Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeparációs szorongás létezhet...

Szeparációs szorongás létezhet ebben a korban?

Figyelt kérdés
14 hónapos a kisfiam és pár hete tapasztalom nála, hogy éjszaka felébred, sír és nem enged el maga mellől. Idáig meg tudtam nyugtatni cumival, simogatással, gond nélkül. Már ott tartunk, hogy megágyazok a szobájában a földre is és ott alszunk miután felébred. Nem tudom visszacsempészni a kiságyába.
2010. júl. 28. 15:07
 1/2 anonim ***** válasza:
Létezik ebben a korban szep. szorongás, főleg, ha nem régen változott valami a kis életében, napirendjében. (nyaralás, költözés, kistesó, új mozgásformák, stb). Eleve 12 hós kor körül újra nagyon igénylik anyát, az anyai biztonságot. Nálunk is most a 15 hós csajszim kb 1 hete kitalálta, hogy csak velem alszik el, pedig eddig ez apa reszortja volt. Most ha apa ül mellé, akkor órákig húzza a dolgot, dumál, játszik, forog... Ha én ülök mellé és fogom a kezét, miközben úgy teszek, mint aki alszik (becsukom a szemem), akkor kb 5-10 perc alatt elalszik. Éjjel 1szer min. felsír, átmegyek, megsimizem, megfogom újra a kezét, visszaalszik és kiosonhatok. Próbáld meg ezt a kézfogós trükköt, ebből könnyebb utána szabadulni, mint becsempészni a kiságyba!?)
2010. júl. 28. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
hogyne létezne. létezik bizony. :)
2010. júl. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!