Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Titkos mondanivaló van elrejtv...

Titkos mondanivaló van elrejtve a mai populáris zenében?

Figyelt kérdés
Kifejtem bővebben is. A mai populáris zene alatt azokat értem, amit a rádió/TV éjjel nappal nyomat (sajnos van "szerencsém" hallgatni/látni ezeket, mivel a család pár tagja szereti). Tegnap egy jó darabig néztem én is ezeket a klippeket, amikben mindenki sztár volt, még Will Smiths 10 éves lánya is. És teljesen bezsongott az agyam a végére. Arra gondoltam, lehet ezek a populáris dalok, egyfajta tudatmódosítók is egyben. Rengeteg embert vonzanak, lehet titkos információ van kódolva magába a zenébe. Ezt onnan is gondolom, hogy ezen előadók közül, szinte egyik sem magának írja a zenét, csak elénekli.
2011. ápr. 15. 14:15
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
De ezt végülis lehetne mondani sok más zenére is. Mivel nagy hatássaé van a jellemre a zene.
2011. ápr. 15. 14:17
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
tudatmódosításnak nem nevezném, de a sok gépi effekt (klasszikus értelemben vett zenéről már nem is beszélhetünk a legtöbb esetben) ártalmas lehet és bezavarhat az agynak. akár egyfajta függőség is kialakulhat
2011. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
Na és mégis micsoda az a titkos mondanivaló?
2011. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
népbutításnak mondanám
2011. ápr. 15. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
A mai szókimondó világban szerintem nincs szükségük arra az előadóknak, sem a zeneszerzőknek, hogy titkos kódokkal juttassák el az emberekhez a mondanivalójukat.Már maga a zene hangulata és a szöveg is elég ahhoz, hogy valamilyen érzelmi, gondolati hatást kiváltson a legtöbb emberből.Ezért is, szerintem semmiféle titkos kód nincs bennük.Bár vannak "agypusztító" zenék,amik leginkább mosógépzörgésre emlékeztetnek, attól az én fejem is zsong, de csak azért mert borzalmas.
2011. ápr. 15. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha tudatmódosító hatású lenne, még Justin Biebert is szívesen hallgatnám. :D
2011. ápr. 15. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Valamilyen szinten minden zene tudatmódosító, mert változtja a hangulatod.
2011. ápr. 15. 14:47
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha szerinted így van, akkor mi a kérdés? :D A minden-be beleesik a mai populáris zene is. És nem, nem kódolnak bele titkos jeleket (bár ismerek valakit, akinek meggyőződése, hogy igen :D).
2011. ápr. 15. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, csak szimplán szar.
2011. ápr. 15. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Dehogynincs! Tudatalattira hatnak, nem is olyan nehéz, mint gondolnánk! Ékes példa Lady Gaga
2011. ápr. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!