Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki beszélget...

Van itt olyan, aki beszélget Istennel?

Figyelt kérdés

Na jó, megpróbálom értelmesen leírni :)

Aki olvasta Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel c. könyvét, vagy Elizabeth Gilbert - Ízek, imák, szerelmek c. könyvét, az tudja mire gondolok. Én ebben a kettőben találkoztam eddig a jelenséggel.

Szóval, mikor kapsz egy összetéveszthetetlen választ, instrukciót, a saját hangodon. Tapasztalta ezt már valaki? Elmeséled hogy történt?


(gondolom aki tapasztalta, az megérti ezt a zavaros leírást is, aki meg nem, ahhoz nem is szól a kérdésem ;) köszönöm, hogy a kérdésre válaszolsz, és nem kötekszel! :) )


2011. máj. 3. 00:18
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Az öreg székely bekopogtat a rabbihoz.

-Rabbi! Legyen szives, tanitson meg engem héberül.

-Héberül?? Minek az magának ennyi idősen székely bácsi?

-Ha meghalok és a menyországba kerülök szeretnék beszélgetni Istennel.

-És mi van ha a pokolba kerül?

-Az nem gond, románul már tudok.



A fentiek alapján kérdésem: mi a véleményed, ha szólna hozzád Isten, vajon milyen nyelven tenné ezt?

2011. máj. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
A saját hangomon, a saját nyelvemen. Isten minden nyelven ért :)
2011. máj. 3. 00:48
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Rabbi, lehet Tóra olvasás közben dohányozni?

Azt nem lehet.

Jó... És mondja Rabbi, dohányzás közben lehet Tórát olvasni?

Hát.. Tórát olvasni mindíg lehet!

2011. máj. 3. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
A bennünk élő Istennel beszélünk, vagyis a felsőbb énnel. Nagyon fontos, hogy el tudd különíteni az egod megnyilvánulásaitól.
2011. máj. 3. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Szuper viccek, csak nem tudom hogy jönnek ide :P


08:11

Na ez az! O.o

Bár a könyvek alapján nem lehet nehéz :)

2011. máj. 3. 08:18
 6/29 anonim ***** válasza:
31%
nincs Isten.
2011. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:

Nézd, én wicca vagyok, tehát az Istennőben és Istenben hiszek (vagyis hogy alapvetően mindenki ugyanabban hisz, csak más néven), és igen, mindennap szoktam velük beszélgetni.

Hogy szokta-e válaszolni... hát, szóban nem :) Nem hallok magamban konkrét hangokat, amelyek feleletet adnának a kérdéseimre :)

Illetve néha, nagyon néha hallok egy-egy szót vagy hangot, mintha valaki mondana valamit a fejemben, aki nem én vagyok - de ez tényleg ritka. Talán félévente-évente egyszer fordul elő, de ki tudja, talán csak elbambulok és az agyam produkálja az egészet.

2011. máj. 3. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
08.11-es vagyok, még annyit, hogyha fejleszteni szeretnéd magadban, akkor minden nap csendesedj el kis időre, ahol senki nem zavar meg, és befelé figyelj. Hagyd, hogy érzések, gondolatok jöjjenek elő benned, de próbálj meg nem csapongani egyik gondolattól a másikig, hanem egy adott dolog legyen a meditációd tárgya. A válaszokat nagyon hamar, de 72 órán belül megkapod. Nem hangok, hanem megérzések, bevillanó gondolatok, jelek útján.
2011. máj. 3. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


08:37

Miután elolvastam Neale Donald Walsch könyvét, rájöttem, hogy ezek a jelek mindig is itt voltak. És most nagyon vadászom a segítséget, mert döntenem kellene valamiben, de nem tudom, hogy hogy. (kész káosz van a fejemben, csend egy szál sem :( ) Jelek, válaszok vannak. Elvileg. Gyakorlatilag attól félek, hogy az egészet csak bebeszélem magamnak, én akarom, hogy az a kis semmiség jel legyen :( Vagy félreértelmezem. Ez az egész csak pár hónapos élmény nálam.

Azért is a kérdés, mert a 2 könyv alapján ez a belső hang eléggé eltéveszthetetlennek tűnik.

2011. máj. 3. 09:00
 10/29 anonim ***** válasza:
Csak annak eltéveszthetetlen, aki jártas egy kicsit ebben. Mindig az első benyomás a mérvadó, ez nagyon fontos. Szerelmi ügy?
2011. máj. 3. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!