Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki beszélget...

Van itt olyan, aki beszélget Istennel?

Figyelt kérdés

Na jó, megpróbálom értelmesen leírni :)

Aki olvasta Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel c. könyvét, vagy Elizabeth Gilbert - Ízek, imák, szerelmek c. könyvét, az tudja mire gondolok. Én ebben a kettőben találkoztam eddig a jelenséggel.

Szóval, mikor kapsz egy összetéveszthetetlen választ, instrukciót, a saját hangodon. Tapasztalta ezt már valaki? Elmeséled hogy történt?


(gondolom aki tapasztalta, az megérti ezt a zavaros leírást is, aki meg nem, ahhoz nem is szól a kérdésem ;) köszönöm, hogy a kérdésre válaszolsz, és nem kötekszel! :) )


2011. máj. 3. 00:18
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

Az is van benne, igen :) de nem ilyen egyszerű. (nem szeretném leírni)

De azért persze nem csak ezért érdekel a dolog :)

2011. máj. 3. 09:33
 12/29 anonim ***** válasza:
Ne írd le, ezt csak a belső hangom súgta :). Szóval mindenképp próbálj lecsendesedni, ha nehezen megy akkor próbáld a jógalégzéssel lenyugtatni a káoszt a fejedben.
2011. máj. 3. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 A kérdező kommentje:

Oké, igyekszem majd :)

Köszönöm :)

2011. máj. 3. 10:35
 14/29 anonim ***** válasza:
Igen, sokat beszélgetek Zordon istennel.
2011. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
Zordon a mi jóságos Istenünk, kinek jósága határtalan.
2011. máj. 3. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Pont tegnap éjjel olvastam végig a triológiát =) Nem ez teremtette meg a hitemet, de nagyon megerősítette, teljesen illeszkedik a felfogásomba. Nagyon megnyugtató könyv =)


Én úgy vagyok vele, hogy Isten nem csak úgy kommunikál velünk, mint ebben a könyvben. Nem konkrétan bejelenti, hogy én vagyok Isten, és beszél hozzánk. De ha feltételezzük, hogy minden, ami van, az ő, akkor már miért ne?


Ő nyilvánul meg ezekben a hozzászólásokban is, a szomszédodban, a következő dalban, amit hallasz, a filmben, amit megnézel, csak figyelj =)(A figyelmet lehet fejleszteni, én például meditációval szeretném, eddig még nem nagyon jött össze, de próbálkozom =D)

2011. máj. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 A kérdező kommentje:

Igen, a film és a dal az ami nagyon akar nekem mondani valamit :) Vagy csak én akarom, hogy azt mondja.

És ezzel nem jotok dűlőre :(

Főleg mert néha-néha az ellenkezőjét mondja.

Megkattantam =D

2011. máj. 3. 13:33
 18/29 A kérdező kommentje:
*jutok
2011. máj. 3. 13:33
 19/29 anonim ***** válasza:

Nem biztos, hogy minden esetben "szóban" megfogalmazott, belülről jövő választ kapsz: (Isten útjai kifürkészhetetlenek) Van, amikor az u.n. "ráérzés" segít, van amikor egy újságban, könyvben egy szóról, egy fél mondatról "ugrik be" a megoldás. De az is lehet, hogy valakivel beszélgetsz látszólag teljesen más témáról, és ő olyasmit mond, amiben megkaptad a választ a kérdésedre.


Másrészt a tibetiek által tanított tudatosság, mely szerint figyeljünk oda saját gondolatainkra, (ez egyébként ebben a könyvben is benne van: gondolat - szó - cselekedet hármas egysége) mert sokszor gondolat formájában kapod a segítséget.

Persze én is voltam már úgy, hogy nem találtam a választ, ebben az esetben a következőt csináltam és neked is ajánlom. Csendesedj el, figyelj befelé, és tedd fel a kérdést: Ha ezt és ezt teszem, jó lesz az? És figyelj. Ha a választott út nem helyes, akkor (legalábbis nálam) a gyomromban idegességet érzek. Aztán felteszem a következő kérdést: Ha ezt és ezt teszem, az jó lesz? És ismét figyelek az érzéseimre. A helyes megoldásnál egy belső béke, megnyugvás, öröm árad szét bennem.


Az ego válasza kivétel nélkül olyan megoldásokat sugall, amellyel valamely téren téged korlátoz, valamiben akadályoz, vagy valami félelmet akar beléd ültetni csak azért, hogy ő maradhasson továbbra is a te vezetőd.


Miután elolvastam ezt a könyvet, én megbeszéltem az egommal: köszönöm hogy vagy nekem, köszönöm hogy velem vagy és vigyázol rám. Szükségem van rád, de csak az egészséges óvatosság mértékéig.

2011. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim válasza:
Hat baratom ez a nel de wals vagy mi a neve egy hamis profeta ebben biztos vagyok. A konyvet csak azert irta hogy hires legyen,meg hat persze a penzert
2011. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!