Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Szerintetek van ebben valami,...

Szerintetek van ebben valami, vagy ez nem létezhet?

Figyelt kérdés

Arról érdekelne a véleményetek, hogy még régebben a tv-ben volt egy olyan téma, hogy az ember 7 évente változik. Tehát pl. 14., vagy 21. évében lép valaki, akkor onnantól a következtő 7 éve más lesz. Nem tudom, hogy nektek van-e vmilyen tapasztalatotok, pl. hogy amikor 21, 28 és így tovább lettél, akkor éreztetek-e változást, ha igen miként, rossz vagy jó volt az a változás? Vagy ez is csak egy ezoterikus kitaláció?:)

Köszi a válaszokat!


2011. máj. 2. 10:00
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
70%

Félreértetted a műsort.

Valóban létezik a 7 éves ciklus, de ez nem lelki, hanem fizikai megújulást jelent. Minden sejtednek megvan az életciklusa, ami után meghal és megújul - kivéve az agyat. Pontos számokat nem tudok, de mondjuk a máj 4 évente "cseréli ki önmagát", a tüdő 6 évente, a bőröd meg 2 hetente. A 7 év a leghosszabb, ez nem tudom melyik alkatrészünknek kell, de ez az időszak jelenti azt, hogy teljesen - kivéve az agyadat - kicserélődsz sejti szinten.


Ezt az ember nem érzi persze. :)

2011. máj. 2. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim válasza:
55%
nekem nagymamám mondta mindig, hogy 7 évente változik az ember... ízlése. pl: 15 évesen utálod a karamellt, 22 évesen meg megszereted, vagy 20 évesen szereted a rockot 27 évesen meg már a rappér vagy oda....vagy valami ilyesmi
2011. máj. 2. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat! és szerintetek ha pl. az "új" 7-es év, tehát ha egy újabb 7. évbe lép vki, és az a nap nem e legjobban sikerül, akkor az kihat a következő 7 évre?

vagy ez a változás nem pont azon a napon múlik?

akkor nem csak én hallottam erről a támáról:D köszönöm tényleg a válaszokat:)

2011. máj. 2. 11:19
 14/24 A kérdező kommentje:
igen...én is ezt olvastam jobban, hogy inkább az ízlés változik, hogy vmit nem szeretsz, aztán később szereted...mondjuk én a zenével voltam így, hogy sokáig nem igazán szerettem hallgatni, aztán később sokat szerettem hallgatni:D de már nem emlékszem hány évesen volt ez, de szerintem nem úgy volt, hogy na most szülinap és 7. év...vagy már nem tudom:D
2011. máj. 2. 11:23
 15/24 A kérdező kommentje:
az a sejtes dologban biztosan van vmi;)
2011. máj. 2. 11:24
 16/24 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem van karmikus alapja, de nem pontosan 7 év. Valamikor lehet 6, és akkor utána talán 8 lesz. :-) Egyik mamámnál nagyon bejött, KB 7 évente tényleg olyan dolgok történtek vele, amik sorsfordítóak voltak. Például meghalt a férje, majd új férje lett, és végül kerek 7 év elteltével meghalt az új férje is, aminek következtében meg új lakhelyet kellett keresnie. Nálam a 8. és a 15. szülinapom előtt történtek fontos változások. Az általános sulim megszűnt az 1. osztály után, aminek hatására másikba kerültem, ahol nagyon rosszul éreztem magamat 7 tanéven át. 14 évesen jött a középsuli, amit szerettem. Most 22 éves vagyok, de nem tudom, hogy mit nézzek újabb komoly változásnak. Szakmai vizsga és érettségi után egy melóm volt, azóta munkanélküli vagyok. Pozitívumként az történt, hogy 2009. decemberben és 2 hónapja 1-1 új baráti társaság lépett az életembe. Mindkettő meghatározóvá vált.
2011. máj. 2. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
55%
A zenei ízlésről és egyéb érdeklődési körökről jutottak eszembe élmények. KB 15 éves koromig antiszociális voltam a sulimban, és kedveltem a rap-et. Utána megismertem az animéket. Főleg azok által egy bulizós, életimádó rocker lettem, és szert tettem barátokra. ^-^ Tehát ott nagy változás állt be. Azóta nem tudok olyat mondani, ami olyan sorsfordító lenne. Most valószínűleg eltolódik. Olvastam már olyan horoszkópot, hogy ez az év tartogat nekem nagy dolgokat.
2011. máj. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
köszi az újabb válaszokat! hát nem tudom, hogy most akkor mennyire van a dologban vmiiii:D namindegy:D még azért, akinek vmi infoja szívesen olvasom:)
2011. máj. 2. 14:40
 19/24 anonim ***** válasza:
55%

Nem lehet, hogy Te ezt kissé félre értetted?

7 évre van szükség ahhoz, hogy az embernek minden sejtje teljesen kicserélődjön.Lélekben, gondolkodásban pedig a tapasztalataink által változunk, folyamatosan.A személyiség viszont nagyjából mindvégig ugyan olyan marad.

2011. máj. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 A kérdező kommentje:

az lehet, hogy félreértettem:D azért is gondoltam megkérdezem, hogy tisztában legyek ezzel...mert már rég láttam ezt a műsort, és úgy eszmbejutott, mivel átléptem énios egy újabb 7-esbe:D

akkor ezekszerint maga az életünk története, és a környezetünk nem emiatt változik? ez csak a sejtjeinkre vonatkozik, tehát amiket már említettek itt egy páran, hogy a szervezet változik?:D

2011. máj. 2. 15:17
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!