Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ha tetszenek Eckhart Tolle...

Ha tetszenek Eckhart Tolle könyvei, milyen könyveket ajánlanátok még?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 25. 15:25
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
Ha Tollét szereted, akkor Osho könyveit is ajánlom!
2012. jan. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
én azt ajánlom,hogy még egyszer olvasd el őket,mert minden szava igaz a csókának.!!!!!!1 lángelme valóban
2012. jan. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Aki Tolle-t érti, az Őket is fogja szeretni:

Mooji, Adyashanti, Papaji, Maharshi, Nisargadatta Maharaj, Jiddu Krishnamurti. ŐK hitelesek!

Jó "utat" Mindenkinek! :)

2014. júl. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Előző vagyok.

Rupert Spira-t kihagytam. Őt én is csak ajánlani tudom.

És talán még Brandon Bays-t is ide sorolnám.


Az Advaita vonal főbb tanítói (akiket én "ismerek"):


Srí Ramana Maharsi

Tanítványai:

- Niszargadata Maharadzs

- Sri H. W. L. Poonja (Papaji)


Papaji

Tanítványai (ma élő, modern tanítók):

- Mooji

- Gangaji

- Eli Jaxon-Bear

- Ganga


Fontos még megemlíteni David R. Hawkins nevét. Titulusa (pszichiáter) senkit ne tévesszen meg. Ő is felébredett volt. "A Valódi Én hatalma - A megvilágosodás magas szintű állapotai" c. könyve alapmű minden keresőnek! Ez előbbi az "Erő kontra erő" c. könyvének folytatása, de önmagában is teljes, érthető - nagyon hatásos - mű.


[link]


A Youtube-on is fönt vannak a felsorolt tanítók videói, közülük sok magyar felirattal is elérhető. Na és persze a FB-on is meg lehet őket találni, sok magyar oldal is van.


Advaita védánta - a "nem-kettősség" tanítása.

A "dvaita" szanszkrit kifejezés kettősséget jelent, a tapasztalati világ dualitását értjük alatta. Az "a" fosztóképzővel használva jön létre az "advaita" szó, amely kettősség nélküliséget, azaz egységet jelent. A tanítás lényege a tudat keletkezésének vizsgálatán (átma vicsára - önkutatás) keresztül a valóság megtapasztalása, amely a hitrendszerek, meggyőződések, szokások mögött rejtőzik.


Többet erről itt lehet olvasni:

[link]

2014. júl. 5. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!