Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás problémák 20 hónaposan?...

Alvás problémák 20 hónaposan? Mit csináljak? Mi történhetett hirtelen, hogy ennyire megváltozott?

Figyelt kérdés

Ezt a kérdést én tettem fel pár napja: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

Most azért vagyok újra itt ezzel, mert megfogadtam a tanácsokat, végül is nem nagy dolog az fél óra amíg elalszik a drágám, ki lehet bírni mellette, viszont eddig az éjszakai alvással nem volt gond. Most már ott tartunk, hogy ha éjjel megébred, addig nem tudok kijönni a szobájából,míg vissza nem alszik, különben úgy üvölt hogy az összes szomszédot felébreszti (panelban lakunk). Tegnap már odaköltöztem a szobájába, mert éjjel 2kor felébredt és hiába altattam vissza, 10 percenként mehettem vissza hozzá, mert felébredt és sírt. Magam mellé vettem a nagy ágyba, de egy idő után elkezdett játszani, aztán megunta visszatettem az ágyába, ott is játszott... Végül elbólintott, de egyszer csak felugrott és üvöltött, mint akit nyúznak... Nyugtattam hogy ott vagyok, nem mentem el, akkor visszafeküdt, végül 4 óra után aludt el. Reggel 7kor szinten úgy ébredt hogy visított az ágyban állva, mint akit nyúznak! Teljesen tanácstalan vagyok, hogy mi lehet ez, hogy kellene kezelnem a helyzetet!? Amíg éjjel aludt, nem volt gondom azzal, hogy mellette kellett lennem amíg el nem alszik, de nem akarok megint órákig az ágya mellett gubbasztani,míg mély álomba nem merül! Nem szeretném ha teljesen visszafejlődnénk és csak úgy aludna el éjjel-nappal, ha ott vagyok mellette és ha nem lát akkor sírásba tör ki...

Adjatok tanácsot, mit csináljak?!

Előre is köszi a válaszokat!


2010. aug. 24. 22:02
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia, én lányom is 20,5 hónapos. Nálunk is az van pár napja, hogy az eddigi 2-3 óra helyett 30-40 perceket alszik nappal. Nem tudom, mitől.


Éjjel nincs gondunk, de én nem vagyok pld. az egyedül elalvás híve, én mellette fekszem nappal is és este is, amig el nem alszik, imádok mellette feküdni, hamar el is alszik, kb. 10 perc alatt. Utána jövök ki és teszem a dolgom.


De hogy a problémára visszatérjek, szerintem sok köze lehet a fülgyulladásának ehhez... valószínűleg fáj neki még mindig, és ha felébred, persze Anyát akarja. :) Biztos visszáll minden, csak várd meg, hogy teljesen meggyógyuljon a kicsi. (Jobbulást Neki. Neked meg szerencsés nyelvvizsgát) :)

2010. aug. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönjük szépen a jókívánságokat, aranyos vagy! :)

Igazából én is szívesen maradok mellette amíg el nem alszik, tényleg nem teher, sőt úgy ahogy írtad, jó érzés nézni ahogy álomba szenderül. Már elszoktam tőle, mert önállóan aludt el egy ideje... Ott inogtam meg, amikor már éjszaka is azt igényelte, hogy ha felébred, maradjak mellette amíg vissza nem alszik és ez a múlt éjjel két órába telt. Ezt szeretném elkerülni... De érzem, hogy ez most nem hiszti, szüksége van rám és azért csinálja. De a füle miatt lenne ez a kétségbe esett sírás? Már kifelé megyünk a betegségből (legalábbis remélem), pénteken megyünk vissza kontrollra, addig kell szedni a gyógyszereket! Remélem teljesen meggyógyul a Drágám! :)

Köszi mégegyszer is!

2010. aug. 25. 09:16
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia, biztos, hogy a füle miatt nem érzi még magát 100%-osan. :( A lányom, mikor hasmenéses vírusa volt, 9 hónapos korában, 3 nap alatt tünetmentes lett, de még vagy 4-5 napig erősen sírdogált, éjjel fel-felsírt, sokszor, szóval idő, mire helyreáll minden! De helyreáll, és ez a fő! Kitartás, és gyógyuljatok! :) (első voltam újra)
2010. aug. 25. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!