Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Léteznek-e véletlenek?

Léteznek-e véletlenek?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 07:51
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Véletlenek nincsenek.

Véleményem szerint és szerintem bátran mondhatom, hogy a keresztények körében mindenki így gondolja,de még sokan más vallásúak vagy "civilek" is.Mert ha lennének minden random történne---->semmi értelme vagy célja nem lenne a dolgoknak----->ergo életünknek sem lenne célja vagy értelme.

Persze mindezt egy ateistának nehéz elfogadni, hogy kifejezett céllal vagyunk itt,de ha el is fogadja azt már kevésbé,hogy az a cél nem az elsősorban,hogy minden happy legyen (" egyszer élünk"),hanem hogy Istent és szeretetét megismerjük, viszonozzuk azt és így eljussunk az örök életre.Tehát egy csomó áldozatról van szó és arról, hogy gondolkodásátalakítást kell végeznünk ahhoz, hogy elfogadjuk a tényt.Isten gondoskodik rólunk szüntelenül nem pedig véletlenszerű események áldozatai vagyunk.

2011. máj. 21. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ezen már én is sokat gondolkoztam. Én nem vagyok keresztény és még se hiszek a véletlenekben. Hitem az van, vallásom nincs. Fura ez mert, hiszem hogy mindenkinek meg van a maga célja, és semmi sem véletlen, ellenben a sorsban nem hiszek. Ez egy fura paradoxon nálam, hiszen ha nem hiszek a véletlenekben akkor hinnem kéne a sorsban nem igaz? Még se hiszek benne, mert nem akarom elhinni, hogy valakinek mondjuk eredendően az a sorsa, hogy lecsúszott alkoholista legyen, esetleg hajléktalan is. Ilyen kegyetlen lenne az a bizonyos felsőbb hatalom? Nem hiszem, inkább csak talán van egy vezérfonalad, amit vagy sikerül követned vagy nem, de kizárólag a mi döntésünk.
2011. máj. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem. :)
2011. máj. 21. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Az olyan ember aki hisz a Sorsban annak nincsenek véletlenek mert az a személy úgy gondolja hogy mindennek van még ha nem is olyan nagy de van jelentősége.
2011. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Léteznek!


Én a pillangó efektusban hiszek, és a káoszelméletben!


Az legalább bizonyított!!

2011. máj. 21. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Még szép hogy léteznek.


A fizika a földrajz a kémia és a biológia is alapul a véletlenekre.


És ezek éetelmesebb dolgok mint a "sors".

2011. máj. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem várom azt el hogy meg is értsétek a Sorsról alkotott elméleteket és hogy el is higgyétek azt de vannak olyan események az emberiség életében melyeket nem lehet a puszta véletlenekre bízni még ha az már be is következett.
2011. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

mindaddig, amíg be nem látjuk, hogy valójában mindennek van oka...amíg ez nem sikerül, addig számunkra léteznek...de igazából nem...:P


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. máj. 21. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"például amikor az időjárást szimuláljuk, nem vehetjük figyelembe az összes pillangó szárnycsapásai által keltett szelet. Egy kaotikus rendszerben minden időegység szimulációjával felnagyítódnak ezek a hibák, míg a hibaszázalék el nem éri a százat. Ily módon az előrejelzések hasznavehetetlenek egy bizonyos idő után."



Ez bizonyítja azt is, hogy az ókori görög matematika, meg amit manapság tanítanak az iskolákban, csak elméleti szinten lehet midnen esetben igaz!

Egyébként meg totál kiszámíthatatlan minden!

2011. máj. 21. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem.
2011. máj. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!