Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » úgy érzem reménytelen hogy...

úgy érzem reménytelen hogy jobb ember legyek, vagy lehet esélyem?

Figyelt kérdés

Nagyon vonzanak a spirituális dolgok. Már kiskoromban is vonzottak az asztrológiai rejtélyek és a megmagyarázatlan esetek. Két éve láttam egy filmet, hogyan kínozzák a marhákat a vágóhídon és utána elhatároztam hogy ez nem mehet így tovább, én nem lehetek olyan ember mint a materialista hitetlenek. Kezdetben vegává lettem.


Tudatosan elkezdtem képezni magam és elkezdtem meditálni. Megvettem minden régi édesvíz kiadós könyvet és új vénuszosat, hogy abból tanuljak. Úgy érzem valait sikerült fejlődnöm, de megrekedtem egy szinten és úgy érzem nem vagyok képes továbblépni.


Sokszor hónapokig jól vagyok, meditálok minden nap órákon át televízió és netezés helyett, csak a legszükségesebb esetben kapcsolom be a gépemet. Sajnos viszont időnként teljesen kizökkenek, ha elmegyek egy McDonaldos mellett és érzem a hamburger szagát, elgog a húsevés vágya. Egyszerűen nem tudom túltenni magamat, annyira ennem kell húst. Azon veszem magam, hogy veszek húst és azt eszem. Nagyon jó felszabaduló érzés fog el ilyenkor, amit nem vagyok képes elnyomni magamban, mohón falom a szaftos mustáros szemétet imitáló hamburgert. Utána mindíg megbánom, de egészen egyszerűen nem vagyok képes uralkodni magamon. Időnként az is előfordúl, hogy megcsinálok egy sült steaket, mindíg azzal bíztatom magam hogy ez volt az utolsó. Szégyenlem magam előtt önnmagam, hogy ízlik amit érzek.


Már 3 hónapja nem ettem húst, csak magokat és zöldségeket eszem némi gyömölcsel. De megint úgy érzem, hogy elfog a vágy a húsevés miatt és így végűl a földi sárban maradok képletesen szólva. Már nem merek elmenni egy McDonalds mellett, mert nagyon könnyen bűnbe esek.


A meditáció egy ideig segít, de pár hét múlva teljesen hatástalan a húsevés csillapíthatatlan vágyát nem vagyok képes vele elfojtani, mit teszek rosszúl ?


Tudom, hogy a spirituális fejlődéshez hozzá tartozik az éteken kívűl a szellemi táplálék is. Ezért sokat olvasok asztrológiát. Az asszcendensekről már sokat tudok és a precersszió számításokról is. Egyre többet netezek az utóbbi hónapokban. Mindíg igyekszem elkerűlni a hitetlen tudományos oldalakat és a spirituális felvilágosodott elméket olvasom.


Sajnos ebben sem sikerűl feljebb léppnem. Sokszor azon kapom magam, hogy olvasván a különböző oldalakat egyszerűen elröhögöm magam a magy spirituális lelkek kinyilatkoztatásain. Ezen az oldalon is vagy egy egész napig röhögtem még tavaly 404 vagy Árpád hozzászólásain, pedig tudom hogy ők nagy spirituális tanítók és földönkívüliekkel találkoztak, de nem vagyok képes elnyomni magamban a régi énemet. Mit tegyek ?


2011. máj. 12. 00:11
 1/10 anonim ***** válasza:

Mi lenne, ha olyan husit ennél csak, amelynek előállításakor nem szenved az állat..? A háztáji csirke nyakát elvágják ugyan, de addig boldogan, a szabad levegőn él a kertben-réten, nem egy 1X1 méteres sötét ketrecben tenyésztődik, sosem látva kukoricát, antibiotikumot és műtápot annál többször, nagy részük járni sem tud.

Ugyanez a helyzet, ha egy farmon éldegélő marhát vagy disznót egykettőre lelőnek-és nem sorban áll a vágóhídon a társai halálbőgését hallgatva, halálfélelemmel minden zsigerében.

Imádom az állatokat, sosem enném meg azt, amelyiket ismertem életében, és sosem megyek KFC-be vagy mekibe- emiatt.

Meg disznóölésre sem, az én értékrendemben az is állatkínzás.

De a húst is megeszem, ha nem is gyakran, mert hiányzik az íze úgy két havonta egyszer, és ilyenkor megengedem azt a luxust, hogy megnézzem, milyen vágásból szerzem be.

Imádom a virtuóz módon fűszerezett növényi étkeket is, pl a különféle gabonakolbászokat, mert ugyanolyan az ízük, mintha húsból lennének, és mert pár kolbászkarika miatt miért egyek meg bárkit is? Imádom a tofut-szóját pácolva-érlelve-sütve.


Az ezotéria őszinteségre tanít. A helyzet az, hogy szereted az állatokat, sajnálod őket, de az ízeket még jobban szereted, elcsábulsz.

Ez a helyzet, ezzel kell kezdeni valamit, és ha nem akarod-úgysem tudod-megerőszakolni magad és lelkifurdalásban élni az életed egy jó ízűen befalt steak miatt, rendet kell tenned a fejedben.

...és majd egyszercsak, nem tudhatjuk, mikor, lehullik rólad a húsevés, mint ágról a levél. Talán.

Rólam nem hullott, mert a rántott hús az rántott hús, de boltból, hentestől, disznóvágásról a magam részéről-soha.

2011. máj. 12. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én azt nem értem, miért kezdődik kis betűvel a mondatod. Közembernek (user) sosem lesz kisbetűs kérdése, modi vagy ?
2011. máj. 12. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Túl szigorú vagy önmagaddal :D Probálj meg élni!
2011. máj. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Most a spiritualitás vonz, vagy vega akarsz lenni?
2011. máj. 12. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Hallod, én ugyanilyen helyzetben vagyok mint te. Próbálok megszabadulni a húsevés vágyától, de nem megy. Az a rohadt McDonalds mindent elront.:D Egyszer kibírtam 2 hónapig hús nélkül, de feladtam. Bementem a McDonalds-ba és vettem két hatalmas Big Mac-et. Még a rántott hús nélkül meglennék, de a McDonalds mindig mindent tönkre tesz. Igazából én nem is eszek semmilyen húst csak a fincsi csibeburgert meg hamburgert, csak ezektől kellene megszabadulnom, de nem megy.

Igazából nem tudok mit tanácsolni, csak azért írtam, hogy tudd, nem vagy egyedül.:D

2011. máj. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Fog a halál ilyen zöldségeken élni, mi vagyok én nyúl? Valóban van egy két durva videó arról hogy bánnak ezekkel az állatokkal, de azért nem minden helyen megy így. És az ősember mit csinált volna, neki áll kapálni a vadállatok között? Még szép h levadásztak minden ehetőt.
2011. máj. 13. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nyugodtan nevess csak azokon a marhákon akik nagy kinyilatkoztatásokat tesznek egy Dörmögő Dömötör slendrián átlapozgatása után.

Bár van egy olyan érzésem ezt a dolgot azért vetetted fel mert szeretnél rajtuk még többet nevetni :)


A húsnemevéstől nem leszel jobb ember. De a meki elkerülése sokat dob a közérzeteden hiszen kevesebb mérget kell a szervezetednek leküzdenie ;) Jobb kedved lesz és így jobb fejnek is fogsz tűnni. De ez nem a vegakoszt miatt lesz. Kajálj inkább egészségesen, edd azt amire a szervezetednek szüksége van. Meglátod meghálálja majd.

2011. máj. 13. 03:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Azt olvastam hogy csak vega tud megvilágosodni. De már hogy ezt az oldalt is olvasom, látom hogy sok ember stikkes.

Megint röhögök 404 hozzászólásain. Nem is volt sehol sem, nincsen kapcsolatban senkivel sem, csak kamuzik.


Megint vettem húst és sütök fasírozottat.

2011. máj. 13. 18:33
 9/10 anonim ***** válasza:
Idefigyelj! Azért nem kell magad rosszul érezned, hogy húst eszel. Ez az élet rendje, hogy megesszük őket. Mi húsevők, nem az állat haláláért vagyunk felelősek, hanem az életéért. Úgy értem, azért nem vagyunk rosszak, mert megesszük őket. Azért vagyunk felelősek, hogy milyen életet élnek és hogy őlik meg őket. Felelős lehetek azért, hogy pl.:a tyúkok ne egy kis ketrecben éljék életüket, és hogy ne kínzással haljanak meg. De hogy megeszem őket, az nem bűn. Húsra szüksége van a szervezetnek. Nem ettől leszel rossz ember. Egyél hát!
2011. máj. 19. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nyilván azért kap el a hús iránti vágy, mert szükséged van a benne található tápanyagokra.Én megértem, hogy sajnálod az állatokat,én is nagyon sajnálom őket, de lásd be, hogy csupán azzal, hogy Te magad nem eszel húst, attól még ugyanúgy elfogják pusztítani azokat az állatokat.Két lehetőséged van, vagy vigasztalod magad azzal, hogy legalább nem Te ölted le őket, vagy lelkes állatvédőként próbálsz tenni valamit a megmentésükért.



"...404 vagy Árpád hozzászólásain, pedig tudom hogy ők nagy spirituális tanítók és földönkívüliekkel találkoztak..."


Ha ezt komolyan gondolod, akkor nagyon sokat kell még tanulnod spirituális témákról.De nem ezen az oldalon...

2011. máj. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!