Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Aki hisz az "ezotériában", az...

Aki hisz az "ezotériában", az mi alapján hisz benne?

Figyelt kérdés
Az ezotéria alatt, az itteni témaköröket értem. Azaz reinkarnáció, UFO-k, természetfeletti lények, mágia, jóslás, asztrológia stbstb. Aki hisz bennük mi alapján? Van valami bizonyítéka, vagy csak szimpatikus neki, jó érzéssl tölti el, ha hisz benne?
2011. márc. 25. 14:23
1 2
 1/15 Panda Péter ***** válasza:

javíts ki, de a hit definíciója, hogy a hívő bizonyíték nélkül sem kérdőjelezi meg a hite tárgyát (sőt, akkor sem ha bizonyítékot mutatnak a hite ellenkezőjére).

am én nem hiszek az ilyenekben, ezt még azelőtt tisztázom, hogy bárki ilyesmit feltételezne.

2011. márc. 25. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
29%
Én hiszek a Jézusba . Kérem is és megis köszönöm. Több ismerösömtöl halottam hogy ók is ezt teszik.
2011. márc. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
29%
Tulajdonképpen a vallásom szerint nem lehetne hinnem a szellemekben, de én igen is hiszek. Iszonyú nagy örömmel töltene el, ha egyszer láthatnék egyet. Okés, sokak szerint nincs, és van, amikor én magam is kételkedem, de mégis hiszek bennük. Mert nem léteznének ezek a dolgok, ha ember nem látott volna még ilyeneket, és szerintem nem minden ember hazudik meg képzelődik.
2011. márc. 25. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Én is hiszek bennük. Megnyugvást találok benne, próbáltam elhagyni ezeket a tanokat, de csak ürességet és nyomasztó űrt éreztem és az igazságtalan világ kilátástalan harcait. Nekem szükségem van erre, hogy lelki békében élhessek.
2011. márc. 25. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
24%
tapasztalat, egyszer mentünk a temetőben meglátogatni egy sírt, és az odavezető úton az egyik sír felett láttam egy lebegő fénygömb szerűséget, ami szaggatott vonalakból állt, egészen biztos vagyok benne, hogy nem képzelődtem és nem visszaverődés volt, visszaverődés nem 3D-s, ezek után döntsétek el, hogy hisztek nekem, vagy sem, én a két szememmel láttam
2011. márc. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

es miert vagy benne biztos h nem kepzelodtel? ezt miert zarod ki ennyire nyilvanvaloan????


csak kerdezem, hisz a kepzelodes pont azert kepzelodes, mert valosagosnak tunik, amikor meg sem tortent.


SZoval honnan tudod, hogy amit te valosagosnak hittel latni, az nem kepzelodes volt? lefenykepezted? megfogtad? erezted? a latas mellett?

2011. márc. 25. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
mert sem előtte és sem utána nem volt több ilyen, és mégis mitől képzelődtem volna? nincs semmilyen betegségem, nem szedek semmilyen gyógyszert, de hiába magyarázom neked, úgyse hiszel nekem, én láttam
2011. márc. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
jaja lattad.
2011. márc. 25. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
Sokan azért hisznek ezekben mert már tapasztaltak bizonyos transzcendens élményeket, és ez sokunknak megdönthetetlen bizonyiték, mondhat bárki bármit. Vagy csak egyszerüen szeret hinni valamiben, vagy már gyerek korában bele nevelték stb. Számos oka lehet, hogy ki miben, miért hisz.
2011. márc. 26. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Tapasztaltam nagyon furcsa dolgokat.
2011. márc. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!