Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Halálunk előtt tényleg lepereg...

Halálunk előtt tényleg lepereg az életünk mint egy film?

Figyelt kérdés
2011. márc. 31. 19:10
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
21%
Azt szeretném, hogy amikor meghalok, Charlie Sheen élete peregjen le a szemem előtt :D
2011. márc. 31. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
100%

Nekem tavaly volt egy autóbalesetem, felpukkantam egy fára. Esett az eső, tiszta víz volt az út és az autó elkezdett úszni, teljesen irányíthatatlanná vált. Becsúsztam egy beláthatatlan kanyarba, ott megpördült az autó, majd felcsattantam a fára a saját menetirányommal szembefordulva. Az éltem filmje...nem film alakban jön, nem látsz emlék képeket, viszont olyan sebességgel jönnek a gondolataid, és akkora mennyiségben, hogy higgadtan, normál élethelyzetben azt el sem lehet képzelni. Szinte minden fontos dolgot végig gondolsz, ami eddig számított neked. Én biztos voltam benne, hogy ott hagyom a fogam, ezért még azt is végig gondoltam, hogy kit hogyan érint a halálom, meg a becsapódás előtt arra, gondoltam, hogy jó lett volna, ha tovább élek (akkor 27 voltam).

Volt egy másik esetem is, 16 évesen, akkor vízbe fulladtam. Akkor semmi nem volt, csak süllyedtem, semmi erőm nem volt már, kapálózni sem, meg semmire. Tudtam, hogy itt a vége, elfogadtam, és csak süllyedtem. Egy ideig nagyon rossz volt, hogy nem kapok levegőt, de később kezdett egy nagyon jó érzés elfogni. Egyáltalán nem zavart, hogy nincs levegőm. Nyitva volt a szemem, nagyon nyugodt voltam, szerintem az embrió úgy érzi magát az anyja méhében, mint én akkor. Hülyén hangzik lehet, de én örülök, hogy megtapasztaltam ezt a fulladósdit. Nagyon különleges érzés volt és ha tudnám, hogy ugyanígy megúszom, megint végig játszanám.

2011. márc. 31. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

20:12vel értek egyet

Nekem is volt hasonló élményem csak motorral. Az egész nemtart egy másodpercig sem, mégis végig tudod gondolni szinte az egész életed. Utána is teljesen fura érzésem volt, percekig meg sem tudtam szólalni csak azon tűnödtem, hogy mi is történt velem.

2011. márc. 31. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
A halál egy különös dolog egy olyan dolog amit rejtély övezi évezredek óta ha valaki megkérdi mi van a halál után csak találgatni tud vagy egyáltalán nem tud semmit se mondani rá. Az élet egy csodás dolog még ha azt mi nem is vesszük észre igazán, mért foglalkozunk olyan fogalmakkal mint a halál és mért nem az élettel? Sok féle válasz létezik a halálra és annak jelenségére egyes emberek úgy gondolnak rá mint egy erőre egy energia ami elemészt-felemészt ha kapcsolatba lépsz vele. A halálra nincs pontos válasz....... sosincs..... mindenkinek saját véleménye van róla hogy milyen lehet, nekem is megvan rá a saját véleményem amibe egyedül csak 1 valamiben vagyok a legbiztosabb "hogy a halál nem a élet vége csak az élet része" evvel a tudattal élve -éltem-élem és élni fogom az élet minden örömét még azt is ami nem is tűnik olyan nagy élménynek. Összességében a halál csak egy árny egy árny amitől az emberek félnek de valójában nem árthatnak nekünk mert ameddig élünk addig a halál várhat magára. A kérdésedre a válaszom miszerint hogy "halál előtt lepereg előttünk életünk filmje?" ....hogy igen.... mikor egy bizonyos ponton fennakadunk az élet és halál küszöbén az alatt az idő alatt meg szűnik létezni az idő és minden más is(nem szó szerint értve) hogy végig nézd azokat a szép emlékeket és újból átéld azokat az élményeket amiért érdemes volt élned az életben. Becsüld meg és értékeld az életet és amit nyújtani tud mert ha egyszer rád kacsint a zord kaszás ne hogy azt mond neki hogy nem volt érdemes élned. :)
2011. márc. 31. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 Rita Anna válasza:
Szia!Ha komolyan érdekel a téma,akkor ajánlom elolvasásra James Redfield:A tizedik felismerés című könyvét,amelyben ír arról,hogy milyen az,amikor lepereg egy ember előtt az élete,meg sok más dologról is.
2011. ápr. 1. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Volt már a kérdés és az ittenieknél jobb válaszok születtek.

Keresd meg.

2011. ápr. 2. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
33%
Ha nincs meg hozzá a megfelelő codec, nem pereg le, csak hibaüzenetet kapsz :D
2011. ápr. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:

Tudom későn írok de leírnám,amit tudok.


Az egész életed nem pereg le elötted semmilyen szituáció eredményeként. Ha le is pereg,akkor is csak képekben,nem idő rendben,és csak bevillanak jelenetek az életedből,amit eddig csináltál. Tehát mielőtt valaki azt hinné,hog így előreláthatja a jövőjét annak csalódnia kell.


Ezt igazából nem lepergésnek hívják,hanem az agyad reakciójának,amit reflexből válaszol mondjuk egy sokkos helyzetre,amikor majdnem leestél valahonnan vagy majdnem elütött egy kocsi. Az ember teste is szokott akaratunk ellenére is reflexekből reagálni egyes külső hatásokra pl: amikor a forró sütőhöz vagy a tepsi lapjához hozzá nyúlsz az ujjaddal,az is a test reakciója,amikor gyorsan visszahúzod az ujjad. Nos itt ugyan ez a helyzet csak,hogy mivel itt a test nem képes mit reagálni pl: arra,hogy egy 100-al száguldó kocsi fél méterre haladt el melletted így az agyad reagál erre felidézve emlékeket.

Nekem még sosem volt ilyen képek megjelenése a fejemben,de szerintem nem csak akkor jelennek meg,ha halál közeli élményed van vagy sokkos állapotban vagy. Néha az agyunk játszik velünk és,mikor becsukod a szemed,akkor is megjelenhet pár múltbéli kép a fejedben. Persze gondolom ezek a képek vagy esetleg valami "film" felgyorsítva játszódik le benned. Sok találgatás van erre is,de máig nem tud senki sem normális választ adni erre,mert,akit mesterségesen élesztettek újra az sem emlékszik semmire. Ez szerintem olyan,mintha álmodnál csak mindenféle kép és jelenet bevillan a fejedben de pillanatok alatt elfelejted,mik voltak azok.


Na mind1 én saját kútfőböl azt mondanám,hogy nem hinném,hogy lepereg elötted bármi féle film is vagyis film biztos nem de halálod után semmi nem történik csak a kur.va nagy sötétség és a semmi. Nincs életed utáni levezető film meg mozizás ez szerintem baromság,amit valamelyik nagyeszű marha kitalált és annyira felkapott lett,hogy mára már mindenki elhiszi.Meg fények meg világos kapu sincs a halálod után. Halálodkor megvakulsz,azért lesz olyan sötét minden aztán megsüketülsz,némává válsz elveszted az érzékeidet de filmet semmit nem fogsz látni. Nem kell mindent elhinni,amit az interneten leírnak,azok is csak gyenge találgatások,hogy "kb ez történne" de a kb elég kevés,mivel 2014-be normális bizonyíték kell nem ilyen ökörségek,hogy világos kapun átmész,aztán jön egy film,ami az életedről szól. Jajj hagyjuk már. Ha már halott vagy nem látsz,nem hallasz,nem tudsz beszélni,nincsenek érzékeid nincs szaglásod nincs semmid és hulla vagy milyen filmet látnál? A legviccesebb az egészben az az,hogy ez egy örök kérdés marad még 4500 ra is ( ha addig még lesz emberiség),mivel ezt sosem fogjuk megtudni. Aki már meghal az vagy meglátja vagy nem. Ha meg is látja hiába nem tudja újra elmagyarázni,mivel halott,akit meg mesterségesen élesztenek újra az elfelejt mindent olyan mintha álmodott volna.

2014. nov. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!