Kezdőoldal » Ezotéria » Egyéb kérdések » A világ "születése". Nagy...

A világ "születése". Nagy Bumm vagy Isten keze?

Figyelt kérdés
A vallásban azt mondják, hogy Isten teremtett mindent ami körülöttünk van. A tudomány szerint pedig a Nagy Bumm következtében jött létre az összes galaxis. Szerintetek melyik? Nekem az is megfordult a fejemben, hogy mind a kettő igaz, tehát a Nagy Bummot is el kellett valami indítsa, nem? Ez pedig nem más mint Isten.

2012. jún. 17. 21:56
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
2012. jún. 17. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim ***** válasza:
23%

a Bibliában is benne van hog ykezdetben sötétség honolt és Isten megteremté a fényt.


Na ez volt a nagy bumm ! A tudomány alátámasztotta és bizonyította a Bibliát, na erre varjanak a szkeptikusok gombot.

2012. jún. 17. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
66%
Csakhogy 46%-ös az a sötétség nem a Nagy Bumm előtti sötétségre vonatkozik. Mielőtt megszólalnál, legalább olvasd el a Bibliát, vagy valami kivonatot.
2012. jún. 17. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 anonim ***** válasza:
61%
Én abban a 4,5 mrd évben hiszek.
2012. jún. 17. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem az az "isten" fingott egy nagy bummot és megjelenet a világ.
2012. jún. 17. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
40%
és a kezdetben levő sötétben isten lelökte a kompótot a spájzban ez volt a nagy bumm.inkább kapcsolt volna lámpát...
2012. jún. 18. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
67%
Na és Isten hogy lett? Ja, mindig is volt? Seems legit... a Nagy Bummnak legalább stabil alapja van, nem csak annyi, hogy "mer valaki aszondta".
2012. jún. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 Antimod ***** válasza:

"a Nagy Bummnak legalább stabil alapja van"


Semmivel stabilabb alapja sincs, legalább annyi paradoxont felvet, mint szerinted isten (szándékosan kis i-vel, nem a bibliai istenképre gondolok) létezése.

Egyébként nemrégiben éppen tudósok találtak jelet arra, hogy a világegyetem egyes részei a nagy bummnál is idősebbek lehetnek. Ebből arra következtettek, hogy a világegyetem "pulzál", azaz folyamatosan tágul, majd összesűrűsödik, és újra kitágul. Innentől kezdve a korát meghatározni nem lehet, elképzelhető, hogy időtlen (mitől ne lenne az?). A fenti gondolatmenetből kiindulva feltételezhető, hogy van egy energiaforrás, amely mindezt irányítja, teremti, amit pedig nevezhetünk istennek is.


Személy szerint azt látom, hogy a tudomány és a hit világa egyre inkább közelít egymáshoz, de nagyon sok tézist fel kell még adni, hogy megtalálják a közös nevezőt, és eljussanak az igazságig. Nem tudom, hogy ez a Földről egyáltalán lehetséges-e, annyira kis szeletét ismerhetjük meg innen a világmindenségnek. És ez még jó néhány évszázadig el is fog tartani.

2012. jún. 18. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim válasza:
36%

Ha az emberi logika csődöt mond Isten létével kapcsolatban, akkor már biztos hibádzani kell valaminek Istennél,véletlenül se a mi készülékünkben lehet a hiba.

Szerintem ez kicsinyes ,földhözragadt gondolkodás...

2012. jún. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
65%

"Semmivel stabilabb alapja sincs,"


1) Primordiális nukleoszintézis

2) Kozmikus mikrohullámú háttérsugárzás

3) Hubble-törvény


Ezek mik? Számszerűen meg vannak mérve. A stabil alap jelen esetben annyit tesz, hogy a csillagászoknak és fizikusoknak _okuk van_ azt hinni, hogy az Ősrobannás-elmélet helyes. Tudományos módszerrel mért, és igazolható okuk. Erre semmilyen másik elmélet nem képes, szóval ne tessék lefitymálni... még ha ki is derül, hogy mégsem pont így volt, akkoris a jelenlegi tudásunk alapján ez a legvalószínűbb eset, a tudósok nem vonhatók felelősségre, hogy miért nem mást gondoltak. A feltételezés, hogy ez csak egy "hasraütésszerűen kitalált izé, amitől több pénzt kapnak" nevetséges és irreális.


Annak meg vannak okai, hogy miért ne képzeljünk el időtlen világot. Már maga az idő léte is az.

2012. jún. 18. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!