Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Mi alapján választ mi bennünke...

Mi alapján választ mi bennünket a szerencse?

Figyelt kérdés
a lényeg szerintetek a szerencse mi alapján választ ki minket.Van egy alap történet h kb 1% az életnek amit nem lehet megmagyarázni ami már nem ér el a tudomány ami mondjuk csodának nevezünk.mint mondjuk Isten.ha egy ember 50 éve lottózik soha nem nyert valaki meg mondjuk 3x ra tölt szelvényt és nyert mi alapján ö xeli be a pontos számokat. 1:14000000 az esély rá h te nyerd meg és mindenki ugyan azzal az esélyel indul de sosem történt olyan h mindenki ugyan azt a számot karikázta be.vagy mondjuk egy másikat a tizedikröl lezuhan egy ember annak a 99% biztos halál.de mi van azzal az 1%al aki tuléli.Olyankor nem a saját vállunkat veregetjük h jól estél hanem mondjuk IStenhez h köszönöm adtál egy esélyt.
2011. márc. 1. 11:40
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
76%
A sorsunk meg van írva..?...
2011. márc. 1. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

mondjuk h igen meg van írva.de ha meg van írva kell esély arra h vátoztassunk is ezeken a dolgokon nem?mondjunk meg van egy adott idö amíg tudunk ezen változtatni és az lehet az 1%ék ami esélyt ad?

igazából ez elég széles témakör de nagyon érdekelne a véleményetek:)

2011. márc. 1. 11:56
 3/17 anonim ***** válasza:

Hát, ha így nézzük a helyzetet, lehet benne valami.

Egész életemben mondhatjuk, szerencsés voltam.

Majd jött egy hirtelen ötletem, és megváltoztattam az életem. Semmi sem írta elő, sőt, néha éreztem, hogy "nem jól" cselekszem.

Azóta csak a balszerencse üldöz :/

2011. márc. 1. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
tehát egy adott ideig megvoltál elégedve mindennek mert volt szerencséd de te ettöl (mondjuk úgy) többet akartál és ellened fordult a szerencse?mondjuk ez érdekes!
2011. márc. 1. 12:33
 5/17 anonim ***** válasza:

nincs szerencse vagy balszerencse...csak jó és rossz döntés, és a jó és rossz megítélése a helyzeteknek...szóval aki jó, az szerencsés, aki nem, azt többször éri balszerencse(persze nem árt tudni mi is a jó és rossz). :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 1. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen csak a bibi ott kezdödik h honnét tudjuk azt h helyes e a döntés vagy sem.
2011. márc. 1. 18:09
 7/17 anonim ***** válasza:

tökéletes a felvetésed kedves kérdező.

az útmutató bárkinek hozzáférhető, többféle dokumentum is lejegyzi a legfontosabb hozzáállást ahhoz, hogy a szerencse(a jó döntésekből fakadó) övezze egy egyén éltét. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. márc. 1. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Nana, van szerencse, ami nem más, mint egy kis valószínűséggel várható jó véletlenszerű bekövetkezte.


Azt hogy miért szerencsés valaki, más mért nem, az sok-sok tényező összjátéka. A te viselkedésed is egy ilyen faktor, mint pl.: veszel lottót vagy sem, de a többit az élet nevű akármi sorsolja ki.


Tudom, amit leírtam ugyan annyit ér mint ha annyit mondanék 42, de ennél tovább úgyse juthatsz, legfeljebb próbálkozhatsz.

2011. márc. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
lehet h nem jutok tovább de érdekel mésok megfigyelései.azóta érdekel a szerencse mióta tavaly volt 1 riport Talmácsi Gábor menedzserével.a fickó olaszban egy kisfaluban focizott és annyira tehetséges volt h 1. osztályú csapat szerzötettni akarta de nem válalta el h az annyát ne hagya magára.és tulajdonképpen bármibe belefogott mindenből siker született.és igazából ezért érdekes a dolog mert valakinek még esélye sincs h mondjuk 1 elsőosztályú csapat leszerződtesse más meg nemet mond rá és azután is a szerencse támogatja.tehát ez mondjuk nem hiszem h csak jó döntések.Woody Allen is 1x azt mondta h lehetsz te talpraesett vagy okos jólművelt jóképü ha nincs szerencséd nem jutsz semmire.
2011. márc. 2. 10:24
 10/17 anonim ***** válasza:

Előző írást is én küldtem.


A véleményem még mindig az, hogy nincs a szerencse mögött emberi értelemmel megfogható törvény, vagy igazság, egyszerűen ezt csak egy véletlen generátornak képzelem el, kb. úgy mint egy programot, ami véletlenszerű számokat generál.


Mondom ezt annak ellenére, hogy én is ismerek olyan embert aki szerencsésnek mondható és olyat is, aki szerencsétlennek, de ettől még hiszem, hogy ez egy véletlen és nem kell e mögé további magyarázatot adni.


Had idézzem Micheal Shermer Hogyan hiszünk c. könyvéből

A mintázaok után kutató állatfaj című rész elejét:


"Összetett és esetleges világunkban a véletlenszerű események gyakran alkotnak olyan, látszólag különös sorozatokat, amelyek értelmezés után kiáltanak. Általában megbirkózunk a feladattal, s mintázatokat vélünk fölfedezni a körülöttünk lévő világban, még akkor is ha ezek, nem lteznek, vagy nem bírnak igazi jelentőséggel...(példák)

...Különösen vonzódunk olyan mintázatokhoz, amelyeknek spirituális vagy vallási tartalmat tulajdonítunk, s amelyek legbelsőbb vágyunkat érintik, vágyunkat egy, az egész műsorért felelős Valami létezése iránt. Néhányunknak ez a Valami Isten; másoknak angyalok, a sors, a szinkronicitás, a kollektív tudat vagy valami egyetemes életerő..."


A könyvet zseniálisnak tartom és mindenkinek tudom ajánlani, kivéve fanatikus Valamiben meggyőződött hívőknek, akik azt hiszik tudják mi az igaz valóság.

Ez a könyv a logika nyelvén (egy hasznos, emberek által érthető, elfogadható és létező megtapasztalható valóságot leíró nyelven) közelíti meg a hit kérdését. Butább nem lehetsz tőle:)

2011. márc. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!