Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogy tudnám a lelki egyensúlyo...

Hogy tudnám a lelki egyensúlyomat rendezni, állandó halálfélelmemet eltüntetni?

Figyelt kérdés
Állandóan félek, hogy meghalok, vagy a szeretteim meghalnak. Legjobban apukámat féltem! És ráadásul a médiából, ismerősök körében is azt hallom, hogy rákos lett vki. Annyira félek, nem szeretném, hogy a félelmem betegséget növesszen bennem. Hogy tudnám ezeket a gondolatokat elhessegetni? Minden este, mielőtt elalszok ezen kattogok és már elegem van. Nappal nincs gond, mert elfoglal minden egyéb.
2012. jan. 10. 08:25
1 2
 1/14 Antimod ***** válasza:
45%

Én is rettegtem minden nap ezektől, de mióta tudom, hogy van halál utáni élet (sőt, igazából ez az élet az epizód csak), már nem félek szinte egyáltalán tőle.

Csak az szomorítana el nagyon, ha egy szerettem itthagyna, és nem láthatnám rendszeresen őt, vagy ha én mennék el idő előtt, és ez nekik fájna. A "túlvilágon" egyébként csak egy pillanat a földön hosszúnak számító idő.


Üdv!

Leftlegged Player :)

2012. jan. 10. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
66%

Minden félelem gyökere a halálfélelem. Az anyagba zárt élet önfenntartó ösztöne hallatlanul erős. Az ember akkor tudja ezt az ösztönt kézben tartani, ha nagyon komolyan kitisztázza magában a halál valóságát. Vagyis, hogy nincs halál! (János 11;25) Amit mi halálnak nevezünk, az valójában egy nagy felébredés. És amint az álomból felébredve folytatni kell életünk útját, éppen így, a nagy felébredés után is ez fog történni. Majd akkor látni fogjuk, hogy nincs is abban semmi különös. Jelenleg a fantáziánk hatása alatt vagyunk, és a fantáziánkra tud hatni a Gonosz. Ezt Neki is meg kellett szenvednie.


Az, aki fél a haláltól, az fél a boldogító Isten színről színre látásától. Az ilyen ember vagy nem hisz Istenben, vagy torz istenképe van. Ezen szintén nem Isten, hanem mindenki saját maga tud változtatni. Nem nekünk kell kérnünk hitet Istentől, hanem Ő kér hitet tőlünk!

Az a halálfélelem, amely a test önfenntartás ösztönének velejárója, nem érintheti, és főleg nem csökkentheti senkiben a boldogság utáni, tehát az Isten látása utáni vágyat.

A halálfélelemnek csodás orvossága van. Az egyik, mint mondta, az, hogy nincs halál, a másik pedig, hogy a végtelen Szeretet hív minket randevúra, amikor eljön értünk a (halál), az Isten angyala. Olyan végtelen szeretet fog akkor eltölteni minket, amelynek parányi részét is alig bírjuk elviselni a test börtönében. S e kettő között van az a helyes önértékelés, mely szerint többet érünk a verebeknél! (Máté 6;26) Mérhetetlenül többet érünk a világ összes emberalatti lényénél. De még az emberi lényekhez sem mérhetjük magunkat, sőt még az angyaloknál is értékesebbnek tudhatjuk magunkat Hozzá kapcsolódva, mivel egyetlenjei vagyunk! Az egész világmindenség szegényebb lenne, ha mi nem lennénk! Ha egyszer ezt komolyan át tudjuk élni, akkor minden félelmünk úgy elpárolog, mint mikor egy lángtengerre egy pohár vizet rálocsolnak. Értsük meg: nem akárki, maga az Isten mondja nekünk: SZERETLEK! Amint egy kisgyermek félelme azonnal megszűnik, ha odabújhat anyjához, mivel kicsi esze édesanyját e téren mindenhatónak tudja, mennyivel inkább kell megszűnnie félelmünknek, ha Hozzá bújunk, hiszen tudjuk, hogy Ő tényleg mindenható a szeretet körén belül. Ezért állíthatja, hogy az övéinek minden javukra válik!

2012. jan. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Keres valakit akivel beszélgethetsz.
2012. jan. 10. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Figyelj nem kell annyira félned, nem olyan könnyen lesz rákos az ember, úgy értem persze sokat hallhat erről az ember, de akkor se. Ha vigyázol magadra, úgy eszel, mozogsz akkor már sokat teszel érte, hogy ne történjen semmi bajod. De ha idegesíted magad akkor se kell félned hogy már holnap vagy akár bármikor beteg leszel. Van aki egész életében stresszeli magát, önpusztító életet él, mégse lesz semmi baja. Tegyél meg mindent, ami segít abban hogy a feszültséget elűzd. Meglátod, ha kicsit felturbózod a közérzeted, fokozatosan gyengül, és eltűnik ez a szorongás. Lehet hogy nem könnyen, de ne add fel. Csak azt kell megértened, hogy nem olyan könnyen leszel beteg, erősebb vagy annál. Van aki egész nap folyton idegeskedik szorong olyan erős nála a depresszió. Olyan is aki kisgyerek korától felnőttkoráig pánikrohamos volt. Próbálj olyat is csinálni ami nagyon lefoglal, érdekel, és feltöltődsz tőle erővel
2012. jan. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

Pszichoterápiával.

Van is ennek az állandó halálfélelemnek neve, de ne haragudj nem tudom, hogy mi az.

Ez lelki betegség, ami így jelenik meg az életedben, hogy félsz a haláltól.

De valami egyéb problémád lehet, ami a mélyben van, és a halálfélelem a tünete.

Menjél el pszichológushoz.

Nagyon sokat tud segíteni.

2012. jan. 11. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Laci555 ***** válasza:

1. Mindenféleképpen menj pszihológushoz.

Ha ilyen erőteljesen gátol a napi dolgaidban ezen változtatni kell és segítséggel könnyebb mint egyedül.

2. A félelem természetes dolog. Megóv az életben várható veszélyektől. A túlzott félelem káros! Tényleg hmm veszélyes folyamatokat indít el a szervezetben.

3. A halál az élet része, nincs születés sem ha nincs halál. Mivel nem ismerünk olyan létező dolgot amit képesek lennénk megszüntetni (max átalakítani tudjuk) és létrehozni sem vagyunk képesek bármilyen legkisebb ismert létező anyagot vagy energiát ezért a halállal bekövetkező változás nagyon valószínű hogy nem a vége a létező tudatnak, hanem egy nem ismert terület számunkra.

2012. jan. 11. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a megnyugtatásokat :) Nappal nincs gond, minden percben lefoglalnak a gyerekeim, a házimunka, stb. Csak este, amikor már alszik mindenki, akkor én nem tudok egy darabig, vagy ha éjjel megébredek, akkor nehezen tudok visszaaludni, mert ezen aggódok. Persze vannak gondjaim, amiből ezek a félelmek erednek, nem alaptalanok. Apukám nagyon beteg lett kb 15 évvel ezelőtt és azt hittük a családommal, hogy meghal akkor. De hosszú idő alatt felépült, amennyire lehetett, 100%-os már soha nem lehet az egészségi állapota. Nagyon féltem, hisz akkor még gyerek voltam és én azóta féltem Őt. De az utóbbi pár évben erősödtek nálam ezek a félelmek, ahogy egyre többen lettek az ismerőseim betegek. Ahogy hallottam, hogy xy beteg lett, bennem egyre nagyobb lett a félelem. Mintha felvenném magamra a fájdalmukat. Ráadásul a tv-ben is nyomatják: "ez meg az" a rák a vezető hazánkban, meg menj vizsgáltasd magad, meg xy halt meg...stb. Szóval nyomasztó. Majd folytatom, mennem kell
2012. jan. 11. 18:34
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem nem tudtál valamit feldolgozni, a pszichológus azért előnyös mert jó esetben meg tudja mondani, hogy mi az ami a problémát okozza.
2012. jan. 12. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 zeronibble ***** válasza:
100%

Nem félek, mert...


A félelem önkéntes agyhalál. Tökéletes időpazarlás, az élet elutasítása. A halálfélelem ugyanez spirálban. A halálról nem tudjuk, hogy vezet-e valahova, a félelem biztos, hogy sehova nem vezet. Mint a dohányzás: önmagát újratermelni hivatott, pozitív mellékhatása elsősorban nagy pénzügyi szereplőkre van, rád enyhén káros, de azt hosszan.


Nem félek, mert nem vagyok rá hajlandó. Majd megijedek. Állítólag rosszabb... Én meg nem vagyok köteles szólásmondásokat igaznak tartani. És ha rosszabb, akkor azt vállalom, nem az agyatlan (töketlen) siránkozást. Nem nézek tévét. Nem azért, hogy nehogy legyen mitől félni, hanem mert gány, olcsó hatásvadászat, nem szórakoztat, nem informál, nem olyasmit mutat be, ami velünk történik, nem olyasmiről szól, amin változtatni tudnánk, ami a mi dolgunk lenne. Akkor minek van? Elismerem, hogy hatnak rám a reklámok (tetten érni persze nehezen tudnám innen bentről, de másokon nagyon jól meg tudom figyelni, nálam sokkal okosabbakon is.), így minimum egy előnyöm származik a nem-tévézésből. Attól se félek, hogy senki nem szól idejében, ha igazi balhé van a világban, vagy hogy labdába rúgott-e végre koronázatlan királyunk, Aranyláb Viktor (nem olyan értékes, olyan nehéz meg sárga).


Egyébként mind meghalunk. Nincs megoldás, nem éri meg foglalkozni a "feladattal". A jövőbe se látunk, mindig csak valószínűsítünk, meg nagyritkán egy-egy jó következtetéssel helyes jóslataink lehetnek egy-egy aprósággal kapcsolatban. A többi rejtély, és ez így van jól. Milyen ostoba dögunalom lenne, ha "tisztán emlékeznénk a jövőre", nem? Akármi is legyen az idő valójában, a fő, hogy szerencsére nagyon jól működik: kérlelhetetlenül mozog előre minden folyamat benne, és szépen elrejtőzik előlünk minden, ami nem épp most van. Szerencsére kis hatótávúak is vagyunk, és kevés, leginkább egy dologgal tudunk becsülettel foglalkozni. Megadatott, hogy választhatunk, hol és mivel törődünk többet, mivel szívesebben... Még azt is megtehetjük, hogy nem veszünk tudomást valamiről, hiába lenne fontos is akár. Sőt, még azt is, hogy olyasmibe öljük teljes időben minden figyelmünket, ami nem is létezik.


Khm, jelenleg a te halálod nem létezik. Biztos lesz valamikor egy neked is belőle, de most hiába is törődnél vele, nincs mivel törődni. Ha esetleg máról holnapra közelebbit tudnál meg a haláloddal kapcsolatban, akkor se azzal kellene törődnöd, hanem továbbra is az élőkkel, legfeljebb kicsit jobban, ahogy fogy az idő. Hoppá, az idő most is fogy... Érted már...

2012. jan. 12. 04:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm kedves szavaitokat :) Először megijedtem, hogy csak vallásos válaszokat kapok, abban én nem találok választ, mert...talán nem is akarok, valahogy nem arra vágytam, akkor lehet, hogy a vallás témában tettem volna fel kérdésemet. De aztán meglepő módon több olyan pozitív választ kaptam Tőletek, amire nem is számítottam :)))))) Köszönöm Nektek és nagyon hosszú boldogságos életet kívánok mindannyitoknak <3
2012. jan. 12. 07:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!