továbbítást, de ismét kísérleti bizonyítékokat találtak arra, hogy a kvantumelmélet helyes, mégha néha olyan eredményekre is vezet, amit józan paraszti ésszel nehezen tudunk felfogni.”


-Hibernáció nem lehetséges, ezt az elöbb megtárgyaltuk. Tudományos oldalon kijelentették „Újraélesztésre mindeddig még egyetlen esetben sem került sor”. A frigóba én is betudok tenni élőlényt, az nem hibernáció.


-Párhuzamos Univerzumok lehetősége. Van-e alteregónk valahol? Nincsen ! Nem létezik az elmélet.


A párhuzamos univerzumok is a hullámfüggvény redukcióval kapcsolatosak, Minden esetben ahányszor válsztásra kényszerül egy kvantumrendszer, ami elötte sok állapot mindegyikében volt, a megfigyelés által egyetlen állapotba kerül.Ezáltal sok lehetséges állapot elveszik, ez az ellentmondás. Hugh Everett III javasolta azt az elméletet, hogy ezek mindegyike megvalósúl, a valóságban, pusztán mindegyik másik világban. Ezért lenne „sok világ”, és ezért lenne nekünk alteregónk : egy ugyanolyan ember valahol, mivel az azelötti világ ugyanaz lenne a keletkező másikban is ! csak az egyik világban a macsi meghal, ha kinyitjuk a ládát míg a másikban meg vígan él. Persze ezek pusztán minden bizonyítást nélkülöző elmélet. Sajnálatos módon az elméletböl számos dolog még következik. Másodpercenként több milliárdszor kell lemásolódnia az univerzumunknak, és ez ugye az energiamegmaradással ellentétes. Viszont nem is lehet kapcsolatba kerülni sohasem egy másik Párhuzamos világgal. Ebböl ered a viisza a jövőbe c. filmben az ősz doki mondata, hogy nem találkozhatsz Mati a multbeli éneddel, mert az a világ megsemmisülését jelentené, persze ott nem pont ezzel a témával kapcsolatban használták, de ez a kijelentés eredetileg ezzel a PU elmélettel született meg. No, koppintott a scifi a tudományból és nem fordítva, ejha.


Időutazás. Nincsen, soha nem is lesz ! Az okság Kauzalitás mindig megmarad ! Nem lehet multba utazni mert már nincsen, nem lehet jövőbe utazni mert még nincsen.

2010. dec. 28. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!