Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Üdv! Valaki meg tudja nekem...

Üdv! Valaki meg tudja nekem ezt a jelenséget magyarázni?

Figyelt kérdés

Mostanság sűrűn előfordul, hogy észreveszem, hogy elalszok és arra kelek, hogy nem tudok megmozdulni.

Csukva van a szemem és úgy látok, mint amikor valami lámpával a szemedbe világítanak, de csukva van a szemem, szóval ilyen homályos világosságot és nem tudok megmozdulni.. mintha az egész testem lebénult volna, de egyszerűen tudom, hogy az ágyamban fekszem, vagy legutóbb pl hogy a székemben ülök, és ilyenkor mindig pánikba esek mert félek, hogy úgy maradok. Aztán valahogy sikerül "kijózanodni" ebből a dologból és ezek után van h nem merek visszaaludni.. esküszöm tudom ezek után, hogy milyen az amikor az embernek lebénul az egész teste... pont oylan mint amikor elfekszed a kezed, elzsibbad és nem tudod megmozdítani, mintha béna lenne :D

Csak ez nekem alvás közben jelentkezik... piszkosul félelmetes. Úgy hiszem jó témakörbe írtam, mert ez már nem éppen természetes dolog...


2011. aug. 8. 23:19
 1/6 A kérdező kommentje:
Esetleg ez olyan, hogy valamiféle állapotba lépett a testem? mittudom én van iylen hogy alfa állapot.. jó tisztában vagyok vele, hogy az nem ez, csak modntam valamit, de esetleg ilyen dolog lehet ez is ?
2011. aug. 8. 23:20
 2/6 anonim ***** válasza:

A jelenséget alvásparalízisnek hívják.

*****


Lelki katyvasz, a félelem okozza. Tulajdonképpen arról van szó, hogy a REM-, azaz álomszakaszod közben öntudatra ébredsz. Viszont a REM szakaszod bénultsága még mindig tart.

Nyugtasd magad, relaxálj, próbálj tudatos lenni - így vissza tudsz aludni. Úrrá kell lenned a félelmeden.

(Nekem is előfordult néha ez az izé, de elmúlt. Néha a stressz előhozza, sajnos, a tudattalan belső feszültségek, amik felgyülemlenek a háttérben.)



* Automatikusan eltávolított tartalom.
2011. aug. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Igazad lehet. ha belegondolok. mostanában kijut belőle kicsit. Kösz szépen !
2011. aug. 8. 23:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Rossz a témakör, ez nevezhető természetes dolognak, nincs ebben semmi misztikus.

Vizsgálták már ezt jó páran, nem tudni egyelőre a pontos okát, de a kutatások szerint okozhatja migrén, narkolepszia, kataplexia, hypnagogia stb.

Érdemes elmenni orvoshoz egy kivizsgálásra.

2011. aug. 8. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Amikor először történt arra több misztikus dologban résztvevő és komolyan foglalkozó ember is azt mondta, hogy huh. Csak ezt nem akartam említeni és bővebben se akarok beszélni róla. De mindenesetre megtudtam amit szerettem volna. Köszönöm szépen még egyszer.
2011. aug. 9. 00:01
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is ezt akartam írni, de látom már leírtál. Az olyan emberek meg minden idiótaságot egybekötne, az olyen esetek 90%-ban lelki eredetű, pillanatnyi környezet hatása.
2011. aug. 9. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!