Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Miért tiltakozik sok ember a...

Miért tiltakozik sok ember a spiritualitás ellen?

Figyelt kérdés
2011. szept. 16. 20:17
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
90%

1) Mert nem ismeri, és amit nem ismer, attól fél. Sokkal jobban biztonságban érzi magát egy olyan világban, ahol mindent meg lehet magyarázni a tudomány jelenlegi állása alapján, és nem történik semmi váratlan.


2) A spiritualitás nagyon lejáratódott, biznisszé vált és mindenféle csaló, sarlatán foglalkozik vele.

2011. szept. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Nem mérhető, tudományos eszközzel nem leírható, így nem is elvárható, hogy mindenki elfogadja.

Másrészről sok spirituális személy átesik a ló túloldalára, ezáltal ellenérzést vált ki a bizonytalanokban.


Azt azért tegyük, hozzá hogy egyes spirituális eszmék pedig tudományos tényeket vetnek el, "csak" elven, szóval pro-kontra van bizalmatlanság.

2011. szept. 16. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
35%
Azért mert az állvaalvó-vak, lusta dög zombi állapot az emberhez jobban illik. A modern életmódjához egyaránt. Abban, amiben az emberek élnek ma -VÍGAN-, a legtöbbüknek semmire sincs szükségük, csak a k!baszott élettelen napirutinjuk ismételgetésére, amit vigyorgó pofával végeznek el életük végéig. Hihetetlen, undorító.
2011. szept. 16. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
23%

"Nem mérhető, tudományos eszközzel nem leírható"

Annyira lejárt lemez már ez a "tudományosan nem bizonyítható" szöveg, hogy ránézel és kb könnyes lesz a szemed. Emberek...

2011. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
49%
Mert nem hisznek benne amíg nem tapasztalják meg a bőrükön. Meg a papok és a kereszténység mindent gonosznak tart ami mágia , vagy szellemekkel/démonokkal való szövetkezés , kapcsolat.A keresztények vakok , és hazudnak össze-vissza.Ez tény :)Ez az oka...
2011. szept. 16. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
48%

Egyszerű: mert a valóságban élnek,tudnak józanul gondolkodni,és nem valamilyen mitikus álomvilágban élnek.

Érdekes módon ők soha nem látnak szellemeket stb. Csak azok,akik kritika nélkül hisznek benne.

2011. szept. 16. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igazából a spiritualitás alatt nem a szellemlátásra gondoltam.
2011. szept. 16. 21:34
 8/24 anonim ***** válasza:
75%

Első kettővel egyetértek, hozzátenném még azt, hogy ellenőrizhetetlen (vagy ellenőrizetlen). Érdekes módon még egy spirituális mester sem bizonyított vizsgálat alatt, ha pedig az átlagembernek nem jön össze valami ilyesmi, könnyű ráfogni, hogy ez csak azért van, mert hitetlen. Na meg az egész spiritualitásnak nincs meg a kellő alapja (legalábbis én még nem láttam nyomait sem), és csak homályos elbeszélésekből tájékozódhat az ember. Így meg mégis mi okunk lenne rá, hogy elhiggyük?


Wyrm:


Hiába hangzik a tudományos szöveg bénának, sajnos nem lehet kibújni alóla, ezer évvel ezelőtt, és ezer év múlva sem. Meg akármennyi év múlva sem. A tudományos módszer egy jól megalapozott, egzakt, objektív dolog, kábé az egész világ erre épül, szűk látókörre vall lebecsmérelni.

Ja, és amúgy minden, de MINDEN megmagyarázható "tudományosan". Azért írom idézőjelbe, mert a tudomány nem az öreg fehérköpenyes unalmas bácsikat jelenti, hanem rengeteg érdekes és kihittevolna dologra derített már fényt, és használ fel. Speciel én szerdán izzadságból csináltam ananászt a segítségével. Nya, szóval azért magyarázható meg, mert a tudomány a rendszert keresi a dolgok mélyén, azt, hogy miért csinálják azt a dolgok, amit. Ha van rendszer, van magyarázat. Ha nincs rendszer, káosz van. (Bár még a káosznak is vannak szép tudományos leírásai.)

Komolyan kíváncsi lennék olyan dologra, ami tényleg nem magyarázható meg tudományosan, ha bárkinek van ilyene, szóljon! Ja, és a "te nem tudod", a "tudósok még nem tudják" és a "nem is lehet" három különböző dolog. Nem olyan egyszerű kibújni a tudomány alól... a spiritualisták mégis megpróbálják. Nem csoda, hogy sikertelenül. Nem azt mondom, hogy már mindent tudunk, azok a különös események minden bizonnyal eddig fel nem fedezett, teljesen természetes, és érthető jelenségek valójában.

2011. szept. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
100%
Mert azt hiszi hogy amit nem lát az nincs is,nem létezik..,általában ezzel szoktak érvelni!Bár én is kicsit szkeptikus vagyok,a tesóm jobban hisz ezekben, volt Egyiptomban is,ahol fotón mutatott energia kapukat,ahol lehet töltődni,persze szabad szemmel nem lehet látni!Egyébként meg a földhöz ragadt szemellenzős embereket kár győzködni,mert úgyis totál bolondnak néznek...
2011. szept. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

"A spiritualitás nagyon lejáratódott, biznisszé vált és mindenféle csaló, sarlatán foglalkozik vele."


Igen..,pont ezek miatt az emberek miatt kételkednek sokan benne!!!

2011. szept. 17. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!