Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez valóban lehet képesség?...

Ez valóban lehet képesség? (Normális válaszokat köszönöm)

Figyelt kérdés

Sokszor azzal viccelődöm, hogy "gondolatolvasó" vagyok, ekkor barátaim kérik, hogy mondjam meg mit gondolnak most, ezt legtöbször teljesen pontosan megmondom, máskor nem pontosan, de nadjából megmondom, olyan még nem volt, hogy semmi nem stimmelt volna belőle.... Ezt még megtudom magyarázni azzal, hogy ismerem az adott személyt annyira hogy mgmondjam mi járhat a fejében... De az álmaimra már nincs magyarázatom, Képes vagyok megálmodni a jövőt vagy csak véletlen egybesés? Már nem egyszer előfurdult, hogy az álmom valóra vált, és ez kb 5 éves korom óta van így, pl: 5-6 éves lehettem mikor azt álmodtam, hogy összetörik, a fürdőszobai sminktüröcske, és egy szilánkja, a zsebembe, kerül, ami kimosódik, és megvágja anyukám ujját mikor kiveszi a ruhákat a mosógépből, senkinek nem meséltem el, rá egy hétra a nővérem fésülködés közben leverte a tükröt, mikoözben én a fürdéshez készülödtem, másnap anyukám, modta, hogy elvágta az ujját, mikor szedte ki a ruhákat, mert egy tükörszilánk volt a zsebemben, még ilyenből ami mostanában történt: Nem olyan régen neten teláltam egy új barátnőt (Lány vagyok, és nem vok lezbi, barátnő) aki azt mondta, hogy ez és ez a neve, bejelöltem, rá egy hétre visszajelölt, illetve bejelölt egy lány, és azt mondta, hogy az is az ő profilja csak álnévvel,, eltelt vagy egy hónap, és este faceen beszélgetünk erre rámír az a profilja ameiket mondta jelöljem be, miközben a "kamu" profiljával beszélgettem, és megkérdezi: Szia kivagy? én emiatt megkérdeztem, a lányt (kamu prof) hogy ez mi volt, azt mondta, hogy hazudott, az nem az ő profilja, hanem, egy lányé, ez az igazi profilja, csak azért mondta, hogy, az az ővé, mert nagyon csúnyának érzi magát... ezelőtt kb 2 nappal azt álmodtam, hogy egy suluba jártam vele, és ott összevesztünk, de végül kibékültünk, és ebbe az álomba az úgymond "kamu" profiljában lévő képeiből láttam őt mint embert. És még volt jópár ilyen álmom..


Lehetőleg normális válaszokat, köszönöm, és köszönöm aki válaszol

Remélem azért úgy nagyából értitek mire célzok

11/L


2011. júl. 27. 21:49
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi de sokszor elgépelek...
2011. júl. 27. 21:52
 2/9 anonim válasza:
73%
Hát nem tudom. Én hiszek az ilyenben, lehet benne valami. Ezek apró dolgok, de lehet, hogy később erősödnek, sőt, fejleszteni is tudni fogod. (ne kérdezd, hogy hogyan, énsem tudom, de hallottam már ilyenről) :)
2011. júl. 27. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi, még annyi kiegészítés, hogy 2-3 hetente látok álmokat, és sokszor van, hogy mondjuk mesélek valakinek egy jó zeneszámról erre, megszólal a rádióba meg iylenek, ma pl arról álmodtam, hogy 18 lettem, sé elköltöztem, és elhívtam 2 barátnőm, akik segítettek cuccolni, és elmeséltem msn-en az egyiknek az álmom, hogy ő si benne volt stb, és hogy művészgalérijája volt, és mondta, hogy ez klassz, mert ő titkon művész szeretne lenni, szal elég érdekes, és ötéve korom óta csak egyre esőssebek és megbízhatobbak a dolgok...
2011. júl. 27. 22:22
 4/9 A kérdező kommentje:
Szívesen beszélgetnék olyannal, aki még átél ilyeneket, írjon privit :)
2011. júl. 27. 23:41
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem, vagy gondolatolvasó. Tudom, hogy mindenki különleges akar lenni, ilyen ez a korszak, de nem így lehet.

A "gondolatolvasás" csak a tudatalatti információk alapján való következtetés.

A "jövő megálmodása" pedig csak egy furcsa agyi tévedés. Amikor megtörténik az esemény, az agy valami folytán rosszul rögzíti a memóriában és az az érzet képződik, hogy korábban már megtörtént, legtöbbször úgy érezzük csak álomként.

2011. júl. 28. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Hát nem tudom néhány havonta én is látok álmokat amik bekövetkeztek,de még 11 évesen ne ezeken gondolkozz :D.
2011. júl. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Bocsánat, hogy itt válaszolok, most írtam a másik kérdésedre, de ez amit most írok, az most inkább ide illik jobban, bár igaziból éppen a két kérdésed közé esik.


Én is szívesen érdeklődtem az ilyen erő dolgok iránt, de nekem aztán az ezoterikushoz hasonlatos dolgok nem annyira jöttek be, úgy értem, egy idő múlva más kezdett érdekelni. Kétféle dolog.


Egyrészt nagyon reálos érdeklődésű vagyok, de már hét-nyolcéves korom óta. Fésűhöz tapadó vattapehely, szikrázásik dörzsölt nejlonzacskóval elektrosztatikusan ,,feltöltött''konzervdobozok között csilingelő fémgolyó, mindenféle konyhai kis fizikai bűvészkedés, oldatok, golyók, zseblámpaelem, mágnesek, dörzsölt fésű szikrái stb.


Ennek talán az volt az oka, hogy otthon nem sok sikerélményem volt (kaotikus környezet, piálás, verekedés), a természet világának nyugodt rendje meg afféle kiutat kínált nekem ahhoz, hogy az otthoni verekedések mellett valahogy mégis valami függetlenséghez jussak. Mert hát ugye a természeti jelenségek törvény és rend szerint mennek, megismerhetőek, megismételhetőek, finomíthatóak, ugyanakkor mégsem válnak sose unalmassá, mert minden megismert természettörvény és jelenség mögött száz újabb ismeretlen törvény s jelenség van, szóval mindez sikerélményt adott nekem már hétévesen is.

A matek már unalmasabbnak tűnik, de valójában arra is ugyanez vonatkozik, csak az iskolai hajszában ez nem annyira látszik meg. Szóval mindez kiutat adott nekem, mert otthon meg nem lehetett előre számítani bizalmasan a dolgokra, minden ingatag volt.


A másik meg, ami jobban bejött nekem, azok a mesék, de nem az ember által megírott mesék, hanem a népmesék, és abból is nem annyira csak az európai népmesék, hanem a inkább a mindenféle vad meg törzsi népek meséi, bennszülöttek, indiánok, kisebb néger meg szibériai meg pápua törzsek is. Itt persze nem a kalandregényekre gondolok, mert azok nem igaziak csak meg lettek írva, hanem sokkal inkább a valódi vadak igazi népmeséire, azokra, amiket tényleg néprajztudósok írtak össze valódi vadnépek meg természeti népek között.


Ennek az érdeklődésemnek meg talán az az oka, hogy a vadnépeknek van egy nagyon jó független önálló gondolkodásuk. Mondjuk ez nem is csoda, hiszen a természeti népek minden táplálékukat és eszközeiket saját maguk szerzik be a természetből, így aztán magukon meg a vad természeten kívül nem szorulnak rá senkire. Az eszkimók a házukat is hóból meg jégből csinálták (az ablakot is), a délibb eszkimók meg földből.


[link]


Nagyon furcsa meséik vannak egyébként, kissé elmebeteg bedurrant meséik, az ember felmegy a Holdhoz hogy meglátogassa, a szánkóját feldobja a sarki fény csíkjára, és azon siklik fel a Holdhoz, mintha a sarki fény csak valami égi jégpálya lenne. meg a Hold csinálja az apály meg a dagályt meg a nők életét is ő szervezi, meg a fókákat is ő küldi az eszkimóknak, hogy ne kelljen éhezniük. (Mondanom sem kell, ezekből a a meseképzetekből csak az első az, ami igaz a valóságban.)


[link]


Szóval bedurrant meséik vannak, de mindez nekem annál jobban tetszett, mert a saját régi kisgyermekkori élményeimre ismertem bennük (kisgyerekkén a sok ordítás meg verekedés közben én is mindenféle bedurrant lényben hittem).


No hát ez a két fajta dolog érdekelt. Most matek tanár akarok lenni, arra is készülök, mellette meg eszkimók és néhány más vadnép néprajzával és nyelvével foglalkozom (egyszerűbb meséket már homályosan meg tudok érteni a saját nyelvükön).

2011. júl. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
mármint otthon a felnőttek piálása meg verekedései, arra a környezetre gondolok, és én voltam a hétéves gyerek, na és aztán ezek az érdeklődési köreim lettek, már gyerekként is, meg aztán ahogy felnőttem ezek az érdeklődések megmaradtak és megszilárdultak, egyrészt mert mert segítettek biztonságélményt is adni, meg azért is, mert az emlékeket is segítettek feldolgozni.
2011. júl. 29. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2011. júl. 29. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!