Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért félnek az emberek a...

Miért félnek az emberek a haláltól?

Figyelt kérdés
Véleményekre vagyok kíváncsi, én nem félek de a környezetemben még akkor is meresztgetik a szemüket mikor feldobom a témát. Ki mit gondol erről?
2011. febr. 9. 10:46
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
84%
Én azért félek, mert fáj.
2011. febr. 9. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
100%
Azért,mert marha szar az utolsó néhány perc,mikor nem kapsz levegőt,olyan mint megfulladni:kinek van ehhez kedve?rosszul vagyok ettől a gondolattól
2011. febr. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
81%
Talán mert nem tudjuk mi van utána. De szerintem nem is annyira a haláltól félnek, hanem az azt megelőző szenvedéstől, fájdalomtól.
2011. febr. 9. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:

:)

fáj? miből gondolod? nem tapasztalhattad...

szerintem ha az ember megbékélt önmagával akkor mért lenne szar az utolsó néhány perc?

és az is lehet hogy utána frankó lesz (mert ugye nem tudjuk hová kerülünk) és akko meg ki lehetne birni ha "szar" lenne az azelőtti pár perc

2011. febr. 9. 11:02
 5/29 A kérdező kommentje:
igazad lehet 11:00
2011. febr. 9. 11:03
 6/29 anonim ***** válasza:
78%

Akkor hal meg valaki, ha valami kritikus hiba áll be a szervezetébe. A szervezet a hibákat fájdalommal jelzi. Innen tudom hogy fáj :P Persze én is a halált megelőző szenvedésre gondolok, nem a konkrét testtől-elszakadásra.


Egyébként egy másik oka, a fájdalmon kívül: az ember ha eltervez valamit, akkor szeretné végigcsinálni. Az olyan dolgoktól, amik megakadályozhatják a tervei végrehajtásában, általában fél az ember, valamilyen mértékben. Például: holnap szeretnék strandra menni, de attól félek, rossz idő lesz. Ez nem azt jelenti hogy a rossz idő annyira tragikus dolog lenne, de mivel emiatt nem mehet a strandra, ezért tart tőle.


Nos, a halál is általában keresztülhúzza az emberek terveit :D

Viszont aki már régóta haldoklik az általában "megbékél", hiszen már nem tervez túl sok dolgot az életre. Sőt, van aki várja is a halált. Ha már alapból vannak fájdalmai, és már lemondott mindenről amit az élet ad neki, akkor főleg.


Az ateistákat kivéve, akik úgy tudom, általában rettegnek, főleg ahogy elkezdik érezni a halál ölelését.

2011. febr. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
81%
Én azért félek mert nagyon szeretek élni, imádom a fiamat, férjemet és látni akarom amint felnő a gyermekem, és nem akarom, hogy elmúljon a boldogságom és azt sem ,hogy ők nélkülözzék anya főztjét, szeretetét:)
2011. febr. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
81%
A fájdalom mellett én is attól félek, hogy majd nem leszek részese a szeretteim életének. Ezért remélem marhára, hogy nincs semmiféle túlvilág, ahonnan a még Földön maradtakat lehet nézni, mert az rosszabb a pokolnál.
2011. febr. 9. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
81%
Én is azért félek, amiért az utolsó! Hogy itt hagyom "szenvedni" a férjem, a szüleim, tesóm, barátaim stb. Attól nem félek, hogy mi van utána. Vagy semmi, vagy valami! Ez nem izgat, inkább a fájdalom és a hiány, amit magam után hagynék!
2011. febr. 9. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 Cory Rose ***** válasza:
100%

Nem tudom, én egyrészt úgy vagyok vele, hogy a halál egy természetes dolog, mindenki meghal, nem értem mit kell ettől félni, vagy az azt megelőző fájdalomtól, elvégre, persze nem kellemes dolog, de máskor is van hogy fáj valami, felesleges emiatt félni.

Másrészt meg, én az elmúlástól félek, attól hogy felépítem az életemet, élek boldogan, aztán egyszer csak vége. De igazából ettől sem konkrétan félek, mert a halál után már úgyis teljesen mindegy lesz, inkább csak nagyon rossz belegondolni, szóval nem is teszem túl gyakran. Élek amíg lehet, ennyi. :)

2011. febr. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!