Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki beszélget...

Van itt olyan, aki beszélget Istennel?

Figyelt kérdés

Na jó, megpróbálom értelmesen leírni :)

Aki olvasta Neale Donald Walsch - Beszélgetések Istennel c. könyvét, vagy Elizabeth Gilbert - Ízek, imák, szerelmek c. könyvét, az tudja mire gondolok. Én ebben a kettőben találkoztam eddig a jelenséggel.

Szóval, mikor kapsz egy összetéveszthetetlen választ, instrukciót, a saját hangodon. Tapasztalta ezt már valaki? Elmeséled hogy történt?


(gondolom aki tapasztalta, az megérti ezt a zavaros leírást is, aki meg nem, ahhoz nem is szól a kérdésem ;) köszönöm, hogy a kérdésre válaszolsz, és nem kötekszel! :) )


2011. máj. 3. 00:18
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

Azért figyeljünk oda, mert kétféle hang szólalhat meg bennünk...az egyik halk, világos és biztos, tisztán szóló. Ez a bennünk élő Isten hangja, s csak a legjobbat akarja nekünk. A másik viszont hangos, utasító, győzködő, vágyó, ragaszkodó, félő...amiről gondolom kiderítitek, hogy a bennünk élő sátáné/ördögé...:)


Ha teljes szívből, teljesen őszintén kérünk vezetést Istentől, akkor az Ő hangja fog megszólalni, de figyeljünk, az ördög soha nem alszik, nehogy lépre csaljon. :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 5. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 A kérdező kommentje:
Azért az ördögben nem hiszek. Bár én elég ördögi tudok lenni ;)
2011. máj. 5. 19:21
 23/29 anonim ***** válasza:
vagyok gyermekem,tőlem dumcsizhatunk!
2011. máj. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
Isten nem egy személy, hanem egy szimbólum. Szimbólumokkal pedig nem lehet beszélni.
2011. máj. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim válasza:
Akkor már értem, hogy miért van olyan érzésem hogy szimbólum vagyok. Már orvoshoz akartam fordulni.
2011. máj. 7. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:

A keresztény vallás számos egyéb vallásból lett összegyúrva, csak ezt az egyház igyekszik eltitkolni. Pl. mit szólnának ahhoz a hívek, ha tudnák, hogy vasárnaponként Rá napisten pogány ünnepén letérdelnek egy ősi kínzóeszköz előtt, és rituálisan magukhoz veszik a hús és a vér szimbólumait?

Drága feleim, ez a ma ismert szentáldozás.


Rá az egyiptomi főisten, a Nap.

Az ősi kínzóeszköz a kereszt.

A hús és vér szimbóluma pedig az ostya és a bor.


És még számos más dolog van, amit a keresztény vallásrendszer magába olvasztott a századok folyamán a zsidóságból, a különféle pogány vallásokból, természeti vallásokból, stb.

Ebből kiindulva az ősi vallások természeti erőket imádtak, ruháztak fel isteni és emberi tulajdonságokkal (antropomorfizálták), úgy mint: a Nap, a Hold, a villámlás, az eső, az évszakok, stb. Mindezek az évezredek során fokozatosan átalakultak, egyéb más jelentést rendeltek hozzá az éppen aktuális korabeli gondolkodók, filozófusok és "szent emberek", de attól még alapvetően megmaradtak szimbólumoknak.

Amit ma a keresztény egyház hirdet és tanít, alapjában véve csak egy újabb variáció ugyanarra a témára.

2011. máj. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:
Jajj, hogy jött ide a kereszténység?! O.o
2011. máj. 7. 14:12
 28/29 anonim ***** válasza:
Nem a kereszténység a lényeg, majdnem minden vallás esetében megtalálhatóak ezek a közös motívumok.
2011. máj. 7. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Nem érdekel semmilyen vallás :)
2011. máj. 7. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!