Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hol találhatok Magyarországon...

Hol találhatok Magyarországon egy zen mestert aki megtaníthatna rendesen meditálni?

Figyelt kérdés
Folyton hallom, hogy ilyen meditáció, olyan meditáció, zene kell hozzá, kilépsz a testedből, agykontrollos meditáció stb. stb. De én az eredeti, tiszta meditációt szeretném megtapasztalni, amit a tibeti szerzetesek is csinálnak. Elvégre, ha tiszta vizet akarunk inni, a forrást kell megkeresnünk nem?
2011. jan. 14. 22:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

a forrás benned van :)

Zen mesterért pedig nem kell messzire menned. Zen mesterek a madarak, a fák, a patakok, vagy épp a macskád :)


Ajánlanék neked egy videót Eckhart Tolle -Mi a meditáció

itt találod meg [link] (a görgető sávban felülről a második, 36:Mi a meditáció)

Ennél tisztábban más sem tudná elmondani :)

2011. jan. 14. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Bárki megtaníthat meditálni.A meditáció általánosabb érvényű.
2011. jan. 15. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Köszönjük Zenmester!
2011. jan. 15. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ha tiszta vizet akarunk inni, a forrást kell megkeresnünk. Szerintem ezzel egy a bibi, a te forrásod nem tibetben van, hanem itt európában, nyugati kultúrában születtél, ebben vannak a gyökereid. Talán ezért nem megy ez az egész, és ezért is ilyen kuszák a meditáicióleírások itthon?
2011. jan. 15. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, és a videót is, de én tényleg egy mester keresek, akinek már van tapasztalata, és tudja, hogy mit csinálhatok rosszul. (mert amúgy én nem látnám, vagy figyelmen kívül hagynám a hibáimat) Meg aztán amúgy sem hiszek a 'csináld magad' dolgokban, mert most ha az ember vesz mondjuk egy karate DVD-t vagy elmegy egy karate edzésekre tapasztalt instruktorral , akkor mivel jár jobban? Melyik módszerrel tanul meg jól karatézni? Remélem így már érthetőbb a logikám, és kérem ezentúl olyanok írjanak akik ismernek ilyen mestereket, (vagy netalán ők maguk azok) esetleg klubokat, ahol tényleg a zen meditációval foglalkoznak.

Az eddigi és a még (remélhetőleg) érkező válaszokat előre is nagyon köszönöm.

2011. jan. 15. 20:43
 6/13 anonim válasza:

A Zen az nem a tibeti vonal.

A tibeti lazább, a zen keményebb, én mindkettőn voltam. Írd meg, melyik városban laksz!

2011. jan. 17. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Shanokk ***** válasza:

Nos a szomszédomban lakik egy Zen mester a Józsibá. Ő egész nap a szentélyben van, és néha hazafele jövet is még jobbra-balra dölöngicsél mert még nem tért vissza teljesen a meditációból. Olykor gondol egyet és a házban a lépcsőn leül meditálni, de ő valami szavakat is mormol mellé valahogy így:

Hoooo azaaaaaa jóóóóókuuuuuua éeeeeee! bebebebeeee vaooooooo baaaaavaaaaa!

neki szólhatok, ha gondolod!

2011. jan. 17. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
15:51 XD köszi, ezen jót röhögtem 13:24 a tibeti, és a zen is érdekelne, am. Budapesti vagyok
2011. jan. 17. 17:41
 9/13 anonim válasza:

[link]


Náluk voltam (bár ez nem Pesten volt)egy 3 napos sesshinen. Hihi, érdemes ezzel kezdeni :) Utána még jártam egy picit, nagyon jó a közösségük, de aztán a lustaságom győzött. Most meg már 2 gyerek mellett időm sem lenne, de nem felejtem őket, ha más nem ,10 év múlva újra csatlakozom :)

2011. jan. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, még a héten fölkeresem
2011. jan. 18. 20:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!