Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Hogyan tegyek szert hasonló...

Hogyan tegyek szert hasonló gondolkodású barátokra?

Figyelt kérdés

Ezoterikus gondolkodású vagyok, amióta az eszemet tudom. De nem akartam csatlakozni semmilyen irányzathoz. Az utam lényegében egyedül járom, és látom azt hogy néha jó lenne beszélgetni hasonló gondolkodású úton járókkal.

A gondom az, hogy én tényleg nem akarok utakhoz csoportokhoz csatlakozni, mert az szerintem már vallás, amikor azonos dolgokban hívők közössége jön létre.

Úgy gondolom, hogy az úton járó ember nézetei változnak.


Voltak barátságaim, megismerkedtem sokfajta nézettel és csoporttal, de azt tapasztaltam, hogy amikor rájöttek, hogy nem fogok megtérni az ő útjukra, akkor már nem érdekeltem őket.


Szóval van egyáltalán esély arra, hogy legyenek ezoterikus barátaim is?


2012. máj. 3. 11:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Látod, ilyenek ezek.


Nem ezoterikus barátot kellne találnod, hanem barátot! Nincs olyan, hogy ilyen barát, meg olyan barát, csak barát!

2012. máj. 3. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdeklődési kör függvénye a barátság. Ha valakivel beszélgetni akarsz, itt felteszel egy kérdést, ki hajlandó veled levelezni a témában, és lesz elég önként jelentkező. Barátokat viszont ne ez alapján válassz.
2012. máj. 3. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 horrendas ambages ca ***** válasza:

Nos, az előző két válaszolónak igaza is van, meg nem is.

Valóban nem ez alapján működik a barátság, de ezt is két végén égetik, tehát ahogy azt a kérdező mondta, a másik fél fordult el. Véleményem szerint ez csak az "barátod" tapasztalatlanságának és éretlenségének köszöhető.Hogy válaszoljak is igen van esély :D

2012. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Írhatsz privátba (16F).
2012. máj. 3. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nagyon is jó, ha vannak hasonló godnolkodású barátaid. Mert akik másképp godnolkodnak, azok is lehetnek jó barátok, csak beszélgetni nem lehet velük.

Én is sokáig lógtam a világban egyedül, meg elmentem mindenféle gyülekezetbe, meditácóra, bármire, míg aztán vagy két éve egy jó helyet találtam.. Most ott vagyok heti egyszer egy csapatban, jóbarátok között, tiszta a hangulat, (úgy értem, semmi durvaság, semmi megfélemlítés), ha nem vonzana, nem mennék. Szóval OK.

2012. máj. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
59%
Fontos, hogy legyenek ilyen barátaid mivel egymás tanácsát ki lehet kérni. A spiritualitás az a téma, amihez tényleg érteni kell.
2012. máj. 3. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Pietrosol ***** válasza:

Ne ezoterikus barátokat keress,mert szinte garantált a csalódás.

Amúgy is feje tetején áll a világ,ami ma az ezotéria kategóriában megjelenik az egykor életmód volt!

Mi lett volna a véleménye a 200 éve élt embernek a ma emberéről,aki státusszimbólumok miatt vágja nullára az életét?

Ne gondolj az ezotériára és ne kezeld úgy,mint valami földöntúli létet!Inkább élj úgy,hogy mutasd meg a hétköznapokban és hidd el jönni fognak a barátok!

2012. máj. 4. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek, aki válaszolt. Nem ezoterikus barátaim vannak. Annyira nem állok rosszul :)
2012. máj. 4. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!