Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miből van a lélek? Atomokból,...

Miből van a lélek? Atomokból, sejtekből és ezek kölcsönhatásaiból vagy valami nem anyagi dologból, ami a testben tartózkodik?

Figyelt kérdés
Ha minden egyes atom külön-külön tudatos, akkor milyen mechanizmus integrálja a tudatosságukat? Miért kellene egy szénatomnak másként gondolkodnia vagy éreznie egy agyban, mint egy darab fában? És mivel az agy pusztán különböző atomok kombinációja, miért az agy tudatossága egyesül, és miért nem csupán az összes atom tudata adódik össze?
2011. szept. 28. 11:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Ez kb. olyan, mint a "miből van a szél", vagy "mitől különleges a Mona Lisa festmény". Hiszen csak vászon és festék, amit bárhol beszerezhetek. :)
2011. szept. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
37%
képzeletből
2011. szept. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sztem minden egy, igy mindegy minek nevezzük azt a "mechanizmust", ami "integrálja az atomok tudatosságát" (is), legközelebb allo kifejezesek nekem, amivel ezt a "mechanizmust" körül tudnam irni: szeretet, energia...

Nem biztos, hogy egy szénatom másként gondolkodna vagy érezne egy agyban, mint egy darab fában.

Miböl gondolod, hogy az agy tudatossága egyesül, és nem csupán az összes atom tudata adódik össze? Ez vagy igy, vagy ugy van, es mivel a tudatossag nem merhetö, sztem nem lehet bebizonyitani egyik allitast sem.

A fö kerdesedre sztem tök egyszerü a valasz: minden a szeretet, azaz nem a lélek van "atomokból, sejtekből és ezek kölcsönhatásaiból", hanem forditva, az atomok, sejtek vannak szeretetböl. A szeretet alatt egy energiat ertek, leginkabb ezekkel a szavakkal tudom körülirni, mert a hivatalos tudomanynak nincs erre szava.

2011. szept. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
94%

Kicsit lóugrással, gondolatban:

Az agy a computer, a lélek pedig a kezelő.

2011. szept. 28. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

A lélek nem anyagi természetű, de szüksége van az anyagra hogy meg tudjon nyilvánulni a fizikai világban.

De érdekes a kérdés. Gondoljunk csak bele pl az emlékeinkbe. Minden sejtünk idővel kicserélődik, azaz egy 30 éves emberben már nincs olyan agysejt ami kiskorában megvolt. Mégis vannak emlékeink kiskorunkból, azaz az agy megfelelő sejtjei átadták egymásnak az információt. De mi ennek a mechanizmusa, hogy képes egy sejt emlékképeket, érzéseket közvetíteni? Vajon itt tetten érhető valami más is, ami túl mutat puszta sejtosztódáson, és anyagon?

Szerintem igen.

2011. szept. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
14:36, nekem a téglás példa jut eszembe. Ha egy ház minden tégláját szépen kicseréljük egyesével, attól még a ház ugyanaz marad, talán nem is látszik majd a különbség. :)
2011. szept. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
De a háznál van egy külső irányító, aki tudja melyik tégla hova kerüljön. Tehát nem maga a ház tudja, hogyan kell kinéznie, hanem valaki kívülről szemléli az egészet. Az agynál és a léleknél ki/mi az irányító?
2011. szept. 28. 17:20
 8/13 anonim ***** válasza:

"melyik tégla hova kerüljön"

Ha egyesével cseréled, nem kell tudni, csak kiveszel egyet és beraksz egy másikat a helyére. Elrontani sem lehet.

2011. szept. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

S mi szabja meg, melyik tégla maradjon benne a házban? Mert sok tégla elveszik...


Úgy tudom kb 25 éves korig több agysejt termelődik, mint amennyi elpusztul. Utána kezd csökkenni a termelés (ezért nehezebb tanulni felnőtt korban), és évről évre egyre kevesebb lesz az összlétszámuk. Persze nem kell drasztikus csökkenésre gondolni, csak évi pár század százalék (ekkor felejtünk el dolgokat örökre), amit ugye lehet gyorsítani (kábítószer, alkohol).

2011. szept. 28. 17:51
 10/13 anonim ***** válasza:

Ez a téglás példa azért nem jó mert a házban a tégla nem közvetített semmilyen információt, csak tartja a szerkezetet, kiveszik, és betesznek egy másikat, tehát passzív szereplője a történetnek.


Az agysejt viszont információt adott át,és fizikailag megfogható dolog, sejtfala, sejtmagja van, amit molekulák alkotnak, mégis képes egy nem anyagi természetű dolgot-emlékeket-közvetíteni. Mi kommunikál egymással ilyenkor?


Leegyszerűsítve: Egy szén atom, egy hidrogén atommal (anyag anyaggal) hogy léphet úgy reakcióba hogy ennek következtében mi emlékezni fogunk arra ahogy 5 évesen elestünk a bringánkkal? A puszta anyag képes lenne erre, vagy van mögötte valami nem anyagi természetű dolog (lélek, tudat) ami az egész folyamatot irányítja, és az a nyamvadt szén atom csak eszköz ennek a léleknek/tudatnak a kezében?

2011. szept. 28. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!