Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miben hisztek a pokolban,...

Miben hisztek a pokolban, mennyországban, Istenben, szellemekben, reinkarnációban, jóslásokban, szellemlátókban, ördögűzésben. Vagy másban?

Figyelt kérdés
Annyiféle emberrel találkoztam már és szinte mindenki másban hisz. Arra lennék kíváncsi hogy miben hisznek az emberek és miért! Nem az érdekel hogy milyen a vallásuk mert azt nem mindenki követi de hogy mire gondolnak vagy mit éreznek ezzel kapcsolatban! A horror filmekben is mindig a hiten alapul minden nos én szeretném megismerni mások hite.
2011. aug. 10. 16:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
70%

Nos, Személy szerint én hiszek istenbben!!!!


De a menyországban abban már saknos halványul a hitem!!!

Szerintem az lenne a legjobb megoldás hogy ha (Lehet hogy igy van) meghalunk nem kerulunk semmilyen mennybe,pokolba meg semmi ilyesmibe hanem inkább a szellemunk itt maradhatna és végig kisérhetné a szerettei életét!!!

Hiszek a szellemekben is mert nem hiszem hogy ha (nincs menny) akkor a nagy semmiben fogunk lebegni!!!


A pokolban sem hiszek semmi ilyesmiben!!!!!


Csak a szellemekben!!!

2011. aug. 10. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:

Én is hiszek Istenben, szoktam néha beszélni hozzá, de nem vallásszerűen, csak néha, ha úgy érzem, hogy semmi nem jön össze, akkor valami olyasmit mondok, amikor nincs senki a közelemben, hogy "Istenem, miért kell velem mindig ezt csinálnod?? Miért nem lehet végre egy jó napom!?" :DD Meg néha, ha valamire vágyom, akkor imádkozom hozzá este, lefekvés előtt.

Valamint abban hiszek, hogy miután meghalunk, egy kis ideig kívülről figyelhetjük a világot, majd újjászületünk. :)

2011. aug. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 Killgun ***** válasza:
Ezek nem zárják ki egymást...Szellemlátók?!Te sem vagy tájékozott,mer ilyen a k*rva életben sincs xD Am Minden van,amit itt felsoroltál,csak pl isten gonosz,ellentétben a legelterjettebb hittel,az ördögűzés egy nagy f*szság,csak kárt okoz,nem a menyország,hanem a pokol a jó hely...Kb. ez az állásom ezekkel :')
2011. aug. 10. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
Hát az is meglehet hogy ha meghalunk akkor ujjá szuletunk vagy is a lelkunk át vándorol a testbe!!!!!De én annak örulnék hogy ha itt maradnánk vagyis amit le irtam de nem akarlak titeket ezzel untatni többet :DDD
2011. aug. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
mIROL BESZÉLSZ Xd????
2011. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
A felsoroltak közül egyikben sem hiszek. Igazából, mire leírnám azt, amiben hiszek, már holnap reggel lenne, mert elég bonyolult a hitem, ráadásul még most is keresem azt, ami ezt a mostanit kiteljesíti, szóval talán le sem tudnám írni. :)
2011. aug. 10. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én a valóságban hiszek. Hülyén hangozhat így, de az egyik kedvenc idézetem elmagyarázza:

"A valóság az, ami akkor sem szűnik meg létezni, ha már nem hiszünk benne." (Philip Kendran Dick)


Avagy tökmindegy, hogy mi mit veszekszünk és érvelünk össze arról, hogy mi van, meg mi nincs, ezt azok a dolgok totálisan leszarják. És ez megnyugtató, hogy nem az én nyakamba szakad az egész világ terhe. Én afféle racionális, tudományos (erről az emberek többségének sajnos csak tévhitei vannak) ember vagyok, engem nem üt szíven, hogy csak pár atomból meg valamiféle elektromos impulzusból vagyok, és a halál után megszűnök létezni. Akar a fene örökké élni a sok nyamvadt szellem közt, hagyjatok békén a francba...

2011. aug. 10. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Killgun ***** válasza:
Bárcsak minden racionális gondolkodású így fogná fel :') Amúgy jah...Ha ti esetleg nem is hisztek benne,attól még úgy van,(ha úgy van,csak a kedvetekért :')).Pont...Kár érvelni,mert mi nem tudunk,mivel ezek nagy ritkaságban érnek bele a fizikába...Én már inkább nem is teszem :'P
2011. aug. 10. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 RaksashaGirl ***** válasza:
Hmm.. Én hiszek a szellemekben és a reinkarnációban, a szellemlátókban is, Istenben úgy-ahogy.. Az univerzumot egy hatalmas erő irányítja, hívjuk azt Istennek, Úrnak, Erőnek akár.. A szellemek és a reinkarnáció: A szellemek többnyire olyan lelkek akik még nem végeztek el valamit a földön, ezért addig kísértenek míg békében nem nyughatnak.. Lehet igazságalapja. A reinkarnációban is hiszek, mert ha meghalunk, érdekes lenne a fekete semmiben lebegni :D A szellemlátók között is lehetnek igaziak, hiszen az auralátás képessége is sok embernek megvan, úgy ahogy a jóslások is beválhatnak. :) A Tarot jóslásban hiszek egyedül, mert anyukám itthon csinálja családban és ismerősöknek, és eddig mindig bevált a jóslata.. erre megesküszöm! :) A kristálygömbös jóslás szerintem csak egy érdekes kitaláció, ami jól néz ki és kész..
2011. aug. 11. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Hát ha ezeket a kategóriákat egy kalap alá lehet venni, akkor én nem kétlem a létjogosultságukat, mert azt gondolom, hogy az élet és az azt felépítő, kiegészítő dolgok sokkal izgalmasabbak a puszta racionalitásnál. Abban viszont kifejezetten hiszek, hogy van egy, olyan felsőbbrendű hatalom, amely kihatással van az emberek egész életére. Sokszor elgondolkodok, hogy mi miért történik velem és bizony azt kell mondjam, hogy minden véletlennek hitt dolog abszolút logikusan kapcsolódik az adott élethelyzethez. És ez alól nem találtam kivételt. Nevezhetjük egy Sorsnak, Istennek, bármi egyébnek, tény, hogy alapvetően jelen van, csak sokan még mindig becsukott szemmel járnak, nem látják a fától az erdőt. Nem azt mondom ezzel, hogy én igen, de megtanultam figyelni és elfogadni, hogy ami éppen és ahogy van, az úgy a jó.
2011. aug. 11. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!