Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Deja-vu. Vélemények?

Deja-vu. Vélemények?

Figyelt kérdés
Esetleg érdekes tapasztalatok?
2011. febr. 2. 00:08
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
deja-vu: az a hatás, mikor a látott kép, pár ezredmásodperccel az egyik szemen keresztül előbb érkezik az agyba, mint a másik szemből, ez összezavarja a rövidtávú memóriát, ezért érezzük azt, hogy ez már megtörtént.
2011. febr. 2. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%
Francia kifejezés, kb. annyit jelent, hogy "már volt"
2011. febr. 2. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
61%
Annyi hogy a gondolatot amit már eltároltál, újra feldolgozza az agyad.
2011. febr. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%

Első hozzászóláshoz hozzáfűzném, már több helyen olvastam ezt a magyarázatot..Viszont ismertem olyan embert, aki születésétől fogva csak az egyik szemével lát.Mégis volt dejavu élménye.Úgy látszik,más elméletet kell kitalálniuk az okos tudósoknak,mert ez úgy látszik,sántít valahol.


Saját élmény:Az egyik barátnőmmel először mentem fagyizni(azon a helyen azelőtt vele nem voltam).Mikor a cukrászdából jöttünk kifelé, határozottan azt éreztem,hogy ez már egyszer ugyanígy megtörtént...Még megszólalni sem volt időm,mert a barátnőm már is meglepetten mondta,hogy úgy érzi,mintha ez már egyszer megtörtént volna ugyan így.


Nekem az a tippem a dejavúról,hogy ez azért történik,mert ilyenkor egy pillanatra "megvilágosodunk",belátunk a fizikai világ fátyla mögé.

Vagy,olyasmi történik,amit már valamikor megálmodtunk,vagy elképzeltük,de tudatosan nem emlékszünk erre.

Lehet az is,hogy már születésünk előtt ismertük az életünk minden percét és egy pillanatra felvillan ez a tudás.

Esetleg magyarázat lehet az is,hogy mi itt,a fizikai síkon lineárisnak érezzük az idő múlását, de valójában ki tudja,talán egyszerre jelen van minden történés és ilyenkor ebben az érzékelésben zavar keletkezik egy pillanatra és valamire ráébredünk.

2011. febr. 2. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként közös dejavu-ról még nem hallottam másoktól,arra már végképp nem tudom,mi lehet a magyarázat,hogy ugyanazt a furcsaságot tapasztaltuk egyszerre.
2011. febr. 2. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
gyerekkoromban mondtam a szüleimnek hogy el kell mennem egy olyan helyre ami egy híd tetején van,kör alakú és étterem van benne!Aztán el is felejtettem a dolgot,amíg meg nem láttam a tv-ben a prágai hídat aminek a tetején egy lapos "tányér alakú építmény van".Utána néztem és étterem üzemel a híd tetején!Soha nem jártam Prágában,de itt az ideje elmennem oda!
2011. febr. 2. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 BlackSword ***** válasza:
Mintha ezt már kérdezted volna...
2011. febr. 2. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Azt az egyik szem jele késik a másikéhoz képest verziót én is hallottam már, de szerintem sem helyes. Pedig hihetőnek hangzik. Azonban -mint ahogy már írtátok is- félszeműeknél, született vakoknál és később megvakultaknál is létező érzet. Sőt! A világ minden táján, teljesen eltérő kultúrákban, mindenhol ismert dolog.

Valahol olvastam, hogy korunk nagy fizikusai az időt vizsgálva -amit mi lineárisnak és egyirányúnak ismerünk- nincs törvényszerűség ami miatt így kellene viselkednie. Elméletben visszafelé is telhetne és nem csak lineárisan. De akkor hogyan?

2011. márc. 6. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!