Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Nagy baj, ha néha "különlegesn...

Nagy baj, ha néha "különlegesnek" tartom magam?

Figyelt kérdés
Semmi extra igazából. Két lábbal a földön állok, inkább kételkedek először, mint elhiszem, amin mások csak ámuldoznak, hogy hűű ilyen létezik. Viszont van, hogy velem történnek olyan dolgok, amiken elgondolkozok, hogy hátha "különleges" vagyok. Persze lehet tök természetesek a dolgok, amik történnek velem. Amikor fogadni szoktunk valamiben a barátaimmal (igazából bármiről), az esetek 90%-ában én nyerek. Van úgy, hogy kérdezni akar tőlem valaki valamit, és kimondom helyette, h na erre vagy kíváncsi? Annyit mondott múltkor az egyik ismerősöm: egy együttesen gondolkozok, amit múlt héten hallottam a rádióban. Rákérdeztem: ez az? És az volt, pedig neki aztán elég sokszínű a zenei ízlése. Többször volt, hogy valami fontosat akartak velem megbeszélni, és amikor rámnézett, tudtam, hogy most komoly dolog következik. Tehát ilyen apróságok, amikre általában ráhibázok. Volt egy időben olyan, hogy a pia mellé adtak ajándékot, ha a sorsjegyed nyert. Addig tökölt vele a fiú, amíg ki nem nyögtem: számold ki a 17.-et. Kiszámolta és nyert. Ja ilyen többször történt. Persze én amikor tombolázok, sose nyerek valamiért. Nagyon jól ki tudom ismerni az embereket, és meglepődnek, amikor olyanokra kérdezek rá, amit nem teregetnek ki, valahogy mégis megérzem. Emlékszem, az egyik haverom kihívta a barátnőmet (akivel járt) beszélgetni egy padra. Mondtam egy másik haveromnak, h szerintem most szakítani fog vele. Hát ja. Na mindegy, furcsa dolgok ezek, csak túl sokszor történnek velem. Amikor gimnáziumba jártam, volt olyan, akit nem szerettem, és amikor elment mellettem, elbotlott. Na mindegy, nem akarok semmit bizonyítani, csak ilyenkor elgondolkozok rajta, hogy de mi van akkor, ha fogékony vagyok az emberek érzéseire, meg gondolataira? Vagy ez lehetetlen? Amikor rákérdeznek, vagy viccelődnek azzal, hogy "boszorkány" vagyok, vagy gondolatolvasó, mindig megvonom a vállam, hogy nincs ebben semmi különös, ráhibáztam. Amúgy ez a különleges-dolog... úgy képzelem, hogy mindenkiben van valami különleges, ami egyedi és amit csak ő tud. Szóval árthat nekem, hogy néha úgy tekintek magamra, hogy kicsit több vagyok, mint mások?

2012. márc. 17. 19:25
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
19%
Mindenkiben van valami extra, de nem természetfeletti. Nem vagy különleges, nincs semmilyen képességed, mert ilyen nem létezik.Ugyan olyan vagy, mint a többi ember. Vicces, hogy akik ezeket kitalálják, a többieket teljesen hülyének nézik, pedig annál nem jobban hülyék, mint aki ilyeneket kitalál vagy elhisz.
2012. júl. 2. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Úgy értem, hogy törekedj a világnézetedet fejleszteni, pl. filozófiai jellegű könyveket olvasni, ( Rudolf Steiner, Balogh Béla, Eckhart Tolle, legjobb talán: Balogh Béla , a Végső Valóság. Meg Fritjof Capra: A Fizika Taoja. De sok egyéb is, bármi jó, csak indulj el. Azonkívül kereshetsz magadnak hívő csoportot, ahová járhatsz, és ahol tanulhatsz. Ha egyik helyre eljársz, de úgy léátod, nem megfelelő számodra, kerress másikat, és harmadikat, meg n-nediket, amíg az igazat meg nem találod. Látogass szent helyeket, zarándok utat is bevállalhatsz, stb. Törengj az Univerzum szerkezetén, törvényein. Nem tudom, hány éves vagy, de ha kezdesz alakulni írhatsz is az élményeidről, megjelentetheted, ha van rá módod, vagypedig a wikikönyvek lapon közzéteheted a gondolataidat. Írhatsz dalokat, filozófiai jellegű szövegekkel, és esetleg az is összejöhet, hogy előadj ilyeneket. Ebből sokan tanulhatnak, és majd szívesn hallgatják. Sokan vannak akik ebbe az irányba elindultak már, és egymás társaságát keresik.
2012. júl. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
24%
Kösz a lepontozást. Megérdemeltem mert leírtam az igazságot. Te nem vagy különleges csak egy egyszerű ember mint a többi és hiába áltatod magad ilyen hülyeségekkel, akkor is csak egy egyszerű ember maradsz.
2012. júl. 2. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Nem baj.


"Új faj" jelenik meg, új tulajdonságokkal - ez a világ rendje.


Átmeneti kor van, sok minden kinyílik.


A bezárkózás: halál.


A kozmikus erő az elzárkózó lelkekhez tartozó testeket szét fogja törni.


Ha tudtok, repüljetek csak nyugodtan! :-)

2012. szept. 23. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

igen, nálam is hasonló van. Vannak akik érzékenyek az energiákra.


Tudatosan meg szerintem azért nem megy neked mert nem bizol magadban.

Amikor másnak segítesz úgy állsz hozzá, hogy nincs veszteni valód, jó poén, segítesz másokon. stb.

Viszont ha tudatosan akarod akkor meghátrálsz a negativ érzésekkel és ilyenkor saját magadat blokolod.


Kérdező javaslom neked is ezt az írást ( segíthet): http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__agykontroll__3210552..

2012. szept. 24. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Jah és nem baj ha különlegesnek tartod magad. Az önbizalomhoz, magabiztossághoz hozzátartozik az egyediség.
2012. szept. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!