Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Olvastál olyan könyvet,...

Olvastál olyan könyvet, amitől úgy érzed, jobb ember lettél?

Figyelt kérdés
(akármilyen témában)
2011. szept. 18. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
hát. attól hogy elolvastam jópár tankönyvet, igen.
2011. szept. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Dale Carnagie: Sikerkalauz 1-2

Nagyon inspirálónak találom, és igen, jobb ember lettem tőle:)

2011. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem az ember minden könyvtől kap valamit, szóval nagyjából az összes könyvet elsorolhatnám, amit valaha olvaastam. :) (Pontosabban egy kivételével, amivel borzalmasan szenvedtem, de ezt inkább nem nevezem meg, nem akarok senkit megbántani ;))


Jodi Picoult könyvei viszont különösen elgondolkodtatnak, mert nagyon összetett problémákat dolgoznak fel, szórakoztató és megható módon. Nála tényleg nem fekete-fehér van.

Azt hiszem, jelenleg ő a kedvenc írónőm.

2011. szept. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Dean R. Koontz: Végítélet
2011. szept. 20. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Szerintem egy könyvtől nem leszel jobb ember. Egy könyv segíthet abba, hogy máshogy lásd a világot, hogy szembekerülhess olyan dolgokkal, amelyekkel másképp nem lenne lehetőséged, és ezen el tudj gondolkodni. És ha fogékony vagy rá, képes vagy átgondolni a mondanivalóját, akkor változhatsz, tudatosan, vagy tudat alatt.

Amúgy voltak ilyen könyvek, és filmek is. Bármilyen vicces is lesz, nekem a Harry Potter is egy ilyen könyv volt:) 8 évesen kezdtem el olvasni, és az ember azért 8 évesen nem fog nagy filozófiai értekezéseket és etikai kódexet olvasni. A Harry Potter viszont nagyon sok dologra megtanított, bár tudat alatt hatott rám. Az, hogy fontos az összetartás, a barátság, felelősség, tolerancia.

Azóta persze jóval komolyabb könyveket is elolvastam:) Jodie Picoult Házirend könyve például arra emlékeztetett, hogy a "normális", mint fogalom, valójában elég szűk skatulya, és túl sokszor táplálunk előítéleteket olyan emberek felé, akiket igazából nem is ismerünk. Szintén gyerekkoromban olvastam először a Félőlény c. könyvet, ami azóta is az egyik kedvencem. Ebből azt tanultam meg, hogy bármennyire is kényelmes elvonulni a saját kis biztonságos világunkba, ahol senki nem bánthat minket, de akkor is muszáj talpra állnunk, és kibújni a csigaházból. Még ha ez néha nehéz is.Young Viskó című könyve és Moore Biff evangéliuma c. könyve egy egész más perspektívából mutatta be a keresztény hitet, amivel mindig problémáim voltak. Most körülbelül ennyi jutott eszembe:)

2011. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
*abban
2011. szept. 20. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat :)


a viskót én is olvastam de nem voltam oda érte :)

2011. szept. 20. 19:55
 8/12 anonim ***** válasza:

Tegnap 21:48-as vagyok, és igen, a Harry Potter nekem is ilyen volt, akármilyen furcsán is hangzik. :))

Egyrészt jobban megfogott, mint előtte bármi, lelkesen találgattuk, mi lesz a vége, izgultunk, mintha a mi életünkben történnének az események...

És nem utolsó sorban tényleg sok olyan - egyébként hétköznapi - szituációt ír le, ami miatt lehet tanulni belőle ténylegesen.

Pl. barátok közötti lojalitás, konfliktuskezelés, irigység kezelése...

Szóval nem butaság szerintem ezt mondani, még akkor sem, ha amúgy gyerekkönyv. :)

2011. szept. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
köszönöm, én ugyan nem olvastam de szerintem nem gyerekkönyv :)
2011. szept. 20. 20:08
 10/12 anonim ***** válasza:

Mondjuk úgy, hogy nem csak gyerekkönyv. :)

Felnőttként is lehet szeretni, mert nem kis egyszerű történet, ami tényleg kicsiknek való, hanem összetettebb, és izgalmasabb. Számomra legalábbis. :)

Bár én bevallom, hogy az elejét szeretem a sorozatnak inkább (1-4). Számomra ez az igazi Harry Potter, a hangulatát és stílusát tekintve.


És a kérdésedre válaszolva eszembe jutott még valami: A Hullám. Könyvben és filmben egyaránt döbbenetes, megrázó, tanulságos... Érdemes elolvasni!

Nem szoktam amúgy ilyet szinte sose mondani, de ez talán kicsit filmben hatásosabb, mert változtattak kicsit a végén, és az valami eszméletlen nagyot üt számomra!

2011. szept. 20. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!