Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ez milyen energiától lehetett...

Ez milyen energiától lehetett és hogyan csinálta?

Figyelt kérdés

Régebben volt a Kiválasztott c. műsor ahol Uri Geller volt a főszereplő és ott volt sok mentalista stb. gondolom ismertétek. Szóval mindig ott hajlítgatta a kanalakat meg mit tudom én miket csinált a lényeg az, hogy én is és még az emberek 80%-a azt mondja/mondta, hogy ez egy baromság. Nos én is ezt hittem és mondta Geller, hogy tegyünk fel egy kanalat a tv tetejére. Nekünk ilyen nagy darab tv-nk volt és oda tettük jól a közepére, hogy nehogy véletlen essen le. A lényeg, hogy azt hittem, hogy úgyse esik le, miért is esne le. Aztán egyszer csak tényleg neki csapódott a műsor során a földhöz. Hát akkor még nem annyira izgatott, de már nagyon érdekel. Mi a véleményetek, hogyan csinálta, ilyen energiával stb.

Köszönöm az értelmes válaszokat.

U.I: Én is szkeptikus vagyok/voltam...


2011. okt. 25. 15:22
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%

uri geller nem egy Gandalf, csak egy szélhámos, egy b kategóriás bűvész...

mivel a tv-n volt elhelyezve, ezért valószínűleg a hangrezgések hatására addig pattogott aprókat, amíg végül leesett. kb általános iskolás fizika:D

2011. okt. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
hiába próbálkozol nekem itt magyarázatokat osztogatni láttam, hogy teljesen középről esett le nem volt hangos a tv épp, hogy halk volt szóval ne is próbálkozzatok nekem ilyesmikkel magyarázni. de azért köszi te kis fizikus :) amúgy nem csak 8 évesek válaszát várom ;)
2011. okt. 25. 15:54
 3/17 anonim ***** válasza:
nekünk is leesett!!
2011. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
50%

akkor uri geller lökte le a zsidó orrával. ez jobb magyarázat...hülye gyerek:D

minek írsz ki kérdést, ha nem fogadod el a választ?

2011. okt. 25. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
attól várok választ aki megértette a kérdést és a kérdés alatt bőven kifejtettem informácíót a kérdés fogalmáról. ajánlom figyelmedbe a tűzoltókocsi tologatását a szőnyegen retard..
2011. okt. 25. 16:25
 6/17 anonim ***** válasza:

Le van írva takonyarcú.

A hangrezgésektől esett le a kanál.

Az már más kérdés, hogy sugároztak az adással mélyfrekvenciás hangokat is, amiket te ugyan nem hallassz, de a tévé berezeg tőle, vagy csak a hagyományos hangoktól is leesik-e a kanál egy idő után.

2011. okt. 25. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
63%

Na és az hogy van, hogy Geller bácsi elvileg ellenőrzött laborokban is simán produkált ilyesmit, több más emberrel karöltve (pl. Jean-Pierre Girard)? Bár kétségtelen, hogy a sóbizniszbe való belépése alaposan leredukálta a szavahihetőségét.

Én nem mondom ezeket csalásnak, viszont varázslatnak sem. Egy teljesen hétköznapi dolgot használnak fel ezekhez (pl a mentolisták a szugessziót), csak éppen még nem ismerjük pontosan, hogy mit is. Szerintem ők se, csak csinálják.

A kvantummechanika felfedezésével sok új terület nyílt meg előttünk, addig totál bizarran hangzó (vagy épp sehogy sem hangzó, mert senki még csak gondolni sem tudott ilyenre) dolgok váltak lehetségessé, sőt biztossá. Elvileg ez egy agy által generált, valószínűleg elektromoshoz hasonló tér által működik, és elvileg mindenkiben megvan ez a képesség, csak nagyon gyengén (ezt használhatták fel), ők a kivételek. Van, aki zongorázásban tehetséges, ők kanálhajlításban :D Úgy találták, hogy az elhajlított kanalaknak a fémrácsszerkezete változott meg, vált amorffá, így tudtak meghajolni úgy, hogy közben nem melegedtek fel. Van ennek tudományos háttere, csak nem tudunk róla, és persze nehéz eldönteni, hogy mit higgyünk el. De az biztos, hogy nem valami misztikus hókuszpókusz.


Persze az is lehet, hogy pont ez az egy eset tényleg csalás volt, de ezt könnyen leellenőrizhetjük azzal, hogy most a tévére raktok egy kanalat, és megnézzük, leesik-e. Ha meg abban az egy műsorban sugároztak valami spécit, azt már nehezebb, bár nem hinném, hogy megtehették volna, mind technikai, mind ORTT szempontból. A jelenség viszont létezik szerintem.

2011. okt. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
na köszönöm szépen az egyetlen normális választ utolsó. erre voltam kíváncsi de ha valaki tud még valamit akkor írjon :))
2011. okt. 25. 18:59
 9/17 anonim ***** válasza:

???

A kanálhajlítgatás is csak egyszerű bűvésztrükk, én is megtudom csinálni bármikor. (Pedig még csak húdejó kézügyességem sincs)

2011. okt. 25. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Plazma-TV volt? :D
2011. okt. 25. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!