Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha tetszenek Eckhart Tolle...

Ha tetszenek Eckhart Tolle könyvei, milyen könyveket ajánlanátok még?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 15:25
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

mondjuk egy olyat, ami leírja, hogy miért is igaz Echart Tolle szava, mi az a mélyebb "én"(nem tudom hirtelen milyen néven említette) amiről beszél, mi a világ, miért ilyen nagy a hatalma az elmének/értelemnek/tudatnak...:)


ha érdekel ez, szólj nyugodtan és mondom. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 28. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
érdekel, szóval mondd :)
2011. ápr. 28. 19:53
 3/14 A kérdező kommentje:
köszi! :)
2011. ápr. 28. 19:59
 4/14 anonim ***** válasza:

Paul Brunton : Az Önvaló bölcsessége

[link]


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
köszönöm! elolvasom! ha még tudsz ajánlani mást is, szívesen veszem :)
2011. ápr. 28. 21:43
 6/14 anonim ***** válasza:

ha kellő a nyitottságod, és sikerül elsajátítani, megérteni a könyv mondanivalóját teljes mértékben, akkor nem lesz szükséged több könyvre, mivel a keresést már máshol teszed...Önmagadban. :)


egyébként van még tarsolyban könyv, de ez eléggé kifejti a miérteket, sőt teljesen...ezért is ezt "ajánlottam".


üdv és sok sikert

26/F

LastOne.Left

2011. ápr. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
:) köszi!
2011. ápr. 29. 14:24
 8/14 anonim válasza:
100%

Kérdés, hogy olvasol-e angolul? Ha igen, a spiritualitás témájában Dunát lehet rekeszteni a könyvekből. Emiatt nehéz is kiválogatni a gyöngyszemeket.

Akinek utánanézhetsz esetleg, az Jean Klein, az egyik legnagyobb Advaita "közvetítő" volt a nyugaton, aztán az ő tanítványa, Francis Lucille, az övé pedig Rupert Spira.

Nem mindegy, hogy az ember mit olvas, mert mindenki máshogy fejezi ki ezeket az élményeket, és valamelyikkel jobban összhangban lehetsz, az akkor nagyobb hatással lesz rád. A kérdés, hogy mennyire akarsz kapcsolódni a tanításhoz, ez mindig a saját hajlandóságod és "erőfeszítésed" kérdése. Mindenesetre ez a három személy, ahogy Tolle is, igazi realizációval rendelkezik, szóval autentikusak mind.


Megint csak, ha tudsz angolul, jó kiindulási pont lehet ez a site: www.batgap.com, ahol spirituális tanárokkal vannak interjúk.

2011. nov. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:

Rákerestem, és Eckhart Tolle maga azt mondta, hogy az ő tanítása valahol Jiddu Krishnamurti és Ramana Maharshi vonalán vannak. Ezeknek nézz utána. Ramana Maharashi egyik legnagyobb tanítványánál, Papajinál járt több magyar is annak idején, akik közül többeknek megerősítette a mester a realizációját. Az egyetlen aktívan tanító és itthon élő (már akiről én tudok), az Prakash aka Vörös Ákos. Ő benne Papajin keresztül Ramana Maharshi "energiái" köszönnek vissza. Ha érdekel, keresd fel: www.samadhi.hu


:)

2011. nov. 20. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2011. nov. 20. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!