Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért ilyen nehéz megszabaduln...

Miért ilyen nehéz megszabadulni a gyűlölettől?

Figyelt kérdés
Ha próbálom elvetni magamtól, valahogy mindig visszatalál, gondolatok formájában. Az tegyük hozzá, hogy elég agresszív környezetben élek jelenleg, és igazából ez olyan, mintha mindenki belesüppedt volna az öntudatlanságba, az agresszivitásba, a gyűlöletbe. De ha nem így viselkedek én is, akkor úgymond elnyomnak, azt pedig igazságtalannak érzem. Miért ilyen nehéz elhagyni a gyűlöletet?
2011. júl. 23. 14:22
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
100%

Mert egy hatalmas, könnyen rögeszmévé csontosodó erő.

Egy ellenerőt kell megteremtenem magamban, létrehoznom, indukálnom, felébreszteni a lelkemben azt, ami kioltja, sőt!.

Azért sem mondom meg, hogy hívják ezt az lágy, gyöngéd ........erőt!

2011. júl. 23. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
szeretet? béke?
2011. júl. 23. 14:33
 3/28 Killgun ***** válasza:
53%
Na ne...Amit gyűlölsz,gyűlöld...Ne jöjünk a keresztény szeress mindenkit el...Akit/amit gyűlölsz,azt gyűlöld,mert az érzés nem véletlen...Add ki a dühöd,aztán a közelébe se menj annak akit/amit gyűlölsz....
2011. júl. 23. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 Killgun ***** válasza:
74%
Ha szeretetet(én elmondtam :'P) táplálsz az iránt is amit gyűlölsz,nem kitolod,hanem csak magadba zárod,és tényleg hamar elkorcsosul a gyűlölet,ami így eképpen bened fejti ki a hatását...olyan,mintha a bombát,az óvóhelyen belül robbantanád...
2011. júl. 23. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 A kérdező kommentje:

2. válaszoló


Igen..de mi van akkor ha a gyűlölettel nem érsz el semmit, csak magadnak ártasz vele? Mert az én esetemben így van. Hiába gyűlölöm..felesleges..ő röhög rajta, és élvezi, mert ő ban fölényben. Persze mindig is utálni fogom, sose lesz ebből szeretet, de én igazából arra gondoltam, hogy lehetne ezt inkább semlegesen kezelni, gyűlölet nélkül.

2011. júl. 23. 14:57
 6/28 anonim ***** válasza:
100%

A gyűlölet érzése megbetegít.

Biztosan érzed, ha azt érzed, ökölbe szorul a kezed, a gyomrod, a lelked is. Ilyenkor káros folyamatok zajlanak a testben is, ami megbetegíti a szervezetet.

Ha valamivel nem értesz egyet, fordulj el tőle. Nézd felülről, engedd el, ne vegyél benne részt érzelmileg.

2011. júl. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 Killgun ***** válasza:
47%
De mivel személyről van szó,az utolsó válasza fölösleges...Akkor csak tovább idegelne,és a hátatfordítással csak ujra magadba zárnád a düht...Szállj szembe vele..Nem vagyok erőszakos,de...szeretettel háborút,eddig csak békében nyertek...
2011. júl. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Szembe szálltam én már jó párszor..de ez ilyen szélmalomharc..se előre se hátra, se eleje se vége. Valami olyasmi képességet kéne kifejlesztenem, hogy én végig nyugodt, és higgadt maradok, miközben ő már tehetetlen a dühtől, mert ugye nem táplálom. Ez igazából egyszer sikerült, amikor annyira fáradt voltam, hogy leszartam mit mond.
2011. júl. 23. 15:14
 9/28 A kérdező kommentje:
Ebben az a rossz, hogy azt hiszik meghunyászkodsz, sehogy sem jó :(
2011. júl. 23. 15:15
 10/28 anonim ***** válasza:

(sővagyok)igen Kérdező, eltaláltad 14:33-ban.

És téved a 14:54, mert nem úgy kell csinálni -hogy lehazudjuk a gyűlöletet, és azt hazudjuk , hogy legyőztük, megvan az ellenerő, hanem mint ahogy az első hsz. írtam: ezt meg kell teremteni. Ezt meg kell valósítani. Ez magától NINCS! Nehéz? igen, az. De ha sikerül, érzi az igazságát az ember, és az jó. Az nagyon jó. Az erőt ad a szenvedés elviseléséhez (mert csak magamban tudom megvalósítani, a másik gyűlölhet tovább, őt nem tudom megváltoztatni, bár néha, ritkán, változik ettől., az legyőzi a rosszat.

2011. júl. 23. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!