Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » Meditáció közben hogyan lehet...

Meditáció közben hogyan lehet a kérdéseinkre választ kapni?

Figyelt kérdés
2012. máj. 25. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
94%
nem meditáció közben kapsz választ a kérdésedre.A meditáció alatt tedd fel a kérdésedet.A válasz majd a meditáció után,időben meg fog érkezni.Lehet hogy másnap,de lehet hogy egy héttel utána,de a válasz meg jön.Nálam ez így mindig működött.
2012. máj. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Attól függ mik a kérdéseid, a válaszokért pedig dolgozni kell. Tenni.
2012. máj. 25. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Én szoktam közben is válaszokat kapni. Mindig nagyon egyértelmű és megingathatatlan igazságok ezek.


Ha válaszokat keresek meditációval, és mindig úgy csinálom, hogy mielőtt nekiállnék, a lehető legrövidebb és legegyértelműbb formában teszem fel magamnak a kérdést. Eközben mindig arra törekszem, hogy a kérdés lényegét teljes egészében átérezzem, anélkül, hogy automatikusan elkezdjek gondolkodni rajta. Amikor pedig nekiállok meditálni, kiürítem teljesen a gondolataimat és elengedem a kérdést. Lemondok a válaszról. Elfogadom, hogy esetleg nem kapom meg, de bizakodóan állok a helyzethez. Gondolat nélkül meditálok 10-15 percig, majd ezután megengedek magamnak max. 2-3 gondolatot. Ezek a gondolatok automatikusan szinte mindig már a kérdéssel kapcsolatosak. Ha mégsem, vagy nem kielégítő a válasz, gondolat nélkül meditálok tovább még kb. 5 percig. Ekkor újra megengedek magamnak pár gondolatot. Logikus gondolkodást nem hagyok, csak az intuíciót engedem ilyenkor be a gondolataimba, néhány mondat erejéig. Pár ilyen ciklus után egyszer csak beérzem a választ. Ez ilyenkor sosem egy konkrét, megfogalmazható válasz, csak egy érzés, a válasz átélése, átérzése, eggyé válás a kérdéssel és a válasszal. Ha ezt a szintet elértem, benne vagyok pár percig, majd elengedem, lemondok róla. Pár perc újabb gondolatnélküliség után újra megengedek magamnak pár gondolatot. Ezek ilyenkor automatikusan az előbb beélt válasszal kapcsolatosak, a cél az, hogy konkrét, megjegyezhető módon maximum egy mondatban megfogalmazódjon. Ha ez nem sikerül az első 2-3 gondolattal, újra gondolatkiürítés és újrapróbálás addig, amíg meg nem fogalmazódik a válasz a maga tökéletes egyszerűségében az érzés alapján. Ha ez megvan, elengedem ezt is, lemondok a konkrét válaszról, de hozzáteszem magamban, hogy "fölösleges ezt most itt észben tartanom, így is emlékezni fogok rá". Pár perc újabb gondolatnélküliség után felkészítem magamat a valóságra és lassan kijövök a meditációból. Ilyenkor elég csak a kérdésre gondolni, a válasz, amire "odaát" rájöttél, rögtön beugrik.


Ha így nem kapsz választ, az vagy azért van, mert türelmetlen vagy, nem törődsz bele abba, hogy esetleg nem kapod meg, vagy azért, mert a kérdésed nem a probléma valódi lényegére vonatkozik.

2012. máj. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Milyen meditációs technikát alkalmazol?

2012. máj. 26. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ez nekem szólt?

Ha igen, akkor azt, amit leírtam. Nem tudom, hogy ez besorolható-e valamilyen kategóriába. A gondolatnélküliségre törekszem mindig. Ezt úgy érem el, hogy valami ingerszegényre, például a légzésemre, a szívdobogásomra koncentrálok, de a legjobban úgy sikerül, ha nézem azt, amit látok. Csukott szemmel nyilván sötétséget, de ha az ember jól megfigyeli, annyira azért nincs is odabent sötét. :)

2012. máj. 26. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Pietrosol ***** válasza:

Szia 11:24!


Nem,akkor megszólítottalak volna,mint most!


A kérdezőhöz címeztem!

2012. máj. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az Avatar-Aang Legendájában elmondják! Az utolsó könyvben.
2012. máj. 26. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 San023 válasza:
0%
Sehogy.
2012. máj. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
Attól függ, kinek teszed fel a kérdést. Én meditáció közben Istennel beszélgetek, neki teszem fel a kérdéseimet, jellemzően meg is kapom rá a választ.
2012. máj. 27. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Ne AKARJ választ kapni,csak hagyjad, hogy megtörténjen! Ha akarod, akkor sosem kapsz választ!

Üresedj ki, vagyis lehetőleg ne gondolj meditáció közben semmire! Vigyázz, ha arra gondolsz, hogy "nem gondolok semmire", már akkor is gondoltál valamire!

2012. máj. 28. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!