Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A fekete tényleg blokkolja a...

A fekete tényleg blokkolja a pozitív rezgéseket?

Figyelt kérdés
Én nagyon szeretek fekete ruhákban járni (csinos, nem komor ruhák, 1-1 színes kiegészítővel feldobva), és eddig nem vettem észre semmiféle negatív hatást. De sokan vannak ellene. Mekkora jelentősége van a ruha színének, amit viselünk?

2012. ápr. 24. 22:00
1 2 3
 21/26 Snapette ***** válasza:
Na, már csak a csakrák hiányoztak ebből az egyvelegből, most már minden mindennel össze van keverve...
2012. ápr. 27. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 Alaque ***** válasza:
Legalább 10 éve minden áldott nap fekete ruhában járok, és nem érzem, hogy negatív hatással lenne rám. Persze biztosan negatív entitás kerített a hatalmába :S
2012. ápr. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 homo ludensz ***** válasza:
Snapette hagyjuk a csakrákat és csak a színekre gondolj. Mondok egy példát: a szomszédom krumplit,borsót,babot,uborkát ültet a miénkhez hasonló nem túl nagy kertjében. Mi virágot és fenyőket s örökzöldet.Locsolunk egész nyáron ő is mi is de azért átszól hogy mi haszna van a virágoknak. Azt hiszem kétféle értékrend szerint gondolkodunk.Képzeld én nekem "megmondja" a virág ha ott nem jól érzi magát.
2012. ápr. 27. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Pozitív és negatív energiák (egy magasabb szintről nézve) teljesen egyenértékűek.

Egymás kiegészítői.


Nincs semmi baj a fekete színnel. :-) Még vékonyít is.


Krisnás érdekkörök kezdtek el egy ilyen mániát, hogy

a gonoszok talpig feketében járnak,

a jó (=szattvikus) emberek viszont pasztellszíneket viselnek.

Marhaság. :-)

2012. ápr. 29. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 Inuaki ***** válasza:

egyet értek ezzel a Snapette fenegyerekkel, a sok nyelvtani hablatyot illetően, DE, szerintem neked, Snapette, nem kellene az Ezotéria témában válaszokat adnod, mert mindent tudományos úton próbálsz megmagyarázni... a tudomány csak 1 dolog miatt ad választ ( MAJDNEM ) mindenre, mert az emberek agya - ugyebár mind tudjuk - csupán 2-3%-ot tud használni. Ez a 2-3% felelős a tudomány előrelépésben, mert a 100%-ból pont azt a 2-3%-ot tudjuk használni, ami a józan ész miatt felelős, a többi 96-97%-ot - de talán 100% fölött is tud teljesíteni az agy, ki tudja...(?) - nem tudom, de biztos vagyok benne, hogy legalább 20-25% - de talán a maradék 97% - mind a szellemi erőkre, spirituális dolgokra koncentrál. Én régóta törődöm ezekkel a dolgokkal, ez alatt az energia, csakra áramlást értem.


Kérdésre válaszolva, bevallom őszintén, hogy nem tudom, de én még nem vettem észre, hogy a fekete MAGÁT A BELSŐ ENERGIÁT befolyásolná, de azt észre vettem, hogy néhány emberre - most tudományos szempontból figyelve a dolgokat lehet talán csak helyes választ adni - a fekete ruha által összegyűjtött hő hatása volt hatással. A ruha összegyűjti a fényt -> azt az emberi bőr beszívja vagy érzékeli -> a testednek hűtenie kell magát -> és néhány ember nem bírja a meleget és így ingerlékenyebbé is válhat. Apropó ez függ a környezettől, mint azt olvastad. Talán ez a megfelelő válasz, remélem segíteni tudtam.


Apropó visszatérve a válaszokra, talán úgy segítőkészebb válaszokat lehet adni, ha nem fogalmaztok, olyan bonyolultan, felesleges belekeverni annyi szakkifejezést, aminek te sem tudod a jelentését.


Konkrét válasz a kérdésedre: Nem.

2012. máj. 12. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 Alaque ***** válasza:

Elég romantikus túlzás azt állítani, hogy az ember az agyának csak a 3-4%-át használná. Ahány mérés, annyi (várva várt) eredmény. Amelyik tesztet én láttam (az Állítólagban tesztelték a mítoszt, miszerint az ember az agyának mintegy 5 vagy 10%-át használja), az éppen azzal zárult, hogy normális esetben, nem kifejezetten koncentrálva semmire, 30% körüli a "kihasználtság", ha szellemi erőfeszítéseket végzel, ez felugrik akár 70-80%-ra is. 100%-át nyilván akkor használnád, ha meditálnál, másodfokú egyenleteket oldanál, sakkoznál, fociznál és autót vezetnél egyszerre valamilyen pszichedelikus drog hatása alatt :D Ez persze elég ritkán fordul elő egy átlagember életében ahhoz, hogy fölösleges legyen rajta meglepődni. Annyi feladatra alkalmas az agy, hogy nem csoda, ha nem használjuk a 100%-át. Persze ez is attól függ, mit nevezünk "használatnak". Azt, hogy a központi idegrendszer mely részeit használjuk egyszerre, vagy hogy egy adott részét mennyire használjuk ki. Azt is kétlem, hogy ezt meg lehetne mérni.

Egyébként meg a kezünk kapacitásának vajon hány százalékát használjuk? Hacsak nem gépelünk, gitározunk, parasztnintendózunk és fonunk egyszerre, szerintem itt sincs meg még az 50% sem. :)

Hogy mégse legyen off:

Ha nem érzed jól magadat fekete ruhában, akkor negatív hatása van, ha jól érzed magadat benne, akkor pozitív. Ilyen egyszerű :)

2012. júl. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!