Kezdőoldal » Ezotéria » Álomfejtés » Miért hisznek egyesek az...

Miért hisznek egyesek az álmok jelentésében?

Figyelt kérdés
Kezdjük azzal, hogy egyszerűen a biológia eredménye az álomképek kialakulása. Folytassuk azzal, hogy… Ne is folytassuk, nincs értelme. Az álmoknak nincs meghatározó jelentése. Persze lehet olyan értelemben, hogy az agy tárol információkat, és amikor nem is gondolná az ember, akkor azzal álmodik, de ennyi. Következménye legfeljebb annyi ez esetben, hogy megjegyzi az ember az álmot, és fel tudja idézni éber állapotban is, majd időt pazarol az „értelmezésére”.
2011. máj. 20. 02:11
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

Ez nem így van. Az álmok a tudatalatti kivetülései. általában a mindennapi eseményeket dolgozzuk fel. De van amikor azokat a dolgokat amik foglalkoztatnak tudatalatt, ezek lehetnek átélt traumák, lelki gondok amiket próbálsz elfojtani magadban. És ezekre igenis érdemes figyelni. Ilyenkor az elméd üzen, hogy: "hé xy esemény még mindig hatással van rád, hiába csinálsz úgy mintha minden rendben lenne"

Meg egyébként is, ha figyeled az álmaidban, értelmezed őket, remek önismereti tréningben lehet részed.


Az már más kérdés, hogy itt gyk-n mindenki, mindenegyes álmában jelentést keres. Ráadásul mástól várja, hogy fejtse meg a saját álmát, amiben csak is az álmodó találhat értelmet.

2011. máj. 20. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Az álmok jelképekben mutatják meg azokat a sokszor rejtett problémákat, felismeréseket, útmutatásokat, amikkel tennivalónak lenne, amik fontosak, de éber állapotban sokszor elsiklunk felettük, vagy nem akarunk velünk foglalkozni.Az álmok értelmezése segít az önmegismerésben, mások jobb megértésében, bizonyos problémák felismerésében, megoldásában.A jövőben várható fontos eseményeket, változásokat, akár évekkel hamarabb is megmutathatják álmaink.
2011. máj. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Van jelentése az álmoknak, elsősorban tényleg akkor, amikor a személy máshogy nem tud beszámolni a problémáról. Azonban akkor sem egy-egy álom, vagy azok kiragadott részletei számítanak, hanem álmok sorozata. Az a probléma, hogy túl sok jelentést próbálnak találni hozzá, olyat is jelnek vesznek, aami valójában nem is az. Arról nem is beszélve, hogy álmok jelentése 90%-ban egyedi. Így az álmoskönyvek, meg általános álomjelentések (ha ez megjelent az álmodban az ezt jelenti típusú dolgok) semmi alapja nincs.

Csak a miheztartás végett: ma, aki szeretne pszichoanalitikus terápiával foglalkozni - ami használja az álmot is, mint eszközt - elvégez 5 év egyetemet, 4 év szakképzést és utána kezd neki, mindazzal a fenntartással, amit fentebb leírtam. Ehhez képest nem csak ők foglalkoznak ilyennel, sőt. Ezért ez a sok kókler.

2011. máj. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
0%
Elég szomorú, ha valaki 9 év képzés után tud csak álmot elemezni...
2011. máj. 20. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen, mert nem csak ezt csinálja, mert nem ezzel akarja megváltani a világot, hanem ez csak egy eszköze + előtte normálisan kiképzik, hogy csak annak legyen papírja erről, aki tudja, hogy mik a korlátai a dolognak, mennyire lehet ezt használni és ezért ne vigye el valami ezoterikus irányba a dolgot.
2011. máj. 20. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
Olvass Jung-ot. Az álmoknak jelentése van, ugyanis tudatalatt már kialakult az emberségben egy szimbólumrendszer, amely alapján könnyű elemezni a lélek kivetüléseit.
2011. máj. 20. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól mert neked nincs semmi jelentése az álmaidnak attól még másnak lehet.pl nekem volt olyan hogy sokáig álmodtam hogy egy másik országba vagyok és egy évvel később kimentünk külföldre nyaralni akkor ugyanazokat a helyeket láttam mint álmomban.
2011. máj. 22. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Én két évvel előre megálmodom a fontosabb eseményeket, melyek történni fognak velem, illetve személyeket, akikkel találkozni fogok.Ha valaki erősen rám gondol, azt is megálmodom.16 éves korom óta van így, 13 éve tanulom kezelni ezt az "adományt", mert nem minden részlete pontos, de rávilágít dolgokra.Néha félelmetes, de elfogadtam.
2011. máj. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
utolsóval egyetértek. nekem is így van már pár éve:)
2011. máj. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!