Kezdőoldal » Ételek, italok » Sütés, főzés » Mikro nélkül is megoldható?...

Mikro nélkül is megoldható? Részletek lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nincs mikrohullámú sütőm és sütőm sem, milyen olyan receptet tudtok ajánlani, amit gáz fölött újra lehet melegíteni, és ugyanolyan finom marad, mint frissen? (Tudom, szüleink gyerekkorában még nem volt mikro, és ők is kaptak meleg ételt, de én már úgy nőttem fel, hogy mindent mikroztunk. Remélem nem bántotok emiatt.) A barátomat szeretném meglepni egy vacsorával, de az ételnek 3 órával az érkezése előtt kész kellene lennie, mert el kell mennem érte a repülőtérre. Lehet, hogy ez egy nagyon hülye kérdés, még nem vagyok járatos a főzésben, de szeretnék próbálkozni. Külföldön vagyok, így olyasmit ne mondjatok kérlek, amihez tipikus magyar hozzávalók kellenek (kivéve pirospaprika, mert az itt is van)

Köszönöm előre is a válaszokat!

19/L


2011. okt. 27. 01:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Valamilyen sűrű levest, vagy főzeléket készíts, amit gázon simán fel lehet lábasban melegíteni.
2011. okt. 27. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Úgy is melegíthetsz, hogy egy nagy fazékba vizet forralsz, és annak a tetején, vagy félig belecsúsztatva (magasított tartón pl.) a másik edényben átgőzölöd a kaját. Így nem fog leégni, és átmelegszik.
2011. okt. 27. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
50%
Lecsó, pörkölt, tejszines pulykamell, vadas, vagy főzz kocsonyát, az hidegen jó. :-)
2011. okt. 27. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Vagy készítel egy fazék husilevest, becsinált levest, gulyáslevest, akármit.

Bepanírozod a rántani való husit, és amíg a férjed a hosszú út után egy kicsit kifújja magát, esetleg letusol, stb. addig gyorsan kisütöd, szalmakrumplival, tartárral percek alatt kész.

2011. okt. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem sincs sütőm, de beszereztem egy ilyent, nem drága és nagyon praktikus: [link]
2011. okt. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

töltöttpaprika, vagyis paradicsomos húsgombóc.par.püré biztos ott is van, meg darálthús és rizs. bármikor melegíthető gázon és mikróban is.

míg melegszik, pár szem krumplit főzhetsz mellé.

2011. okt. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Főznék egy jó sűrű, laktató levest (pl: gúlyás, bableves), másodiknak meg palacsintát vagy fánkot sütnék. Ezek szobahőmérsékleten is ehetőek, nem kell melegíteni őket.
2011. okt. 27. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! :)
2011. okt. 27. 17:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!