Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Ma szeretném kipróbálni a...

Ma szeretném kipróbálni a "tudatos álmodást" a lenti módszerrel. Nem veszélyes? Kicsit be vagyok rezelve.

Figyelt kérdés

Szóval olvastam, hogy az ember tudja irányítani az álmait bizonyos módszerekkel. A tudatos-alom.hu. -n olvastam erről, és úgy döntöttem, ma kipróbálom a Travel módszert. Aki nem ismerné, leírom:

Olyan állapotba kell kerülnöd, amikor úgymond "üres" a fejed, és könnyen el tudsz aludni. Be kell hunynod a szemed, és el kell képzelned, hogy a szobá(d)ban lévő szekrényhez sétálsz. Ekkor rájössz, hogy a szekrény hátulja valójában egy ajtót. Kinyitod, erre egy lépcsőt fogsz látni, ami a mélybe vezet. Ezen lemész. HALLD a lépteid zaját! Egy barlangban kötsz ki. HALLD a vízcsöpögést és ÉREZD a párát. A barlangban találsz egy csónakot, amelybe szépen beszállsz. Evezel egy picit, majd napfényt észlelsz. Kiérsz a barlangból, és meleg helyre. Hirtelen lökést érzel oldalról: kikötöttél egy park partján. HALLD a beszélgetést, a gyerekek nevetését, ilyeneket. Kiszállsz. Kinyitod a szemed, és ★puff★ ott vagy az álmodban. Innentől kezdve bármit megtehetsz, amit akarsz, megformálsz magadnak. A lehetőségek száma végtelen! :)

Na, szóval én ezt akarom kipróbálni. De van pár kérdésem: nem veszélyes ez? Nem lesz alvás-paralízisem? :S Attól nagyon félek.

Akinek már sikerült ez a tudatos álom: milyen volt, amikor "kinyitottad" a szemed, és akkor ott voltál az álmodban?


2011. nov. 7. 20:38
1 2
 1/20 Neménvagyokaz ***** válasza:
92%
Szerintem semmi veszélye nincs, max annyi, hogy nem sikerül.
2011. nov. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 x) ***** válasza:
89%
Elsőre szinte sose sikerül. Aki tud tudatosan álmodni az úgy kezdte hogy csak úgy random megtörtént vele és onnantól tudja hogy mit kell csinálni. Persze vannak erre technikák de nem mindenkinél jönnek be. Inkább magunkban, az agyunkban kell keresgélni a számunkra megfelelő módszert.
2011. nov. 7. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
Ezt most hogy kell érteni? Kinyitom a szemem, és a parkban vagyok, vagy bárhol, ahol lenni akarok, és azzal, akivel?
2011. nov. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ezt én se értem.

Ha álmodban nyitod ki a szemed, akkor addig csukott szemmel eveztél, vagy hogy ? Ha csukott szemmel, akkor hogy észleled a napfényt?

Ha meg ezt elképzelve az ágyon nyitom ki a szemem, abból meg még alvás se lesz, nem még álmodás... se tudatos, se sima.

2011. nov. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 Zimu ***** válasza:

Kicsit sem veszélyes :D és x) nek van igaza. Nagyon nehéz jó módszert találni. De hamár megtaláltad minden egyre könnyebben megy. S mindenkinek más más módszer jön be. ha ez esteleg 1-2 hét után sem sikerülne itt egy másik módszer: [link]

Sok sikert :D

2011. nov. 7. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Azoknak akik nem értették: igen, ezt mind el kell képzelni. Amikor a szemed kinyitod, akkor a tested már alszik, de az agyad egy része még éber. Tehát tulajdonképpen amikor "kinyitod" a szemed, akkor az már az álom. Szerintem ;)
2011. nov. 7. 21:36
 7/20 anonim ***** válasza:
Az élmény változó lehet, a tudatosság szintjétől. Az olyan technikáknál melyeknél álmodban ébredsz tudatra van egy jellegzetes különös érzés, amíg beindulnak az agyad azon részei amit álmodban általában nem használsz de ezen kívül teljesen személyfüggő az élmény.
2011. nov. 7. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A tudat válasza:

Szerintem nézz körül itt:


www.tudatos-alom.hu

2011. nov. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
ez a módszer, ha nem lefekvés előtt csinálod, talán még a meditációhoz is elvezethet. jártam jógára és ott hasonlóan lehetett eljutni a meditációig, de ott a testedre kell szegezned a belső tekinteted
2011. nov. 9. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
5%
Sajnos kérdező amikor ezt olvasod akkor is üres a fejed
2011. nov. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!