Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A halál csak illluzió?

A halál csak illluzió?

Figyelt kérdés
Úgy értem hogy amikor valaki meghal,akkor csak a fizikai teste meghal,de a lelke tovább él?

2012. márc. 29. 10:22
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
egyszer majd te is megtudhatod a választ
2012. ápr. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

16:14

Akik komaban vannak, azoknak az agyuk leall, akkor hogyan lehetseges, hogy megis eletben vannak? Elvileg szerinted az agy iranyit, de mar leallt? Tobb evtizede affele "kutato" vagyok, tehat foglalkoztatott ez a kerdes, es tobb orvossal beszelgettem, figyeltem meg betegeket is, de a komaban levo embernek az erzeserol az orvostudomany sem tud semmit, tehat nem tudjak, hogyan erez, erezz-e valojaban stb.

EGy holgy, aki 1 honapot volt komaban a kerdesemre azt valaszolta, hogy nagyon sok helyen jart, ami ijeszto volt szamara! TEhat nem ontudatlanul fekudt ott, mivel azzal nem volt tisztaba pl., viszont meglepodott amikor ujra visszaerkezett, sot teljesen megvaltozott a szemelyisege is, de fogalma sem volt arrol, hogy itt aggodtak erte. TEhat a tapasztalatom az, hogy a lelek igen letezik, a lelek az ember onmaga, aki testben el, a testet hasznalja. Kezdjel el kiserletezni onmagadon pl.

2012. ápr. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
22%

A lélek nem él tovább,ez is csak a képzelet szüleménye.

Főleg a hívők ringatják magukat abban,hogy a lélek hallhatatlan,mert ezt tömik beléjük.Hogyan maradhatna életben a lélek,amikor az agy elpusztul??

Abból kellene kiindulni,hogy amikor alszunk 7-8 órán keresztül magatehetetlenül,és ha nem álmodunk,(ha igen akkor is többnyire összevisszaságokat)a lelkünk teljesen csendben van,szinte már nem is létezik,nem érzékeljük hogy élünk,pedig az agyunk ÉP!!!

Mi van akkor ha már leállnak a funkciók?Semmi,megszűnik a tudat.Ha megfigyelünk egy kómából visszatért embert,észrevehetjük,hogy mennyire romlott az agyi tevékenysége,memóriája,beszédkészsége,egyensúlyérzéke.Tehát sérült a szelleme (lelke) ami visszafordíthatatlan,az agysejtek NEM újulnak ki...Sajnos ezt tapasztalatból tudom,15 évesen 2 súlyos agyrázkódásos balesetem volt,életem végéig viselem következményeit...

Na most arra válaszoljon nekem az aki buzgón hiszi a lélek halhatatlanságát,hogy az aki súlyos kómából tér vissza,vagy agyvérzés után lebénul,hogy az a sérült tudatával fog tovább lebegni az idők végezetéig?Nem túlzó büntetés lenne?Vagy mi van azoknak a csecsemőknek a lelkével,akik születésük után 1-2 éven belül meghaltak,illetve azok a magzatok lelkével,akik világra jöttük előtt veszítették el testüket és ezzel ki nem fejlődött tudatukat is???Mi van a down kórosok lelkével,az is beteg lélekkel támad fel,és szenved az örökkévalóságig?És az állatok fejében lévő valamiféle tudatról még nem is beszéltünk:)Ha magunknak megengedjük a feltámadás kiváltságát,bizony nekik is jár az!

Képzelem micsoda kavarodás,tülekedés,összetűzés,verekedés,hangos szóváltás,összetévesztés lesz

a sok milliárdnyi felismerhetetlen és láthatatlan,látszólag mégis egyforma lélek között,miközben

mindenki a hozzátartozóit próbálja felkutatni:)))Mekkora dzsihád lenne!Ezen jót tudok derülni,ha rossz kedvem van

felvidít a hívők naivsága...

2012. ápr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
a lélek halhatatlan
2013. febr. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!