Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Az idő, a tömeg, és a tér...

Az idő, a tömeg, és a tér milyen összefüggésben vanna egymással?

Figyelt kérdés
2011. jún. 5. 09:25
1 2
 1/12 Tom Benko ***** válasza:
96%

Ha jó az idő, a tömeg lemegy a térre. :)

Egyébként a tér és az idő azonos fogalmak, csak másképpen érzékeljük, a tömeg pedig a tér geometriájával szorosan összefüggő fogalom.

2011. jún. 5. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

anyag nélkül egyik sem létező, pontosabban értelmetlen bármelyikről is beszélni anyag hiányában. az anyagnak van tömege, az anyag kiterjeszkedése a tér, és az anyag változása az idő.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 Tom Benko ***** válasza:
Nem, az anyag meggörbíti a téridőt, és ezt érzékeljük tömegként. A téridő maga anyag nélkül is létezne, csak nem lenne, aki észlelje. És, mint olvashatod, a teret és az időt értelmetlen szétválasztani.
2011. jún. 7. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én elfogadom, hogy te így hiszed kedves Tom Benko. de gondolom abban egyetértesz, hogy az anyag simán lehet csak érzet, illúzió(nem hamis), méghozzá az elmének...vagy álmunkban is az anyag meggörbíti a teret, vagy álmunkban megjelenő anyag alkotja meg a téridőt és a tömeget? :)


egyébként nem választottam külön, hanem az anyag számlájára írtam a teret és időt.


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 8. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Tom Benko ***** válasza:
Nem szokásom hinni. Amit írsz (az anyag lehet illúzió), tudományosan irreleváns, nem vizsgálható és nincsen következménye.
2011. jún. 10. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

"Nem szokásom hinni. Amit írsz (az anyag lehet illúzió), tudományosan irreleváns, nem vizsgálható és nincsen következménye."


Ahogyan az is irreleváns, hogy önmagában létező lenne az anyag, mivel ez sem vizsgálható...a természettudomány nem ezzel foglalkozik, hogy illúzió e vagy sem...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 10. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Tom Benko ***** válasza:
Azt lehet vizsgálni, amit észlelünk. Az anyagot észleljük, a tulajdonságai vizsgálhatóak. A téridő észlelhető, a tulajdonságai vizsgálhatóak. Ezen kívül azonban nem tudunk semmiről, tehát a természettudomány szempontjából az anyag önmagában létező.
2011. jún. 11. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Tom Benko.


És mi van az elmével, ami megfigyeli az anyagot, annak hiányában van e értelme bármiről is beszélni? A természettudomány azzal foglalkozik, ami az elmének közvetlenül jelenik meg(az a bizonyos mentális jelenetsor, ami a test által van megjelenítve)...vagy esténéként, mikor álmodunk, is önmagában létező anyagi univerzumokba csöppenünk? :)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 11. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tom Benko ***** válasza:
Ha nincs megfigyelő, akkor nincs miről beszélni. Viszont ha van megfigyelő, akkor csak arról beszélhet, amit megfigyelhet. Amiről beszélsz, az pusztán szolipszizmus.
2011. jún. 11. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

a szolipszizmus azt jelenti, hogy a személyemen kívül nincsen semmi létező, és minden az én képzeletem terméke...én arról beszélek, hogy minden egyes személynek a gondolatában van csak a világ, és csak azzal tud érintkezni...a világérzetet pedig egyetlen valami sugározza és tartja fent, de nem feltétlenül egy önmagában létező anyagi univerzum..van más lehetőség...tudod, egy másik kérdésnél szóba hoztam...:)


üdv

26/F

LastOne.Left

2011. jún. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!