Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Popper Péter egyik előadásán...

Popper Péter egyik előadásán : lelki morzsák érett személyiségről. Gondolkodására és viselkedésére jellemző: Te hol tartasz érettségben?

Figyelt kérdés

El tudja fogadni saját ambivalens érzéseit..........." egyidejűleg utálhatom és szerethetem ugyan azt az embert"..........................

Érzéseink sokfélék lehetnek, Ezek ellen nem védekezhetünk,maguktól jönnek. Ám azt tudatosan eldönthetjük. miként reagáljunk rájuk.....................

Van elég önbizalma............................................................................................

Képes elfogadni, hogy nem kell mindig mindenben egyetérteni, és a másiknak van joga mást gondolni


2011. febr. 27. 06:53
 1/6 A kérdező kommentje:
Tiszteli a tényeket Képes elfogadni, hogy minden eredménynek meg van a" maga kihordási ideje" Állandóan fejleszti arányérzékét Mindig megpróbálja az életeseményeiből a legjobbat kihozni. El tudja fogadni az élet ellentmondásos dolgait El tudja fogadni, és képes szeretni önmagát. Vállalja a felelősséget saját tettéiért és sorsának irányításáért . _ Nem hárít nem bújik el mások mögött, _nem keres bűnbakot. Empatikus - képes átérezni mások baját. Egyenrangú kapcsolatokra törekszik.. Egyértelműséget és tiszta helyzeteket teremt maga körül. Önálló... Kreatív.. Képes célokat kitűzni maga elé.. Fejleszti önmagát / tisztában van saját erős és gyenge pontjaival/ Nyitott az újra. Kiválóságra törekszik, de tudja, hogy tökéletes mindenben, elérhetetlen Jól tűri a kudarcot. Levonja utána a következtetéseket, korrigál Érti a humor.
2011. febr. 27. 06:54
 2/6 anonim ***** válasza:

igazság szerint aki már ilyen jellegű fejlettségben, érettségben van, mint amit felhozol a kérdés alá írt kommentben, az nem fogja ilyenképpen hirdetni magát, vagyis önmaga szintjét...az inkább a többinek próbálja felnyitni a szemét, az elvet átadva, ahogyan szert tehet egy egyén gyorsabban ilyen hozzáállásra(és még jobbra), mintsem magával legyen ilyenképpen elfoglalva, és magával példálózzon, azzal ,hogy ezt vagy azt ért már el. :)


ui.: lehet én tévedek, de így látom a helyzetet. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Én gondolatébresztőnek tettem fel, hogy aki elolvassa rájöjjön, hogy mi az ami miatt nehezen jut előre, min kellene még változtatni, hogy jobban érezze magát a bőrében
2011. febr. 27. 10:20
 4/6 anonim ***** válasza:

Én értem mi a célod ezzel, mint gondolatébresztéssel, csak kíváncsi vagyok, hogy végül is ebből a leírásból egy alacsonyabb fejlettségben lévő ember mit tud kiszedni? Tehát az oké, hogy felsorakoztattad a pozitívumokat, de ezzel nem mindenki ért egyet, csak egy bizonyos réteg, akik már azért elég jó kis fejlettségben vannak. Vagy akkor nekik címezted? :)


bocsánat ne érts félre, nem kötekszem, csupán érdeklődöm, mert én nem látok magyarázatot, csak kijelentéseket, de lehet a Popper Péter előadáson volt szó magyarázatról is, hogy miért "kell" egyáltalán fejlődni személyiségben. :)


ui.: mindenesetre pozitívnak tartom teljesen ezt a hozzáállást, jó segítség lehet, annak aki érti is. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. febr. 28. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Mindegyikhez írhatnék kommentárt, de azt hiszem, aki nem akarja érteni, nem is fogja. De nagyon sokan vannak szerintem, akik értik miről írtam azaz beszélt Popper Péter.

Itt van például, hogy tiszteli a tényeket. Ha van egy helyzet, amiből egyenlőre nincs kilátás, hogy megszabaduljak, elfogadom. Ha valakinek olyan állása van, ahol keveset fizetnek, de nincs remény se arra, hogy változtassak, akkor nem kapálózok, és nem rágom magam belül, hogy milyen szerencsétlen vagyok, hanem elfogadom és teszem a dolgom.

Vagy Állandóan fejleszti arányérzékét: Magyarul, csak addig nyújtózom, amíg a takaró ér. Csak arra költök, ami feltétlen szükséges, ha behatárolt a jövedelmem. Nem veszek fel Á hitelt, ha így is kevés a havi jövedelmem, a megélhetéshez

2011. febr. 28. 13:11
 6/6 A kérdező kommentje:
El tudja fogadni az élet ellentmondásos dolgait. : Van amikor egyszerre szeretünk, de haragszunk esetleg kifejezetten utálunk valakit :D Általában a párkapcsolatban fordul elő. nem kell mindjárt válást kiabálni, ha pillanatnyilag utálom a társam viselkedését
2011. febr. 28. 13:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!