Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Sokan miért vonják kétségbe...

Sokan miért vonják kétségbe ilyen indokokkal a lélek létezését? És a reinkarnáció?

Figyelt kérdés

Rengeteg embertől hallottam már hogy lélek nem létezik mert csak az agyban lévő biológiai/kémiai folyamatok műve az érzelem a szerelem stb stb.


Ezt idáig senki sem bizonyította be, pedig ha annyira állítják ezt akkor kíváncsi lennék hogy mik azok a kémiai anyagok pl amik kiváltják a szerelmet stb.


Mert ha vki meglátja élete nagy szerelmét az nem függhet az agytól hogy az agy megalkot egy képet és akkor ha olyat lát az emberi szem akkor termel az agy olyan kémiai dolgot ami a szerelmet kiváltja.......nehéz elmagyarázni.



A tudósok nem hisznek benne mert:

fizikus : nincs kiterjedése, tömege ergo nem létezik

kémikus : nincs szine szaga halmazállapota, nem mutatható ki semmivel sem ergo nem létezik



stb stb.



És mi van azokkal akiknek halál közeli élményük volt? Hogy a műtét miatt beállt a klinikai halál és az illető beszámolt arról (ahogy sokan) hopgy külső szemlélője volt a műtétnek, a testét látta ott feküdni stb és PONTOSAN elmesélték hogy és miként zajlott a műtét.


A reinkarnáció pedig ebből fakad, pl Dr. ian Stevenson is szkeptikusan állt hozzá és mégis olyan történeteket írt le miszerint rengeteg gyerek pontosan leírta más emberek (régebben élt emberek) életét, ügyeltek rá hogy a gyerekek senkitől se halljanak olyan történetet amelyek meghalt személyekről szólnak, utána néztek és valóban írásos bizonyíték állt a rendelkezésre.



Ha be is bizonyítanák a tudósok pl h létezik akkor nyilvánosságra hoznák? Mert alapjaiban rengetné meg az egyházat.



Ti mit gondoltok? Hogy viszonyultok a kérdéshez? Szerintetek létezik a lélek? És ha igen miként?

Vannak rá BIZONYÍTÉK-ok?


2011. szept. 30. 16:47
1 2
 1/13 anonim válasza:
100%
Én inkább úgy nevezném hogy az emberi testnek szelleme van! Szerintem létezik!
2011. szept. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Se egyikre, se másikra nincs bizoníték, de én bízom benne, hogy van lélek.
2011. szept. 30. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Meg ne haragudj, de marhaságokat hordasz össze.

Nem fogok neked minden egyes sorodra belinkelni egy cikket, de van, és ha tényleg érdekel a dolog, keress rá. Gugli a barátod.

Tény, hogy sok minden van amit még nem értünk, de ez nem bizonyíték a lélek létezésére.

2011. szept. 30. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
70%

Szerintem van lélek, az ember mindig is hitt benne, lehet, hogy régen okosabbak voltak, tudták miért van lélek.

Csak a tudás elveszett.

2011. szept. 30. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ember 3 reszbol all. A test, anyagi lenybol, amit az eletero eltet,

A lelekbol, anyag nelkuli lenybol, ami nem mas, mint a testett oltott szellem. A 3. a kotelek, amely a lelket a testtel egyesiti, vagyis az anyag es a szellem kozott allo elembol.

2011. szept. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Mik azok a kémiai anyagok, amik kiváltják a szerelmet? enil-etil-amin (C8H11N), és az oxitocin (9 aminosavból álló fehérje). Az oxitocin inkább a ragaszkodást váltja ki, és főleg szex közben termelődik. Ez alapján szerelmi bájitalt lehetne készíteni, viszont nem hatékony, mert az agy a külső forrásokat nem hasznosítja elég jól (avagy inkább szarul). A csokiban is van fenil-etil-amin, ezért szokták ajánlani jókedvszerzéshez.


Még senki sem említetta a 21 grammos sztorit, ami jó, és meg is akarom előzni, mivel ez egy hoax, ráadásul sántít is, ha egy rémegyszerű fizikát nézünk. Ha halálunkkor 21 gramm elszáll belőlünk, akkor az kb. megcáfolná az anyagmegmaradást, ha meg nem, akkor számolni kell azzal, hogy mi kerül a helyére. Az átlagkép szerint felfelé elrepül a lélek, ebben az esetben könnyebbnek kell lennie, mint a levegő, ergo a lélek helyére kerülő levegő nehezebb, mint maga a lélek, szóval a testnek nehezebbnek kéne lennie. Kb így kell gondolkodni.


A világban vannak nagyszerű és csodás dolgok, amiknek pontos, jól ismert/megismerhető, leírható, matematikailag/fizikailag/kémiailag korrekt leírásuk van. Az intelligens ember ezeket belátja, és nem kezd el mindenben valami felsőbb misztikumot látni. Tudnék én is neked mesés dolgokat mutatni, lehet el sem hinnéd.

2011. szept. 30. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy az első is írta, én is egy 'szellem'ben hiszek. Van valami, amitől azok vagyunk, akik. Szerintem. Amiket írtál, azokat viszont hülyeségnek tartom. Azokat az elmeséléseket is, hiszen a pletykákat is igaznak állítják be, holott semmi sem igaz belőle; és a reinkarnációt is. (A szellemünk majd csatlakozik valami energiamező féleséghez, majd ebben egyesül minden ott lévő erő, és a szellemek, aztán kiválnak belőle kis részek, amikből új szellem lesz. :) [na jó, ezt még csak találgatom, hogy mi lehet majd, de ez egész jól hangzik])
2011. szept. 30. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Fromjezus ***** válasza:
72%

Én csak egy dolgot nem értek?

Mi az istennek kell minden embernek hinni a lélek létezésében?? Miért zavar az téged aki megtagadja? (Mert láthatóan zavar)

Nem értem, mi az oka hogy aki hisz valamiben (legyen az reptiod, ufo, segglyuk kenőcs vagy Isten) ráerőltetni, hogy a másik is ugyanezt vallja? A világ pont attól szép mert mindenki különböző!!

2011. szept. 30. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nem zavar.


Amúgy Kémiai anyagok ide vagy oda oké megértem.

És a gyász pl?


Vagy akkor miért gondolkodik sok ember az élet értelmén stb, mert az állatoknak is van agya mégsincs én tudatuk. (legalábbis annyira nincs mint az embereknek)

2011. szept. 30. 22:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Bonyolult idegi neuronhálózat, vagy mifene. Nem vagyok bioszos. Egy válaszoló az oldalon már írta, hogy a neurológiai tankönyvekben van mindenre szép magyarázat, csak el kéne olvasni.


Szerintem kábé úgy, mint ahogy a bináris kódokból Need for Speed lesz.

2011. szept. 30. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!