Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A meditáció tényleg kiválthat?...

A meditáció tényleg kiválthat? FONTOS

Figyelt kérdés

Az előbb olvastam korábbi kérdésekben, hogy meg lehet halni meditáció közben, mert az agy annyira kikapcsol valakinek, meg halucinált...meg mindenféle ilyesmi.


Holnap akartam elkezdeni a meditálást, de most kicsit elbizonytalanodtam.Tényleg kiválthat ilyesmi dolgokat. Csak normális válaszokat kérek, és CSAK olyanoktól aki meditál, meditált...


2011. aug. 23. 21:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
pff...nehogy elhidd ez hülyeség.
2011. aug. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nem lehet meghalni.1x meditáltam már.Anyukám meg minden este.És lám még mindig él.
2011. aug. 23. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A legrosszabb, ami történhet, az, hogy elalszol.
2011. aug. 23. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Általában belealszik az ember. Minden alvás előtt ilyen mélyre kerülsz.
2011. aug. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
68%
Ez annyira igaz, mintha azt mondanám, hogy Gyurcsány becsületes ember.
2011. aug. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha itt olvasol, az azt jelenti- hogy mindent megteszel azért, hogy félreinformáld magad, amik ilyen kérdésekben nyilvánulnak meg. A meditáció inkább éltet mind megöl.
2011. aug. 23. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

a meditáció lényege, egy ellazult tudatállapot, általában az az állatop a felületes meditáció, mint mikor ébrenlét és elalvás közt vagy, a mélymeditáció meg mikor pl folyamatosan bámulsz magad elé, és mikor már elmosódnak a körvonalak


mindenesetre vannak ellenjavallatok...pl epilepsziásoknak nem ajánlják a meditációt, vagy olyanoknak akik gyógyszerrel kezelnek (pszihiátriailag)..olvass utána

2011. aug. 23. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!


Jómagam már 6 odik éve meditálok rendszeresen heti több alkalommal.


S néhány esetben jutottam már mélyre az ellazultsági fokokban.


meghalni azt hiszem sőt tudom hogy meditáció alatt nem lehet mert bár igyekszünk a meditáció alatt iygekszünk minnél jobban eltávolodni atesttől azért az élethez való ragaszkodás reflexsze benne van az emberben s ha veszélyes közel kerülsz hozzá a tested riadót fúj.


Ez azért is van így mert a meditáció alatt a légzés számod csökken ezáltal halmozódhat és halmozódik is a széndioxid a véredben.- Egyesek szerint ez okozhatja a meditatív állapot alatt fellépő halucinációkat.- Szóvala az agyadban lévő receptorok amelyek a vérben oldott gázokat figyelik riadót fújnak ha az oxigén széndioxid szint kritikus értéket ér el és veszel egy nagy levegőt ha akarod ha nem. Ez önkéntelenül bekövetkezik.


Csak ajánlani tudom hogy elkezd a meditációt mert nekem nagyon segített problémákat kezelni és megoldani valamint mivel régóta járok egyfajta sprituális utat elengedhetetlen volt az önismeret és a belső egyensúly, amiket szintén sikerült elérnem általa.


Ne félj tőle nagyon szép dolog!


Sok sikert a gyakorláshoz!

2011. aug. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Killgun ***** válasza:
50%
Hát a legrosszab ami történhet,hogy károsodik az idegrendszered...1 ilyen emberről hallotam,aki napi 9-10 órát meditált,és évek alatt tönkrement az idegrendszere....Szóval kezd csak el.
2011. aug. 24. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

napi 9 10 óra alatt akár trombózist is kaphat bárki. plusz a mély elvonulások alkalmával végzik ilyen intenzitással és akkor is csak egy max két hétig.


Ez ismerősöd átesett a ló túloldalára.


Én a heti pár alkalmat javaslom kezdetben fél egy óra hosszat. De ha úgy érzed hogy már nem tudsz koncentrálni vagy feszengeni kezdessz akkor hagyd abba nem parancsra megy a dolog. Csak kényelmesen a saját ütemedben.

2011. aug. 25. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!