Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért hiszik egyesek azt,...

Miért hiszik egyesek azt, hogy a középkorban élünk?

Figyelt kérdés

Pl. hisznek a megátkozásban, a szellemekben, a rontásban stb...

Ezek a középkorban voltak hihetőek, mai modern ember nem tudom elképzelni hogyan tud ebben hinni...


2011. ápr. 8. 13:03
 1/10 anonim ***** válasza:
32%
jaaj múltkor láttam 1 filmet,az volt benne h aki azt mondja "látom az ördögöt/sátánt" az boszorkány,persze hazudtak a filmben is,hogy ne akasszák fel őket,ilyen hülyék megmaradtak még ma is
2011. ápr. 8. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
pont ugyan ezt a kérdést akartam feltenni:D
2011. ápr. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

szerintem semmi középkori nincs benne.

Ez is egy világfilozófia, ami idősebb mint a kereszténység, és tulajdonképpen alapjaiban a tudománnyal egy.

Természetesen vannak tévtanok, de ha az ember nem tanul meg szelektálni, magára vessen.


Egyébként ha érdekel a középkori mágia felfogás tudós szempontból, akkor olvasd el Agrippa levelezését. Ő okkult filozófus, lovag, tudós és szerzetes, levelei pedig magasabb rangú egyházi személyhez íródtak.

2011. ápr. 8. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én ezzel nem foglalkoznék. Végül is mi az amiben fenntartás nélkül lehet hinni? Valószínűleg pár száz év múlva a mostani tudományos tények nagy részét középkori babonaságnak fogják tartani és kiderül, hogy hülyeséget hittünk. Elég okos soha nem lehet az ember.
2011. ápr. 8. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

azért mert van egy csoport, a sátánisták, akik még mindig foglalkoznak ilyenekkel, és sikeresen. ismertem egy csajt, aki sátánista volt, és mesélte hjogy kit hogy átkoz meg, aki legötbbször csak nagyon beteg lesz, de van hogyha nagyon akarja meg is hal..meg rontást is tud küldeni..


régen tényleg elterjedtebb volt, de hidd el, még ma is vannak törzsek (Afrika) vagy akárhol a sátánisták, akik csinálják.

2011. ápr. 8. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én hiszem, hogy létezik szellemvilág. Miért ne létezne? Hisz van lelkem, ezt érzem, és egyszer elszakad a testemtől.
2011. ápr. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
18:48 a törzsek Afrikában nem keresztények nekik nincs sátán mert az egy keresztény találmány.
2011. ápr. 8. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem olyan nagyon biztos az, hogy a kérdésben felsorolt dolgok nem hihetők. Az ezotéria azt tanítja, hogy a godnolat egy energia, és a gondolat ereje megvalósul. (vagy megvalósulhat) A kimondott gondolat pedig, vagyis a szó, méginkább. Az átok megvalósulhat ugyanezért. A pszichológia is azt tanítja, hogy amitől félsz, azt magadhoz vonzod. Ugyanígy a jó gondolatok is megvalósulnak. Mai világunkban azért nem hihetők ezek a dolgok, mert sok egyéb miatt nem figyelünk rájuk, nem vesszüök észre az összefüggéseket, következményeket.
2011. ápr. 8. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Attól, mert valaki hisz ezekben, még nem él a középkorban.

Miért kellene kizárni, hogy van átok, rontás, szellemek, meg jóslás?

Igenis vannak megmagyarázhatatlan dolgok, amik racionálisan nem indokolhatók, ezt kár tagadni.

Hogy mik ezek, miért vannak, azt én nem tudom, de biztos, hogy a világon több minden van, mint amit az 5 érzékszervünkkel felfogunk.

Én alapvetően racionális vagyok, de nyitott vagyok más dolgokra is, és nem érzem szűk látókörűnek magam.

A középkorban az egyház szűk látókörű volt, olyan mint manapság a stock-materialisták, úgyhogy inkább ők gondolkodnak középkori módon, nem az, aki nem zárja ki, hogy lehetnek az életben megmagyarázhatatlan dolgok.

2011. ápr. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Valakik meg abban hisznek, hogy létezik egy Isten, aki leküldte a fiát az égből. Egy szűz lány megszülte. A fiút keresztre feszítették, de 3 nap múlva feltámadt és a mennybe ment. Isten az égben huzogatva a strigulákat ha jót, illetve rosszat teszel. Bár mindenkit szeret, a 'rosszakat' egy tér és idő nélküli helyre küldi, ahol örök szenvedés vár rájuk.


Elég butaságnak hangzik, ha nem belédnevelik és felnőtt fejjel hallod először. Szerintem ha nem teljes materialista vagy (sok tudós sem az), akkor nem utasídhatod el ezeket ilyen könnyedén. Mondom ezt úgy, hogy a felsorolt dolgokban én személy szerint nem hiszek.

2011. ápr. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!